1. 3. 2024 | Lucie Citterbartová

DOR: SPA - OLO 2:0 - Slepené góly a vychytaná nula

II/15, pátek 1. 3. 2024
Sparta - Olomouc SPA - OLO
Sparta: Tvrzník – Hoznourek, A. Burda II, Dufek (A), Žuffa, Nedvěd, Cichoň (C), Toms – F. Novák, Hlinka, D. Novotný – Pojkar, Kadlec, B. Adamec – Čížek, M. Bolocan, Trachta – T. Bolocan.
Olomouc: Žbánek – Dvořáček, Dušák, V. Černý, Přidal (A), Hubáček, Janeba, Holaň – Chromý, Brym, Končický – Koryčanský, Kubát, Harásek – Prokop, Minář (A), Pekr – T. Navrátil (C).
Branky a nahrávky: 31. Toms (B. Adamec), 32. M. Bolocan (Dufek, A. Burda II).. Rozhodčí: Domský – Figer, Kubas. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 37. Střely na branku: 40:17. Průběh utkání: 2:0.
Play off je naším dorostencům více a více nadosah. V tomto duelu se utkali s olomouckou Morou, kterou se jim podařilo porazit s čistým kontem inkasovaných branek. Jedinými střelci jsou tak Matěj Toms a Matei Bolocan.

Komentář

Do první dvacetiminutovky jsme vkročili aktivně, i když si první brankářský zákrok připsal náš dorostenecký gólman Tobiáš Tvrzník. Po delší době hry se špatného olomouckého střídání málem podařilo využít Danieli Novotnému, kotouč ale Stanislav Žbánek dokázal vyrazit do ochranné sítě. Po něm se puku ujal Tadeáš Trachta, který se před brankou natahoval po dorážce z ostrého úhlu, puk ale za Žbánka nedostal. A přesně na začátku šesté minuty se objevila první výraznější šance - v té se ocitl mladý hokejista reprezentace Filip Novák, z ostrého úhlu ale nastřelil jen levou tyčku Žbánkovy branky.

Olomoucké Moře se nedařilo probojovat se do pásma a následně si jej udržet, a tak po šancích Bena Adamce nebo Adama Burdy přišla střela sparťanského deváťáka Seana Žuffy, jehož pokus tečoval nejprve neúspěšně Čížek, ale kotouč se k němu dostal znovu a opět to zkusil. Puk tentokrát tečoval Matei Bolocan ale jen do Žbánkových betonů. A hned o deset vteřin později se za Žbánkem rozezněla dokonce další tyčka! Od té chvíle se do útočných akcí dostali olomoučtí Erik Janeba a kapitán Mory Tomáš Navrátil, nebo naši dorostenci Ondřej Kadlec a Adam Dufek, ale žádnou z nich nikdo z jmenovaných neproměnil. Do obrovské šance se v poslední minutě dostal Ben Adamec, ten dostal na modrou čáru dlouhou přihrávku a chvíli byl na Žbánka úplně sám. Jeden z hráčů Mory ale dokázal sjet až k Adamcovi, a ten se tak rozhodl puk vrátit do druhé vlny, kde si na levém kruhu sjížděl Matěj Toms, ten ale nedokázal Žbánka u levé tyčky prostřelit.


Druhá perioda začala naopak šancí začali kohouti, konkrétně Končický a Kubát, ale ani jeden z nich nedokázal Tvrzníka prostřelit. Chyby v oslabení se pokusili využít opět Hanáci, ztráty puku na obranné modré chtěl využít Navrátil se dostal a do samostatného úniku. Na Tvrzníka zkusil kličku, načež zakončoval mezi betony, Tvrzník mezi nimi ale kotouč udržel.

A když se zápas se přehoupl do své druhé poloviny a máme tu první gól! Dorostencům se podařilo svého soupeře zamknout v útočném pásmu, načež od modré čáry vypálil Matěj Toms, jehož střela proletěla v čase 30:08 až do olomoucké sítě a otevřel skóre zápasu s Morou. A vzápětí přišla další branka! Adam Dufek vystřelil od modré, ale puk se před Žbánkem zastavil. V chumlu hráčů se nejlépe zorientoval Matei Bolocan, kterému se podařilo dostat puk za dezorientovaného Žbánka.


Tón napálené tyčky nám otevřel poslední třetinu tohoto duelu. Tu trefil právě Tadeáš Trahcta. Puk si pro sebe získali později hosté, Minář střílel z levé strany, ale pokus skončil na bloku. Přišla další chvíle menších našich dorostenců pod vedením Richarda Žemličky. Po ní pak chtěl udeřit ještě Kadlec, ten se prokličkoval až ke střele a z mezikruží trefil pravou tyčku. Minář ještě zkoušel zakončení bekhendem, puk ale nedostal až k Tvrzníkovi, jelikož jeho akci překazila závěrečná siréna. Stav tak padl na konečných 2:0 a Tvrzník si připisuje vychytanou nulu.

Ohlasy trenérů

Jan Hlaváč (HC Sparta Praha): „Těžké utkání, i když jsme se mohli zdát jako jasný favorit. Vítězství se ale nerodilo lehce, ale naštěstí jsme ve druhé třetině dali dva góly a dokázali si to pohlídat."

Radek Philipp (HC Olomouc): „Rozhodně nemohu klukům upřít snahu a to, že se nevzdávali a dál bojovali. Spartě se ale i tak podařilo vyhrát."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu