21. 3. 2023 | Daniel Ryl

DOR: SPA - LIB 5:3 - Obrat a krok od semifinále!

ČF3, úterý 21. 3. 2023
Sparta - Liberec SPA - LIB
Sparta: Kogler – Janský, Hašek, Cichoň, Marton (A) – Topol, Bolocan, Hrubý, Poláček (C), Hlinka, Jakab, Netušil, Žemlička (A), Novotný, Marek
Liberec: Macourek – Macháček (C), Průšek (A), Král, Jarabko, Pilíšek, Ehrenberger, Seidl – Rozsíval, Špilka (A), Pekař, Šťástka, Prokůpek, Bajer, Kratochvíl, Kučera, Barna, Hrouda
Branky a nahrávky: 9. Hrubý, 21. Žemlička (Hlinka, Netušil), 22. Janský (Hlinka), 38. Netušil, 58. Jakab (Bolocan) – 1. Macháček (Rozsíval, Špilka), 2. Průšek (Špilka, Rozsíval), 10. Pekař (Špilka, Průšek). Rozhodčí: Valda, Kosnar – Štofa, Beneš. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 103. Střely na branku: 26:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 5:3. Stav série: 2:1.
Fantastický obrat dorostenců dostává svěřence Františka Ptáčka do trháku! Mladí sparťané i přes mizerný začátek, kdy ve druhé minutě prohrávali o dva góly, prokázali velké odhodlání a zejména skvělou druhou částí otočili. Skvělý výkon brankáře Maxe Koglera a výhra 5:3 dávají sparťanům šanci ve středu sérii ukončit a slavit postup do semifinále.

Komentář

Vstup do zápasu byl ze sparťanské strany doslova strašidelný. Už po půlminutě si najel mezi kruhy Marek Macháček a přesnou střelou do pravého růžku otevřel skóre. Vzápětí jsme šli navíc do čtyř a utekla necelá minuta, když Pavel Průšek z pravého kruhu navýšil vedení! Bleskový nástup Liberec povzbudil, Kogler následně kryl Hroudů, Barnův i Macháčkův pokus.

Na druhé straně prověřil libereckého gólmana Žemlička, a přestože neuspěl, David Hrubý následně potrestal nepřesnou rozehrávku soupeře a snížil. Radost však netrvala ani minutu, Bílí Tygři předvedli pěknou akci, při které Špilka vyslal do úniku Daniela Pekaře a ten se nemýlil. Tlak Sparty vyvrcholil Hrubého střelou od modré, kterou Macourek vyrazil nad branku.

Spartě vzápětí pomohla přesilovka, ale šance si při ní nevytvořila. Oba brankáři si připsali další důležité zákroky, tu nejvýraznější měl na svědomí Cichoň, který orazítkoval jen tyčku! Náš tým v závěru třetiny dohrával ve čtyřech, ale nepříjemnou pasáž dokázal ustát.


Hokej je však krásný zejména v tom, jak se dokáže rychle měnit. Scénář totiž zůstal stejný, leč v opačném gardu. Už po patnácti vteřinách našel Richard Žemlička skulinu mezi Macourkovými betony, o minutu a půl později se pro změnu František Netušil prodral kolem obránců a hezkou akci zakončil vyrovnávací trefou! Co se událo do vyrovnání, to se stalo minulostí a začalo se od nuly.

Velkou šanci měl jeden z libereckých hráčů, jehož únik pokryl Kogler, stejně jako následnou Prokůpkovu střelu. Liberec byl aktivnější, jenže šance neproměňoval a navíc Bajerovým faulem vrátil náš tým do hry. Ačkoliv se hosté ubránili, v závěrečných minutách se před brankou dostal ke kotouči František Netušil a svým druhým gólem dokonal skvělý obrat.


Sparta najednou byla v opačné pozici. Musela se bránit a hájit těsný náskok z prostřední části, ztrátu mohl smazat Prokůpek, který z prostoru před brankou minul. Zajímavé pokusy Jana Janského s Danielem Novotným skončily v Macourkově výstroji, načež jsme po Žemličkově faulu šli do čtyř. Severočeši ucítili šanci, ale osamoceného Rozsívala parádně vychytal Kogler.

Bojovný výkon našeho mužstva pokračoval i v závěrečných minutách. Dorostenci svého soupeře do dalších větších šancí nepouštěli, navíc dokázali počkat na chybu, když Daniel Jakab využil individuálního zaváhání a svým únikem rozhodl o vítězství 5:3. Už ve středu mohou sparťané sérii ukončit a postoupit do semifinále.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kempný: Máme co zlepšovat, závěr nekomentuji

Buchtele: Hráli jsme dobře ve všech situacích

KLA - SPA 1:7 - Emoce, první góly a výhra

JUN: LIB - SPA 1:3 - Výhra a skvělé přesilovky!