28. 10. 2006 | Tomáš Kubánek, Jakub Suchna

Dorostenci ztratili vítězství těsně před koncem

18., sobota 28. 10. 2006
Sparta - České Budějovice SPA - CEB
Sparta: Kocián – Gabčan, Koranda, Veselý, Vítek, Drvota, Husák, Cicvárek – Černý, Kudláček, Kubů, Tůma, Chára, Svatý, Kolář, Hanták, Pekárik, Bříza, Forman.
České Budějovice: Petrov – Jank, Klement, Předota, Budina, Vráblík, Dietz – Seidl, Hudler, Ježek, Janeček, Sumerauer, Heřman, Horák, Vaniš, Soudek, Rezek.
Branky a nahrávky: 11. Hanták (Forman, Kolář), 33. Forman (Kolář, Hanták), 41. Bříza (Pekárik, Kubů), 53. Kudláček (Cicvárek, Chára), rozh. nájezd Tůma – 10. Vaniš (Rezek, Dietz), 25. Horák (Ježek, Soudek), 56. Soudek (Horák), 60. Ježek (Horák, Soudek). Rozhodčí: . Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 61. Střely na branku: 23:46.
Pouhé dvě sekundy chyběly do konce extraligového utkání mezi Spartou a Českými Budějovice, když hosté srovnali na 4:4. V následném prodloužení gól nepadnul, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy, v nichž byli úspěšnější sparťané. Rozhodující penaltu vsítil David Tůma.

Komentář

Utkání začalo velmi svižně, už úvodní minuta přinesla několik zajímavých situací. Uběhlo teprve sedm sekund a již se domácí Kudláček musel poroučet na trestnou lavici. V nastalé přesilovce dokonce za Kociánem zvonila tyčka, s ránou Klementa si však už poradil sám lapačkou. I v příštích minutách se starali o vzruch hlavně hosté. Další zvonkohru Kociánovy tyčky měla na svědomí Horákova tečovaná střela. V 9. minutě to byli opět Jihočeši, kteří najížděli ve dvou na jediného sparťana, jenže ani Soudkova střela, ani dorážka Ježka s bezbrankovým skóre nehnula. To se však nedá říct o Vanišově přesné střele do růžku Kociánovy svatyně – 0:1. Jenže Českobudějovičtí se z vedení radovali pouze minutu, protože Forman trpělivě objel branku, skvělou přihrávkou skrz brankoviště našel Hantáka, kterému stačilo pohotově nastavit hokejku. Poté úroveň zápasu spadla do průměru, z něhož se vyloupl pouze Rezkův bekhendový blafák, který však mířil nad branku.

Po přestávce předvedl krásné sólo přes celé hřiště Koranda, avšak jeho střela mířila mimo. A tak udeřilo na druhé straně, zásluhou Horáka šli Jihočeši opět do vedení. Jenže ani nyní jejich náskok netrval příliš dlouho. Tentokrát vyrovnání napomohli trochu sami, když se nechali vyloučit do tří. Pražané nabízenou možností nepohrdli, když se Forman z mezikruží trefil přesně do rohu Petrovovy brány. V prostřední třetině oba týmy s podobné pozice nebezpečně pálily ještě jednou, avšak v těchto momentech už gólmani úřadovali spolehlivě.

Potřetí už do vedení Jihočeši nešli, naopak to byli domácí, kteří měli zprvu navrch. Pěknou kombinaci korunoval přesnou dorážkou Kudláček. Hostům tento stav vyhovoval pramálo, a tak se s ním vytrvale pokoušeli něco udělat, jenže Soudkovy a Ježkovy střely od modré Kocián vyrazil, Horákův a Hudlerův pokus zblízka zas zneškodnil holí, respektive lapačkou. Ještě větší pohromu než neproměněné šance znamenalo zvýšení Kudláčka na 4:2. Nadějný vývoj však Sparta dovést k tříbodovému vítězství nedokázala. Po hezké přihrávce zpoza branky se nemýlil Soudek a dvě sekundy před koncem srovnal Ježek po akci, nad níž muselo zaplesat srdce i toho největšího hokejového labužníka. Najíždějící Soudek už byl vytlačen ze střeleckého úhlu, a tak přihrál dozadu na Horáka, ten v podobné situaci našel před brankovištěm nepokrytého Ježka, který se v klíčové situaci nemýlil.

Prodloužení přineslo optickou převahu hostů, ale oba týmy se už v mysli spíše připravovaly na nájezdy. V nich vedení na svou stranu postupně strhly jak Sparta, tak i České Budějovice, ale vyhrát mohl jen jeden. V páté sérii si Soudek Kociána krásně položil, ale puk dostatečně nezvednul. To Tůma se Petrovovy vysunuté hokejky nezalekl a zajistil Spartě bod navíc.

×
Dnes v 18:00 | Dor.
HC Sparta Praha
HC Havlíčkův Brod
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Kalivoda: Cílem je následovat moderní trendy

Pech: Věříme, že se bude hokej hrát dál

Chlapík: Sparta byla jediná volba!

Posila z NHL! Spartě vypomůže Filip Chlapík