29. 1. 2021 | Martina Nová

SPA - PLZ 4:0 - Páté domácí vítězství v řadě!

40., pátek 29. 1. 2021
HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň SPA - PLZ
HC Sparta Praha: Machovský – Dvořák, Jurčina (A), Košťálek, Němeček, Němec, Polášek, Kalina – Sobotka, Horák, Řepík (C) – Rousek, Sukeľ, Tomášek – Buchtele, Pech (A), Říčka – Zikmund, Vitouch, Dvořáček.
HC Škoda Plzeň: Pavlát – Budík, Čerešňák (A), V. Lang, Stříteský, Kaňák, Jiříček, Vráblík – M. Lang, Kodýtek, Gulaš (C) – Eberle, Suchý, Pour – Michnáč, Kracík (A), Malát – Rob, Přikryl, Dočekal.
Branky a nahrávky: 6. Tomášek (Sobotka, Horák), 19. Pech (Buchtele, Němeček), 44. Tomášek, 49. Řepík (Tomášek, Košťálek). Rozhodčí: Hodek, Pešina – Hynek, Kajínek. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: Hráno bez diváků. Střely na branku: 22:19. Průběh utkání: 4:0.
Sparta vyzvala po čtyřdenní herní pauze na svém ledě plzeňskou Škodovku. Přesilová hra pomohla Pražanům se ujmout vedení, které už nepustili. V dalším průběhu svůj náskok jen navyšovali, zejména díky úspěšným početním výhodám a Davidu Tomáškovi, jenž si připsal tři kanadské body. Koncentrovaným výkonem si tak sparťané došli pro zasloužené vítězství 4:0.

Fotogalerie

Komentář

Utkání odstartovalo brzkými vyloučeními na obou stranách. Nejprve šla do čtyř Plzeň za příliš mnoho hráčů na ledě, o několik vteřin poté se ale síly vyrovnaly, když Řepík podrazil jednoho z protihráčů. Krátce po návratu domácího kapitána na led měl velkou šanci otevřít Tomášek, Pavlát ovšem k sobě včas srazil betony. Sparťanského forvarda to nemuselo mrzet dlouho, když se začátkem šesté minuty v přesilovce David Tomášek prosadil tvrdou střelou.

V následujícím průběhu byly k vidění šance na obou stranách, Machovský se musel mít na pozoru před ostrostřelcem Gulašem. Na druhém konci hřiště přidělal vrásky Pavlátovi Řepík v samostatném úniku. Recept na plzeňského maskového muže našlo až duo Buchtele – Pech. O proměnění další početní výhody se postaral Lukáš Pech, který přiklepnul puk k pravé tyčce. V samotném závěru první třetiny mohl snížit Gulaš, ale Machovský zasáhl.


Prostřední dvacetiminutovka přinesla pro Spartu těžké chvíle, krátce po sobě totiž na trestnou lavici usedli Zikmund s Řepíkem a Plzni se naskytla příležitost téměř dvouminutové přesilovky pět na tři. I přes velký tlak na branku a časté odstřelování Machovského domácí svatyně nepadla a pokračovalo se za stavu 2:0 i po návratu obou sparťanů.

V polovině zápasu pěkně Pavlátovi zatopila druhá lajna domácích. Tomášek s Rouskem a Sukel’em nepříjemně doráželi na branku Škodovky, nicméně západočeský brankář nepolevil. Ve druhém dějství mohli Pražané zvýšit náskok v další přesilovce, nicméně se tak nestalo, a tak se šlo do kabin s dvoubrankovým vedením Sparty.


Domácí do třetí části vstoupili vlastním vyloučením a hosté dostali příležitost snížit manko, to se jim ale nepodařilo. Nedlouho po vyrovnání sil na obou stranách kapituloval Dominik Pavlát potřetí v utkání. David Tomášek obral Západočechy ve středním pásmu o puk, ujel sám na branku a zvýšil na 3:0.

Pro Plzeň se stala osudnou další přesilovka Sparty. Michal Řepík si přesně najel před branku a ještě přesněji tečoval kotouč za záda hostujícího maskovaného muže. Přestože se ještě v závěru snažila Škodovka překonat Machovského a sebrat mu čisté konto, nepovedlo se jí to. Pražané si tak zapsali tři body za vítězství 4:0.

Ohlasy trenérů

Josef Jandač (HC Sparta Praha): "S výsledkem i předvedenou hrou jsme spokojení. Podařilo se nám odehrát výborně přesilové hry, ve kterých jsme hned třikrát udeřili. To nám pomohlo držet otěže zápasu ve svých rukou. Myslím si, že jsme hráli dobře v útoku i v obraně. Náš brankář zachytal perfektně, za tři body jsme samozřejmě moc rádi."

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): "Utkání se nám moc nepovedlo. Měli jsme špatný vstup, inkasovali jsme tři branky v oslabení. Naše nedisciplinovanost nás připravila o možnost se porvat o nějaký bod. Bohužel jsme si nepomohli ani přesilovkou pěti proti třem. Nepředvedli jsme dobrý výkon, Sparta byla jednoznačně lepší ve všech směrech a zaslouženě vyhrála."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Do dalších tří sezon se Sobotkou

​Bez vize a tvrdé práce je úspěch jen náhoda

Mikliš: Ve Spartě se chci prosadit natrvalo

​Doležal: Návrat do Sparty? Velká satisfakce