přát., úterý 26. 7. 2005
Sparta - České Budějovice SPA - CEB
Sparta: Bříza (41. Schwarz) - Hanzlík, Vykoukal, Stehlík, Tabaček, Toman, Dobroň, Bolf, Hlavačka, Kasík, Mrázek, Lukačovič - Chabada, Kašpařík, Kratěna, Štrba, Marek, Ton, Dragoun, Sivek, Zelenka, Dubec, Langhammer, Vrbata, Kratěna O., Lopuski, Kratěna I, Růžička.
České Budějovice: Turek (41. Chábera) - Kutlák, Kotaška, Melichar, Mucha, Novák, Jindra, Gřegořek, Harant, Vydarený - Veselý, Brabenec, Hudec, Sailer, Bělohlav, Hřebejk, Květoň, Hanzal M., Mertl, Hanzal J., Kuchejda, Kotrla, Hübl, Šimánek.
Branky a nahrávky: 11. Kašpařík (O. Kratěna, Chabada), 26. Langhammer (Tabaček, Dubec), 27. O. Kratěna (Chabada, Vykoukal), 32. Langhammer (Dubec), 37. M. Růžička, 69. Sivek (Dragoun, M. Růžička). Rozhodčí: Nečas - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 13:8. Využití: 2:0. Diváci: 500.
Hokejisté Sparty se v tréninkovém utkání s mistry první ligy nikterak nepárali a šesti brankami Jihočechům vyprášili kožich. S úvodním zápasem, kterým Sparta odstartovala přípravná utkání před extraligou, tak mohou být Sparťané nadmíru spokojeni. Dvakrát do černého zamířil Langrammer, po jedné brance přidali Kašpařík, Kratěna, Sivek a Růžička.

Utkání hrané na čtyři dvacetiminutovky začala svižněji Sparta, která hned v úvodu naznačila, kdo bude na ledě holešovické T-Mobile Areny pánem. První střelou se prezentoval forvard Kratěna, který provětral Turkovy betony zblízka. Skóre se poprvé měnilo v 10. minutě utkání. Po závaru před brankou se od Kratěny dostal kotouč na hůl nehlídaného Kašpaříka, který zvedl šikovně kotouč do prázdné branky nad padajícího gólmana hostí. Domácí brankář Bříza se poprvé zapotil až při střele Kutláka, kterou lehce tečoval clonící Bělohlav. V úvodní části se Jihočeši na více nezmohli, nevycházela jim podle představ ani hra v početní výhodě.

V druhé části svou převahu Sparta potvrdila také gólově. Přestože ve hře převládaly nepřesnosti a v hale panovalo tropické vedro, souhra sparťanů nejednou roztleskala početnou návštěvu v ochozech. Dvě slepené branky ve 27. minutě rozhodly o osudu tréninkového klání definitivně. Nejdříve přihrávku od Dubce přetavil v branku Langhammer, jenž zamířil do černého ukázkovou střelou švihem. O pár vteřin později stál na konci pohledné akce v přesilové hře Kratěna, který střelou z první uklidil kotouč do sítě. O pět minut později, přesněji ve 32. minutě, se k velkému momentu nadchl znovu mladý Langhammer. Ve vlastním obranném pásmu převzal puk od spoluhráče Dubce, proklouzl okolo tří hráčů Budějovic a přesnou ranou pod břevno překonal Turka. Sparťanský tábor rozjásal ve 37. minutě příznivcům neznámý mladík Martin Růžička, když se elegantními stahovačkami obmotal okolo beků hostí a příklepem zamířil pod gólmanovu lapačku popáté v zápase.

Po čtyřiceti minutách obě mužstva poslala na led čerstvé síly. Rošády nastaly především v brankovištích. Výborně chytajícího Břízu nahradil talentovaný Schwarz, na druhé straně Turek přenechal místo v brankovišti Cháberovi. Chvíli trvalo, než se noví hráči dostali do patřičných obrátek, tempo hry mírně upadlo. Postřeh Chábery prvně vyzkoušel útočník Marek, chvíli poté dobře vypálil také Ton. Trenér Jandač sázel především na mladou krev, a tak se v obranném pásmu domácích starali o průvan především Martin Hanzal s Kuchejdou. Před Schwarzem hrozil také dobře postavený Hřebejk, ale brankář Sparty se oklamat nenechal. Další změnu stavu nepřinesla ani dvacetivteřinová početní výhoda Sparty o dva muže v poli navíc.

Dvojnásobnou přesilovku si zahráli také hosté, ale recept na gólmana Schwarze ve výhodné situaci nenašli. Jasnou gólovou šanci promrhal Hanzal, který sám s kotoučem míchal před brankářem příliš dlouho. V 69. minutě po přihrávce Dragouna se zcela osamocený před Cháberou objevil Sivek a dobře umístěnou střelou pod rukou nedal mladíkovi mezi tyčemi šanci. Budějovice odpovídaly Jiřím Hanzalem, který po křídle ujel Sivkovi, ale netrefil přesně skulinku mezi betony. Jihočeši měli v posledním dějství více ze hry především díky přesilovým hrám, ale Schwarz v brankovišti dokazoval svoje kvality. V další dvojnásobné přesilovce neuspěl ranou od modré Jindra, zblízka prováhal také Kuchejda. Pražané tak v premiéře uspěli a Budějovickým nadělili na cestu domů nelichotivý výsledek 6:0.