4., čtvrtek 15. 9. 2005
Sparta - Pardubice SPA - PCE
Sparta: Michalec (21.Pucholt) - Dvořák, Čížek, Cicvárek, Vošmik, Malý, Hanzl, Trojan, Vrána - Besonov, Kafka, Karpov, Morkes, Slaba, Bříza, Fiala, Kudláček, Pacovský, Pekárik, Ivanov, Sladký.
Pardubice: Landsman - Blažek, Drtina, Popler, Poskočil, Rozlivka, Šnejdr - Bendík, Březina, Dobiáš, Kopa, Kousal, Nykl, Paučin, Pilař, Radil, Stoklasa, Verner, Salava.
Branky a nahrávky: 24.Morkes (Fiala, Vošmik), 30.Pekárik (Besonov, Vrána) - 7.Dobiáš (Poskočil), 9.Stoklasa (Pilař), 56.Paučin (Salava), 60.Paučin). Vyloučení: 4:4 . Využití: 0:1. Diváci: 58. Střely na bránu: 31:35. Rozhodčí: Horák - Krátký, Vízner.
Dorostenci ve čtvrtek v podvečer přivítali na svém ledě pardubický Moeller. Vyrovnaný zápas zvrátili hosté ve svůj prospěch až gólem v 56. minutě a výhru stvrdili trefou do prázdné brány. Sparta podlehla Pardubicím 2:4. Komentář k zápasu poskytl útočník Petr Morkes.

Hosté začali aktivněji než Sparta. To také v 7. minutě vyústilo ve faul domácích. Trvalo jen 20 vteřin než se Pardubicím podařilo přesilovou hru potrestat. Brankář Sparty Pavel Michalec už ležel na zemi, když pardubický Ugo Dobiáš došťouchal puk za jeho záda – 0:1. „Hráli jsme v oslabení a hráč dorážel sám před bránou,“ okomentoval gól Petr Morkes. O dvě minuty později se Pardubice nastěhovaly do pásma Sparty. Filip Stoklasa si najel mezi kruhy a prudce vypálil, střela Michalcovi propadla mezi betony rovnou do brány – 0:2. Sparta po obdržených brankách výšila aktivitu, ale nevyvarovala se chyb. Hra tak byla do konce třetiny vyrovnaná. I když v závěru při hře v početní výhodě mohl snížit Morkes, ale brankář Filip Landsman jeho střelu vykryl.

Do druhé třetiny vyměnila Sparta brankáře, Michalce vystřídal Milan Pucholt. Po třech minutách a čtyřiceti vteřinách hry Sparta dobře kombinovala. Po skrumáži před bránou se nejlépe zorientoval Morkes, který prostřelil Landsmana – 1:2. To Spartu povzbudilo k útočení a v polovině utkání vyrovnala i skóre. Ondřej Pekárik si najel po křídle a zpoza bránícího hráče přesnou střelou překonal Landsmana – 2:2. „Trenér přeházel lajny a začali jsme hrát jen na tři. To nám pomohlo, byli jsme víc v tempu a začali jsme hrát lépe,“ objasňuje Morkes. Ke konci druhé třetiny měly Pardubice více šancí. Ve 34. minutě se Lukáš Pilař dobře prokličkoval až před Pucholta, ale nastřelil jen tyč.

Ve třetí třetině se hra znovu vyrovnala. Nikdo nechtěl udělat tu chybu, která by rozhodla zápas. Až v 56. minutě Pardubice vyhrály vhazování, Michael Paučin dostal přihrávku před bránu, kde stál úplně sám a střelou švihem přiblížil hosty k vítězství – 2:3. „To byla naše velká chyba. Takhle dostat po buly gól to se nesmí stávat,“ míní Morkes. V samotném závěru ještě hrála Sparta bez brankáře. Po nepřesné nahrávce v útočném pásmu se k puku dostal znovu Paučin a zakončil do prázdné brány – 2:4. „Jen jsme to v závěru riskli,“ říká Morkes a uzavírá, „Pardubice více střílely a měly větší štěstí.“