JIH - SPA 2:3 - Junioři si z Vysočiny přiváží tři body

10., pátek 19. 9. 2014
Jihlava - Sparta JIH - SPA
Jihlava: D. Svoboda – Hohl, Dundáček, Kochánek, Leština, Port, Půža – Střecha, Jícha, Anděl – Dufek, Beran, Marcilis – Nováček, Dvořák, Dupljaku.
Sparta: Langer – Vacek, Březina, Bláha, Vokurka, Kalina, Kadeřávek, Kolář – Krudenc, Pulkrab, Augustin – Černoch, Brejcha, Soumelidis – Lojka, M. Svoboda, Havel – Litera, Györi, Arnošt – Kundera.
Branky a nahrávky: 20. Jícha (Marcilis), 60. Střecha (Port, Dufek)- 10. Pulkrab (Březina, Augustin), 18. Soumelidis (Brežina, Černoch), 36. Havel. Rozhodčí: Doležal - Zídek, Kotlík. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 131. Střely na branku: 38:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.
Juniorský tým se po pěti domácích zápasech v řadě představil na ledě soupeře. V pátek zavítal jakožto vedoucí tým tabulky do Jihlavy, kde si v atraktivním a vyrovnaném utkání poradil s domácím týmem. O vítěznou branku se postaral ve druhé třetině Jan Havel.

Sparta šla do utkání jako lídr tabulky, ale lepší začátek měla domácí Dukla. Nejprve brankáře Langera zachránila boční síť a v šesté minutě musel zasáhnout proti dorážce Jíchy. O dvě minuty později se do útoku dostal Černoch, jehož samostatný únik Svoboda zlikvidoval. V desáté minutě už se hosté radovali. Po Březinově přihrávce zužitkoval přesilovou hru Marek Pulkrab. Následně přišly šance na obou stranách. Nejdříve minul domácí Anděl a následně si Svoboda zachytal při pokusu Černocha.

V osmnácté minutě už se Sparta radovala podruhé. Euvstathio Soumelidis dostal kotouč na levém kruhu a zcela nehlídaný zvýšil náskok. V závěru prvního dějství ještě domácí tým zahrával přesilovou hru a dvacet vteřin před koncem úvodní třetiny snížil Lukáš Jícha, který s trochou štěstí překonal brankáře Langera. Jihlava snížila, přesto měla lepší vstup do prostřední části Sparta. Další samostatný únik Jiřího Černocha zlikvidoval Svoboda.

Jihlavský Jícha měl na holi vyrovnání, ale proti bylo rameno brankáře Langera. O chvíli později mohl na druhé straně udeřit Brejcha. Sparťanský útočník ovšem selhal a ve slibné šanci trefil pouze brankáře Svobodu. Pražany to mrzet nemuselo, protože za další dvě minuty potrestali nedůraz domácích obránců. Jan Havel se prodral do útočné třetiny a z pravé strany zavěsil pod horní tyč jihlavské klece.

Začátek třetí třetiny patřil Jihlavě. Dundáček ovšem poslal kotouč vedle levé tyče a přesně v páté minutě zazdil obrovskou šanci Nováček. Po něm neuspěl ani Beran, kterého tentokrát vychytal Langer svou lapačkou. Utkání nabíralo na obrátkách a domácí tým se hnal za druhou brankou. Mohl ovšem inkasovat, ale to by Krudenc musel trefit volný prostor, a ne brankáře Svobodu. Podobně si počínal také Jiří Černoch, který v přesilové hře ujížděl sám po levé straně, ale ani tentokrát se z branky neradoval. Jeho střela orazítkovala tyč!

Necelých šest minut se do zajímavé pozice dostal domácí Střecha, jenž poslal svou střelu těsně vedle levé tyče. V samotném závěru odešel na trestnou Augustin a deset vteřin před koncem upravil konečné skóre Tomáš Střecha. Pěkné utkání plné gólových šancí teda juniorka Sparty zvládla a upevnila svou první pozici.

Darek Stránský (HC Sparta Praha): První dvě třetiny jsme byli lepším týmem. Měli jsme spoustu šancí, které jsme neproměnili, nicméně i tak jsme si odnášeli po dvou třetinách vedení 3:1. Negativní věcí z naší strany je, že třetí třetina se nám nepovedla. Jihlava začala hrát agresivněji, dala do toho všechno a měli jsme s tím problémy. Naštěstí jsme zápas ubránili a získali pro nás důležité tři body.

Petr Svoboda (HC Dukla Jihlava): Sparta měla první dvě třetiny navrch, kdy hrozila hlavně z přesilovek a po našich chybách v obranném pásmu. Dneska jsme nevyhráli opět pouze kvůli naší produktivitě. Kluci podali velice dobrý výkon, za který jsem je pochválil. Musíme zase zapracovat na hře v předbrankovém prostoru, na obou dvou koncích hřiště a v zakončení. Když se nám tohle začne dařit, tak začneme vyhrávat.