CEB - SPA 1:2 - Po dramatickém závěru vezou junioři tři body

19., čtvrtek 24. 11. 2011
České Budějovice - Sparta CEB - SPA
České Budějovice: Kantor - Štěpán, Klement, Předota, Plášil, Prokop, Semrád, Kolařík - Švec, Rob, Bílek, Rousek, Švihálek, Turek, Reben, Mocík, Svoboda, Trummer, Babka, Štěpánek.
Sparta: Bílek - Košťálek, Švaříček, Příhoda, Kolář, Ribalkin, Müller, Zacpálek - Škop, Vlček, Merta, Kučera, Brzobohatý, Eis, Matějček, Simon, Hampl, Procházka.
Branky a nahrávky: 53. Švihálek (Švec) - 28. Eis (Příhoda, Kolář), 44. Merta (Vlček). Rozhodčí: Mertl - Flégl, Samuel. . Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 127. Střely na branku: 36:21. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Č e s k é B u d ě j o v i c e - Na branku se na jihu Čech čekalo až do druhé třetiny, kdy se prosadil Stanislav Eis. Druhý sparťanský zásah přidal v úvodu třetí dvacetiminutovky Filip Merta, Budějovice však ještě dokázaly snížit a zápas zdramatizovat. Na vyrovnání už ale nedosáhly.

První třetina zápasu Jihočechů se Spartou nikoho nepotěšila. K vidění byl tuctový hokej bez větších šancí a nějakého výrazného pokusu o něco zajímavého. Obě mužstva hrála hodně opatrný hokej, kterému se nedala vytknout snad jen bojovnost. Oba týmy si zahrály přesilovku, ale ta se jim příliš nevydařila. Oba brankáři si moc nezachytali, protože když už měli útočníci slibnou pozici tak netrefili branku. Spíše nudná třetina tak skončila bez branek.

Nástup do druhé třetiny připomínal první část, ale postupně se tempo zvyšovalo a hlavně domácí chtěli dát branku. Měli k tomu i šance. Nejprve jel Rob a Štěpánek dva na jednoho a Štěpánek to řešil tvrdou ránou, kterou Bílek vyrazil. Pak získal puk v obranném pásmu obránce Semrád a vyjel do rychlého přečíslení. Před brankou našel volného Babku, ale ten nepřekonal Bílka. Pak se nechali domácí dvakrát vyloučit a Sparta v poslední vteřině trestala. Odraženou střelu od mantinelu dorazil do branky Stanislav Eis. Chvíli po přesilovce ještě Sparta zlobila, ale pak si vzali slovo domácí a chtěli vyrovnat. Vytvořili si tlak před Bílkem, ale ten vše pochytal a tak výsledkem byly jen tři přesilovky. Jen hned první byla dobře zahraná a Sparta měla štěstí. I přes očividnou snahu o vyrovnání se to domácím nepovedlo a Sparta po druhé třetině vedla 1:0.

Na začátku třetiny dohrávali Jihočeši téměř celou přesilovku z druhé části, ale nedařilo se jim. Hned po přesilovce byla aktivnější Sparta. Nejprve likvidoval Kantor střelu Kučery a posléze velkou šanci Hampla, který dostal přesný pas na modrou a šel sám na Kantora. Vzápětí byl krátký na dorážku Filipa Merty, který nejprve ze strany vystřelil a pak si svoji střelu ještě dorazil. Místo očekávaného tlaku Českobudějovických byla lepší Sparta. Za domácí se ukázal Tomáš Rousek, který se dostal k odraženému puku před Bílkem a pokusil se ho překonat bekhendovým blafákem, ale Bílek jeho úmysl vystihl.

Domácí se branky dočkali. Michal Švihálek využil přesilovku, když s pukem najel před Bílka a nadvakrát ho po ledě překonal. Místo dalšího tlaku domácích přišlo vyloučení a Sparta měla možnost zvýšit své vedení. Ke konci zápasu si jako první vzala oddechový čas překvapivě Sparta. Domácí pak nechali Kantora na střídačce a hráli se šesti hráči v poli. Power- play nehráli domácí špatně, dařilo se jim držet puk v útočné třetině, ale nakonec ohrozila Bílka jen střela Předoty. Jihočeši tak prohráli 1:2 a Sparta veze domů všechny body.