12. 9. 2008 | Daniel Hynek, Lukáš Krupička, Daniel Hynek

Dorost si pohrál s Oceláři

3., pátek 12. 9. 2008
Třinec - Sparta TRI - SPA
Třinec: J. Sklenář - Burzala, Kurzok, Macháček, Pavlík, V. Sklenář, Valentík - Bumbál, M. Chvostek, Číhal, Faksa, D. Franek, T. Franek, Labaj, Matuš, Rapáč, Smuž, Uher, Václavík, Šebek.
Branky a nahrávky: 42. Uher (Rapáč) - 14. Rybalkin (Hampl, Brzobohatý,), 27. Brzobohatý (Vítek), 49. Eis, 49. Eis (Doležal), 57. Žovinec (Hanták), 59. Hanták (Vítek). Rozhodčí: Krenželok - Poruba, Tuizal. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 93.
P r a h a - Sparťanský dorost potvrdil roli favorita a porazil domácí Třinec vysoko 6:1. V rudém dresu zářil Stanislav Eis, který vstřelil dvě branky. Další střelci Sparty byli Brzobohatý, Hanták, Žovinec a Rybalkin. Další zápas, který se bude hrát 13. září, jedou Sparťané do Havířova.

Komentář

Souboj Třince se Spartou měl vyrovnané první dvě třetiny. V té třetí domácí zariskovali a prohráli ji 1:4. Vůbec to tak nemuselo vypadat, kdyby Chvostka nezastavil v průniku do branky brankář Sedláček. Vzápětí domácí inkasovali, to se před třineckou bránou nejlépe zorientoval Rybalkin a otevřel skóre. Ve 26. minutě byl vyloučen Eis, ale místo aby domácí srovnali, hosté jim utekli. Jako první ujel Dvořáček, toho ještě zastavil výborným zákrokem Sklenář, ale poté se k puku u pravého mantinelu dostal Brzobohatý a zvýšil na 0:2. O pár chvil později orazátkoval třineckou tyč Rybalkin, na druhé straně jeli domácí dva na brankáře, ale trestuhodně s touto situací naložili. Do poslední části vstoupili Oceláři výborně a ve druhé minutě se Uhrovi podařilo snížit. Bohužel to byl první a poslední gól chlapců v bílých dresech, poté začali úřadovat hosté. Ve 49. minutě prostřelil Sklenáře dvakrát Eis, poprvé střelou od modré, podruhé z dorážky. V 57. minutě využil Žovinec přesilovku a na konečných 1:6 upravil necelých 80 vteřin před koncem Hanták.
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Sparťani vyjeli trénovat pod širé nebe

Nové mládežnické trio: Sparta je výzva!

Intro pro sezonu 2020/2021

Soutěž o podepsaný dres Michala Řepíka