DOR: PCE - SPA 4:2 - První porážka v nadstavbě

II/3, pátek 2. 12. 2022
Pardubice - Sparta PCE - SPA
Pardubice: Tuláček – Šmerda (C), Křečan, Kaštánek, Oliva, Švec, Vápeník – Lempach (A), Kopecký, Pražan, Kantor, Krčál, Kučera, Rolinek, Bartoň, Pilař, Korec.
Sparta: Vedral – Byakov, Mack, Marton (A), R. Cichoň, Janský, Malínek, Hašek – Hlinka, Bolocan, Netušil, Trachta, Poláček (C), Marek, Hrubý, Novotný, Adamec, Žemlička (A).
Branky a nahrávky: 13. Kučera (Rolinek, Pilař), 16. Šmerda, 25. Kopecký (Kantor, Kaštánek), 28. Kantor (Korec, Kaštánek) – 31. Žemlička (Mack), 51. Netušil (Žemlička, Poláček). Rozhodčí: Barek – Řezníček, Landsmann. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 70. Střely na branku: 51:46. Průběh utkání: 4:0, 4:2.
Sparťanští dorostenci poprvé prohráli v nadstavbové části, když nestačili na pardubické Dynamo 2:4. Náš tým prohrával v průběhu utkání už o čtyři branky, ale zásluhou Richarda Žemličky a Františka Netušila alespoň zmírnil gólovou ztrátu. I tak však sparťané na body nedosáhli a vrátili se domů s prázdnou.

Sparťanští mladíci nezačali v utkání na ledě Pardubic dobře, jelikož soupeř z východu Čech měl více ze hry. Náš tým poprvé inkasoval v průběhu třinácté minuty hry, kdy Rolinek našel připraveného Dominika Kučeru a druhý jmenovaný procedil kotouč pod betony brankáře Vedrala. Dynamo bylo na koni a netrvalo dlouho, aby sparťanský gólman musel lovit ze své sítě druhý kotouč. Obránce Samuel Šmerda vypálil z dobré pozice v útočném pásmu a obstaral dvoubrankový náskok.

Pardubičtí hokejisté pokračovali ve své útočné aktivitě také ve druhé třetině a sparťané se jen horko těžko dostávali zpátky do tempa. Svěřenci trenéra Hemského přispěchali se třetí vstřelenou brankou už ve dvacáté páté minutě, kdy Samuel Kopecký nedal Vedralovi šanci na zákrok a Pardubice rázem vedly o tři góly. A bylo ještě lépe, když se trefil ve vlastním oslabení Tadeáš Kantor. Pražané se herně vzpamatovali až v polovině základní hrací doby, kdy snížil alespoň na rozdíl dvou branek Petr Poláček.

Naši hokejisté vstupovali do třetí třetiny s tříbrankovým mankem, které se snažili dohnat. Svěřenci kouče Františka Ptáčka se tlačili do útočného pásma a necelých deset minut před závěrečnou sirénou se prosadil František Netušil, který svým přesným zásahem v početní výhodě zaznamenal už třetí branku v nadstavbové části. Sparťané chtěli víc, ale soupeř už nepřipustil další komplikace. Náš tým padl poměrem 2:4 a zapsal vůbec první neúspěch ve druhé části sezony.

Jiří Fibiger (HC Dynamo Pardubice): "Ze začátku jsme se chtěli soustředit na první třetinu, aby byla dobrá a vyšla nám. Z prvního nadstavbového zápasu jsme byli poučeni. V něm jsme dělali zbytečné fauly, dostávali jsme laciné góly, což jsme už nechtěli proti Spartě zopakovat. Odrazili jsme se dál a nyní jsme dali i docela pěkné góly. Ve druhé třetině jsme měli slabší pasáž asi na šest, možná sedm minut, kdy jsme se neudrželi na kotouči, ale ke konci druhé třetiny se to zlepšilo. Myslím si, že třetí třetinu jsme uhráli týmově, z čehož plynul celkový dobrý výsledek. Za výhru jsme moc rádi."