DOR: SPA - VIT 6:4 - Druhá výhra v nadstavbě

II/2, sobota 26. 11. 2022
Sparta - Vítkovice SPA - VIT
Sparta: Vedral - Byakov, Janský, Marton (A), Mack, Dufek, Cichoň, Malínek - Jakab, Poláček (C), Hrubý, Hlinka, Marek, Trachta, Novotný, Netušil, Žemlička (A), Bolocan.
Vítkovice: Vávra - Richards, Zvejška, Fojtík, Vincent Glos, Kisza, Čuba, Vítězslav Glos (A) - Fasner, Nazad, Saxa, Douda, Žídek (C), Hanák, Fojtík, Sedlák, Matějka (A), Hofman.
Branky a nahrávky: 2. Hrubý (Poláček), 6. Netušil, 47. Žemlička (Netušil), 53. Netušil (R. Cichoň), 55. Marek (Hrubý, Marton), 60. Novotný (Jakab, Hrubý) - 6. Nazad (Sedlák, Saxa), 10. Hanák (Douda, Zvejška), 51. Čuba (Žídek, Hanák), 58. Fojtík (Žídek). Rozhodčí: Mareš - Goltsch, Hnilička. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 86. Střely na branku: 48:47. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:4, 6:4.
Sparťanští dorostenci mají za sebou úspěšný vstup do nadstavbové části, když po Zlínu doma zdolali také Vítkovice. Svěřenci kouče Františka Ptáčka nastříleli celkem šest branek, díky kterým nakonec dokráčeli k cennému vítězství 6:4. V utkání se blýskl svým výkonem útočník František Netušil, který zaznamenal dvě branky a jednu asistenci.

Naši hokejisté odstartovali utkání proti Vítkovicím ve velkém tempu a hostující brankář musel už po necelých dvou minutách lovit ze své sítě první kotouč. David Hrubý využil Poláčkův přesný pas a poslal Spartu do vedení. Vítkovičtí se nemohli dostat do hry a náš tým naopak využil další zmatky v soupeřově brankovišti. František Netušil stál v útočném pásmu na správném místě a posléze dopravil puk do sítě. Druhá obdržená branka soupeře probrala a Michael Nazad snížil skóre již na jednu branku. A poté bylo dokonce i vyrovnáno, jelikož skóroval Matyáš Hanák.

Druhá třetina byla oproti té první gólově skromnější a ani jeden z týmů se neprosadil, byť oba brankáři museli likvidovat šance. Sudí navíc v průběhu prostředí části rozdali celkem pět trestů, ale ani navzdory několika přesilovým hrám se skóre nepohnulo. Vítkovičtí hokejisté vyslali jenom za druhou třetinu dle statistických údajů rovných dvacet střel, zatímco sparťané prověřili soupeřovu klec celkem dvanáctkrát.

Třetí část celého utkání byla zřejmě ze všeho nejatraktivnější. Richard Žemlička se nejprve prosadil na startu sedmačtyřicáté minuty, když poslal svůj celek do opětovného vedení, ale o necelých pět minut od třetího sparťanského gólu se radovali znovu Vítkovičtí. František Čuba svou premiérovou trefou v nadstavbové části překonal Vedrala potřetí v utkání. Zlomový moment utkání nastal až v rozmezí padesáté třetí až padesáté páté minuty. Domácí hráči odskočili do dvoubrankového trháku zásluhou Františka Netušila a skórujícího Alexe Marka.

Hosté z Ostravy ovšem ani po dalších dvou obdržených brankách nesložili zbraně a přeci jen ještě snížili. Vojtěch Fojtík využil přihrávku Žídka a vystřelil jiskřičku naděje pro svůj tým. Veškerou snahu o vítkovické vyrovnání překazil Daniel Novotný, který rovných deset vteřin před koncem základní hrací doby definitivně přisoudil Spartě tři body za dramatické vítězství 6:4.