16. 9. 2023 | Jakub Houžvička

DOR: SPA - MBL 1:8 - Porážka s Bruslaři

4., sobota 16. 9. 2023
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Tvrzník – Malínek (C), Burda, Cichoň, Hoznourek, T. Bolocan, Dufek (A) – Nestrašil (A), D. Novotný, F. Novák – M. Bolocan, Prikhodko, Trachta (A) – Hlinka, B. Adamec, Volodin – Žukovskij, Hrubý.
Mladá Boleslav: Sklenička – R. Šilhavý, Kříž, Hora, D. Kovář, T. Čermák, Doležel – Kurka, V. Beran (A), Hanyš (A) – Vasiak, F. Matějka, Kristek (C) – O. Hrouda, Churáček, K. Hájek – Maxin, Zhdanov.
Branky a nahrávky: 54. F. Novák (Nestrašil, M. Bolocan) – 3. Kristek (Zhdanov), 5. F. Matějka (Kristek), 15. V. Beran (D. Kovář), 46. O. Hrouda (Doležel, Churáček), 49. Kurka (Doležel, Maxin), 51. Vasiak (Kristek, F. Matějka), 56. K. Hájek (O. Hrouda, Churáček), 60. Doležel (O. Hrouda). Rozhodčí: Hrdlička – Figer, Kubas. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 23:33. Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:8.
Sparťanští junioři domácí zápas s Mladou Boleslaví nezvládli podle představ a prohráli vysoko 1:8, alespoň čestný gól za náš tým vstřelil Filip Novák. Šance na odčinění přijde již velmi brzy, a to přesně ve čtvrtek 21.9., kdy sparťané vyzvou na jeho ledě Liberec.

Komentář

Hosté se do vedení dostali již ve třetí minutě, z otočky na vrcholu pravého kruhu vystřelil Jakub Kristek a kotouč propadl až za Tvrzníkova záda. O pouhých devadesát sekund později bylo vedení již dvojnásobné, do pozice v pravém kruhu dostal od Kristeka nabito Filip Matějka a svým následným projektilem vymetl levý horní růžek sparťanské branky.

První větší šance se poté dočkala rovněž Sparta, Hrubý se s kotoučem na holi protlačil přes pravé křídlo a nalezl na druhé straně dobré postaveného Hlinku, s jehož zakončením si však Sklenička dokázal poradit. Krátce nato se Bruslaři dostali do přečíslení dva na jednoho, v rámci kterého Matějka neúspěšně vyzval ke skórování Vasiaka a druhý jmenovaný netrefil prostor branky. Do konce první části přišel ještě jeden hostující gól, po přihrávce od Kováře se sám před Tvrzníka dostal Vojtěch Beran a po své kličce v pádu uklidil kotouč do odkryté branky.


V úvodu druhé části mohlo být ještě hůře, po Novákově laciné ztrátě kotouče na červené čáře se hosté dostali do přečíslení, v rámci kterého nadvakrát skvěle vychytal Tvrzník střílejícího Hroudu. Nejednalo se o poslední šanci Mladoboleslavských v tomto úseku, nikým nehlídán z prostoru mezi kruhy napřáhl Doležel, fantastický Tvrzník Spartu zachránil pohotovým tasením lapačky.

Poté si naopak náš tým mohl otevřít obchod s velkými šancemi, z kraje levého kruhu nebezpečně střílel Hlinka, jehož pokus Sklenička jen těsně dokázal vytěsnit levým betonem, následně sám na brankáře Bruslařů mířil Hrubý, svou kličkou jej však obalamutit nedokázal. V závěru třetiny jsme se dočkali ještě jedné nastřelené tyčky na obou stranách, nejprve v rámci své dorážky levou část konstrukce trefil Novotný, poté od modré čáry orazítkoval Šilhavý naopak tyčku pravou.


Třetí třetina již opět patřila soupeři, střelu Doležela z vrcholu mezikruží do přesnou tečí do branky usměrnil a zvýšil Ondřej Hrouda, chvíli nato ukázal své mistrovství Adam Kurka, když s kotoučem na holi prokličkoval až mezi kruhy a nekompromisně zavěsil. Hosté i nadále neměli dost, jejich šestý gól přidal střelou z první z prostoru vrcholu pravého kruhu Sviatoslav Vasiak.

Následně přišel alespoň symbolický zápis našeho týmu, Filip Novák s kotoučem objel branku a ten poslal do levého betonu Skleničky tak šikovně, že si ho brankář Bruslařů srazil do vlastní branky. V závěru utkání jsme se dočkali ještě dvou hostujících úderů, až příliš prostoru na brankovišti dostal Kryštof Hájek a nadvakrát tak zakončil úspěšně, sedm sekund před koncem třetí třetiny vysoké vítězství svého týmu pečetil prudkou střelou od modré čáry mířenou k levé tyčce Matěj Doležel.

Ohlasy trenérů

Martin Škaloud (BK Mladá Boleslav): „Ve finále se mi utkání bude hodnotit dobře, jelikož vítězství 8:1 na Spartě potěší asi vždycky. Zápas ale z naší strany nebyl bezproblémový, naše hra se mi v určitých pasážích nelíbila, změnila to až třetí třetina, kde jsme odskočili o čtyři pět gólů. Potom již náš výkon dopředu vypadal velmi slušně.“

×
Dnes v 13:00 | Dor.
HC Sparta Praha
Banes Motor České Budějovice
×
Dnes v 16:15 | Jun.
HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Horák: Zůstáváme pokorní, těšíme se na derby

SPA - OLO 4:0 - Šestý triumf řídil Horák

Pavlák: První výhra nám zvedne sebevědomí!

Den otevřených dveří pro budoucí hokejisty