CEB - SPA 2:3p - Mladší dorost opět neprohrál

II/5, neděle 11. 12. 2016
České Budějovice - Sparta CEB - SPA
České Budějovice: Dvořák – Dvořák, Kubíček, Procházka, Řehout, Svach, Remta – Grossmann, Beránek, Novák, Škvarek, Čížek, Toman, Hollar, Pouzar, Janoch, Schwartz.
Sparta: Švehlák – Bureš, Haš, Bláha, Slavíček, Guryevskiy, Zemchenkov, Prymula, Pšenička, Čermák, Krupička, Rubeš, Vitouch, Najman, Potůček, Gluzman
Branky a nahrávky: 4. Beránek (Svach), 60. Toman – 1. Vitouch (Čermák, Haš), 58. Vitouch (Čermák, Haš), 63. Vitouch. Rozhodčí: Slavík – Mertl, Brůha. Vyloučení: 3:2, navíc Čermák (SPA) 5 minut plus do konce. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 78. Střely na branku: 19:48. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Mladší dorostenci v zápase na jihu Čech skórovali již v první minutě, kdy se prosadil David Vitouch. Jenže České Budějovice dokázaly záhy odpovědět. Ve druhém dějství mohl jít Motor do vedení po trestném střílení, jenže příležitosti nevyužil. I přes jasnou střeleckou převahu Sparty další gól vsítili Pražané až závěrem třetí třetiny, autorem přesné trefy byl opět Vitouch. Avšak Jihočeši v poslední minutě vyrovnali a krátce před skončením základní hrací doby se musel do kabiny odebrat sparťan Čermák, neboť obdržel trest do konce zápasu za sekání. I když hostující celek šel do prodloužení v oslabení, bonusový bod Spartě vystřelil dovršením hattricku Vitouch.