21. 9. 2012 | Lucie Štěrbová, Tereza Velikovská

CHM - SPA 7:5 - Drama bez šťastného konce

3., pátek 21. 9. 2012
Chomutov - Sparta CHM - SPA
Chomutov: Řehoř - Palin, Pulpán, Rýgl, J. Mrázek, Macháček, Lučka, Bartejs - Důras, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, V. Polák, M. Procházka - Duda, Sikora, Hromas - Lušňák, Zálešák, Hafenrichter - Jíra. Trenéři: J. Doležal a Antonik.
Sparta: Schwarz (21. V. Sedláček) - Milam, Jan Hanzlík, Philipp, Vallin, Gawryletz, D. Kočí, D. Sobotka - Ton, Broš, I. Rachůnek - Tenkrát, J. Hlinka, Pacovský - Jánský, Simon, Bahenský - Y. Treille, Foster, S. Treille, od 21. navíc Luňák. Trenéři: Žemlička a Votruba.
Branky a nahrávky: 11. Hřebejk (Kraft), 14. V. Polák (Duda, D. Hruška), 19. Kraft (Palin), 29. Lušňák (Haffenrichter), 30. D. Hruška (Kraft, Rýgl), 56. Zálešák (J. Mrázek), 60. D. Hruška (Duda, Pulpán) - 6. Pacovský (J. Hlinka, D. Kočí), 25. Tenkrát (Pacovský, J. Hlinka), 39. Broš (I. Rachůnek, Philipp), 44. Ton (I. Rachůnek), 53. Tenkrát (Pacovský, J. Hlinka). Rozhodčí: Hrubý, Kalivoda - Kajínek, Hejl. Vyloučení: 9:11. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4815. Střely na branku: 36:38. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:5, 5:7.
Ch o m u t o v - Ani napotřetí nenašli sparťané na extraligového nováčka recept. Po dvou porážkách v European Trophy prohráli i v dramatické přestřelce plné gólů a trefených tyčí na chomutovském ledě. Přestože dokázali dotáhnout tříbrankové manko a srovnat na 5:5, nezískali nakonec ani bod. Navíc Sparta přišla o dalšího obránce, se zraněním ruky nedohrál Jan Hanzlík.

Komentář

Domácí Chomutov zápas začal opatrně, a první minuty utkání tak opanovala pražská Sparta. První přesilovku zápasu sparťané sice nevyužili, do vedení šli ale už v 6. minutě, když Dominik Pacovský přesnou a tvrdou střelou z mezikruží propálil Řehoře.

Vyrovnat se Chomutovu podařilo v 11. minutě. Štěpán Hřebejk zachytil Schwarzem vyražený puk, objel branku a zavěsil pod víko. O dvě minuty později pak zužitkoval Vojtěch Polák přesilovku čtyři na tři a poslal Chomutov do vedení 2:1. Domácí byli po vstřelení vedoucí branky lepší, Sparta se spíš bránila a herní převahu v závěru třetiny pečetil na 3:1 kapitán Milan Kraft, když po sólu okolo sparťanské branky zasunul puk k tyčce.

Po první třetině zůstal Schwarz na střídačce a do branky Sparty se postavil Sedláček. Spartě se navíc hned v úvodu druhé dvacetiminutovky zranil obránce Hanzlík. Vynucená přestávka na ošetření ale sedla Spartě líp, jen chvíli po ní snížil na 2:3 Petr Tenkrát. Chomutov ale dokázal odpovědět hned ve 29. minutě – na 4:2 zvyšoval Patrik Lušňák. A hned o minutu později přidal pátou branku David Hruška.

Další střelecké manévry Chomutova zbrzdila častá vyloučení po polovině zápasu, Sparta v nich držela útočné pásmo, Pirátům se nedařilo vyhodit, gól ale padl až těsně po skončení dvojnásobné přesilovky Sparty ve 39. minutě – na 3:5 z pohledu Sparty snižoval kapitán Michal Broš.

O druhé přestávce se sparťané v kabině nejspíš polévali živou vodou. Po střele Broše zvonila tyčka, ve 44. minutě už Petr Ton mířil přesně. Po učebnicové individuální akci, kdy si obhodil obránce a tvrdě vystřelil, snižoval na 4:5. Pacovský následně trefil znovu tyčku.

V 51. minutě neproměnil Štěpán Hřebejk nařízené trestné střílení a Petr Tenkrát dvě minuty nato vyrovnal na 5:5. Divoké utkání ale v 56. minutě rozhodl pro Chomutov rozdílovou brankou na 6:5 Miroslav Zálešák. Šest vteřin před koncem pak pečetil výhru Chomutova do prázdné branky David Hruška, pro kterého to byla jubilejní 250. trefa v kariéře.

Ohlasy trenérů

Mikuláš Antonik (Chomutov): První třetina nám vyšla, vedli jsme 3:1, ale ve druhé jsme hráli dost v oslabení a Sparta nás zmáčkla. Podařilo se nám ale dostat do vedení 5:2, ale poté nám to haprovalo v středním pásmu. Sparta se dostávala hrozně jednoduše přes střední pásmo a vytvářela si tlak do brány. Hostům se podařilo srovnat, ale my jsme stále věřili, že ten rozdílový gól dáme. Nakonec se nám to podařilo strhnout na naši stranu.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest