18. 11. 2023 | Lucie Citterbartová

DOR: SPA - LIT 3:2 - První listopadové body

19., sobota 18. 11. 2023
Sparta - Litvínov SPA - LIT
Sparta: Tvrzník – Dufek (A), Žuffa, Burda, Já. Novák, Nedvěd, Cichoň, Malínek (C) – Poláček, M. Bolocan, Hrubý – F. Novák, Hlinka, Nestrašil – Trachta, Klanica, Prikhodko – T. Bolocan.
Litvínov: Trejbal – Žák, Břenda, Uhlík, Winkelhöfer (C), Honzík, Babka, Bozseník – L. Dostál, M. Peroutka (A), Raichl – Koky (A), Trefný, D. Sedláček – Kurnat, Bednařík, Petružálek.
Branky a nahrávky: 4. Malínek (Hrubý), 15. Nestrašil (F. Novák, Prikhodko), 36. F. Novák (Burda, Prikhodko) – 37. Žák (Trefný), 54. Winkelhöfer (M. Peroutka, Trefný). Rozhodčí: Zedníková – Karda, Kubas. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 74. Střely na branku: 29:43. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
Sparťanští dorostenci si připisují první listopadové vítězství! V napínavém zápase s Litvínovem se podařilo prosadit Filipu Novákovi, ale i oběma reprezentantům z nedávné World Hockey Challenge Tomáši Malínkovi a Václavu Nestrašilovi. Přestože Litvínovští v závěru dotahovali, v brance výborný Tvrzník vyrovnání nepřipustil.

Komentář

Do utkání jsme vstoupili správnou nohou. Hned po třiceti vteřinách po úvodní buly si musel litvínovský brankář Trejbal připsat první zákrok po dorážce Burdy. Několika střelami na svou branku se ale sparťané nenechali rozhodit a ve čtvrté minutě jsme již otevřeli skóre. Nejdřív Tomáš Malínek vystřelil na Trejbala, ten však jeho první střelu vyrazil. Litvínovští se pokusili puk vyvézt ven, ale sparťanský kapitán vystihl jejich nepřesné přihrávky a tváří v tvář se mu podařilo Trejbala prostřelit.

Chemici se však pokusili dorovnat, ale neúspěšně. Winkelhöfer vystřelil na Tvrzníka od modré, náš gólman si ale naštěstí puku těsně před brankovou čárou všiml a podařilo se mu ho chytit. V deváté minutě se ve vlastním oslabení dostali do přečíslení Filip Novák s Václavem Nestrašilem, na kterého se i přes blok podařilo si přihrát. Trejbal se ale v brance dobře roztáhl, a tak mu Nestrašilův puk do branky nedojel. Jen pár minut na to se však do další přečíslení opět dostalo duo Novák a Nestrašil. Novák přihrál Václavu Nestrašilovi přes osu a ten už jen lehce tečoval puk do poloodkryté branky.


Druhá třetina byla vyrovnanější než ta předchozí. Do tohoto dějství ale aktivněji vstoupili právě sparťané. Další šanci si připsal Malínek střelou od modré, nebo Hlinka, který trefil tyčku Trejbalovy branky. Své šance měl ale také hostující tým, žádnou se jim ale také nepodařilo proměnit díky Tvrzníkovým zákrokům. Ve 32. minutě došlo na další dva důležité zákroky našeho brankáře, který dokázal vychytat střelu ze samostatného úniku, a i následující kličku.

Ve druhé půlce zápasu se nám podařilo vedení ještě navýšit. Rychlými přihrávkami v přečíslení tři na brankáře se podařilo obehrát brankáře a zakončit tak dokázal Filip Novák. Hosté si však tříbrankové vedení soupeřů nenechali líbit a ve 37. minutě náš náskok snížili. Přesilovku využil Marek Žák, který po souhře s Trefným dorazil puk do naší branky. V závěru druhé periody se do dalšího samostatného úniku ve vlastním oslabení dostal opět Hrubý, ten se pokusil zakončit mezi betony a Trejbal, byť si nebyl vůbec jistý, puk přes brankovou čáru nepustil. Do následující třetiny jsme tak vstupovali s vedením 3:1.


Poslední třetina byla už o něco méně aktivnější než ty předchozí dvě. Po několika šancí obou stran se v 54. minutě podařilo skóre snížit na 3:2 Janu Winkelhöferovi. Ten přesně trefil levou šibenici Tvrzníkovy branky a výsledek zápasu byl pro nás opět lehce v ohrožení. A i když měl Litvínov své šance, a poté to zkusili i v šesti, sparťané si své vítězství pohlídali a z tohoto napínavého utkání si odnášíme tři body.

Ohlasy trenérů

Jan Hlaváč (HC Sparta Praha): „Jsme rádi za tři body. První dvě třetiny jsme byl hodně spokojení, ta třetí už byla trochu slabší. Ale podařilo se nám to ubránit a za vítězství jsme štastní."

Robert Kaše (HC Verva Litvínov): „Toto bylo naším třetím utkáním v pěti dnech a myslím, že se to na nás už trochu podepisuje. Poslední dobou se trápíme v koncovce a chybí nám tlak do brány, právě tady to bylo hodně vidět, měli jsme moře šancí, ale jen dva góly. A když nebudeme dávat góly, nemůžeme vyhrávat."

×
Dnes v 18:00 | Dor.
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 18:00 | Muži
Mountfield HK
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Měsíc Sparťanské krve zakončíme v Hradci

​Vosmík: Oslavy budou pro sparťany velký zážitek

Holešovice oživíme s hvězdami! Lístky mizí

Zlaté góly Sparty: pálily legendy i mladík