26. 2. 2024 | Alžběta Žižková

JUN: KVA - SPA 3:2p - Další těsná porážka

OPO26, pondělí 26. 2. 2024
Karlovy Vary - Sparta KVA - SPA
Karlovy Vary: Oršulák – O. Postl II, Dorot, Bulka, M. Beran I, Zolnaj, Vogel – Šlechta, Adámek, Varvařovský – Galnor, M. Váňa, Šmajda – Zeman, Pastor, Steklý – P. Vojáček, M. Novotný, Šilhan.
Sparta: Kalista – Samson, Culek, J. Červenka, D. Pavlák, David, Höll, Mack – Daníček, Hrabík, Hauser – Krupička, Senčák, Fábry – Bareš, Odehnal, Holeček – S. Pavlák, Hamršmíd, Poláček.
Branky a nahrávky: 11. Šilhan, 31. Zeman (Steklý), 65. Varvařovský – 15. Hauser (Hrabík, Daníček), 39. Hrabík (Hauser, Fábry). Rozhodčí: Petružálek, Zubzanda - Belko, Baxa. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 101. Střely na branku: 37:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Sparťanští junioři ani tentokrát nedokázali přerušit sérii proher, na ledě karlovarské Energie si ale po delší odmlce zapsali alespoň bod. Svěřenci Tomáše Netíka v utkání museli dvakrát dotahovat, a když jsme pak měli šanci odskočit, nevyužili jsme ji. Karlovarští potrestali naše chyby a v nastaveném čase domácím vystřelil výhru David Varvařovský.

Komentář

Vyrovnaný začátek utkání rozhodila až první přesilová hra, kterou měli Energetici. K jediné střele se ovšem dostal Dorot, s jehož pokusem si Kalista dokázal bez problémů poradit. Sparťanský gólman už byl ovšem krátký proti zakončení Davida Šilhana, kterému se podařilo rychle objet branku a zamést puk u pravé tyčky dřív, než se sparťanský gólman stihl přesunout.

Inkasovaný gól ale nabudil více nás, než Energii. Překonat Oršuláka zkoušeli Daníček nebo Odehnal, ovšem neúspěšně. Jinak už si ale počínal Petr Hauser, kterému se povedlo prosadit parádní ranou pod víko poté, co špatnou domácí rozehrávku vystihl Hrabík. Skóre jsme mohli dokonce otočit, ale Fábry trefil jen Oršulákovu lapačku. Vzít si vedení zpět ale mohli také domácí hokejisté, Kalistu po střele Bulky ale zachránila horní tyčka.


První šanci druhé dvacetiminutovky měl Matyáš Váňa, zblízka ale Kalistu nepřekonal. Na druhé straně ujížděl an Oršuláka sám po návratu z trestné lavice Hauser, ani ten ovšem neuspěl. Hra byla nadále hodně rozkouskovaná vyloučeními a při jedné z přesilovek měl dobrou příležitost Hrabík, proti jeho střele se ale vytáhl Oršulák. A tak to byli znovu Karlovarští, kdo udeřil. Steklý našel před brankou volného Matěje Zemana, který nadvakrát dostal kotouč za Kalistu.

K vidění poté byla i hra ve čtyřech, ani jeden z celků ale nedokázal více prostoru využít k větší příležitosti. Ještě před druhou sirénou se nám ale podařilo jednu z dalších přesilovek využít a srovnat! Hauser našel z pravého kruhu křižnou přihrávkou Ondřeje Hrabíka, kterému se povedlo dostat puk za záda přesouvajícího se Oršuláka.


Třetí třetina měla daleko opatrnější tempo, než dvě předchozí části. Šancí na obou stranách bylo poskrovnu. Jednu z výraznějších příležitostí zaznamenal Poláček, který se prokličkoval domácí obranou, nezvládl ale zakončení tak, jak by si představoval. Z rychlého brejku zahrozila Energie, Kalista ale vytáhl proti zakončení Zemana v přečíslení výborný zákrok. Domácímu týmu jsme dali v poslední pětiminutovce šancí zápas rozhodnout, jelikož na trestnou lavici usedl Holeček, hru ve čtyřech jsme ale zvládli na jedničku a utkání nakonec doputovalo až do prodloužení.


Jako první musel v nastavení zasahovat Kalista, s tečovaným nahozením si ale dokázal poradit. Kotouč jsme posléze převzali my a Energii jsme ho nepůjčili prakticky tři minuty, prosadit se ale nedokázal Krupička, stejně tak jako o chvíli později Hauser s Davidem. A tak přišel rozhodující zásah z karlovarských hokejek. David Varvařovský si obkroužil s pukem na hokejce celé útočné pásmo a nakonec si sjel až do mezikruží, odkud přesně zamířil k levé tyčce, čímž vystřelil Karlovým Varům bonusový bod.

Ohlasy trenérů

Tomáš Netík (HC Sparta Praha): „Urputný zápas z obou stran. Nebyli jsme tak důrazný, jak jsme měli být, abychom ten zápas zvládli. Myslím si, že to dopadlo zaslouženě, Vary byly o chlup lepší.“

Pavel Arnošt (HC Energie Karlovy Vary): „Samozřejmě jsme rádi za vítězství, protože každé vítězství proti tak kvalitnímu soupeři je známka kvality našeho týmu. Trochu jsme měli jinou sestavu oproti předchozím dnům. Myslím si, že to bylo znát, ale byla znát i ta kvalita soupeře. Hráli organizovaně a měli vysokou kvalitu, mají ten tým malinko starší než my, proto mají takovou sílu, ale právě proto si ceníme toho vítězství. Byla tam i skvělá podpora od našeho brankaře.“

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu