4. 11. 2023 | Jakub Houžvička

JUN: KVA - SPA 4:1 - Chebský výjezd body nepřinesl

22., sobota 4. 11. 2023
Karlovy Vary - Sparta KVA - SPA
Karlovy Vary: Ebenstreit – O. Postl II, Vogel, Anton, M. Beran I, Zolnaj (A), Holejšovský, Cipko – P. Vojáček, V. Váňa, Šilhan – Šlechta (A), M. Váňa, Varvařovský (C) – Galnor, Rybár, M. Novotný – Pastor, Steklý.
Sparta: Vedral – David (A), Culek, T. Bartoň, J. Červenka (A), Samson, Mack – Bareš, Krupička, Fábry (C) – Poláček, Daníček, Odehnal – Holeček, Novák, Hrabík – Hrubý, Žmola, Hamršmíd.
Branky a nahrávky: 12. P. Vojáček (M. Beran I), 41. M. Beran I (Galnor, Varvařovský), 59. Galnor (Pastor, Anton), 59. Varvařovský – 39. Samson (Fábry, Hrabík). Rozhodčí: Glanc, Pastier – Belko, Baxa. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 20:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Netradiční výjezd do Chebu na utkání s karlovarskou Energií sparťanským juniorům bodový zisk nepřinesl, když soupeři podlehli 1:4. Jediným úspěšným střelcem našeho týmu byl obránce Oliver Samson, po jeho vyrovnávacím gólu se radoval již pouze soupeř.

Komentář

Sparťané začali utkání aktivněji než soupeř, proti Daníčkově střele z předbrankového prostoru musel beton tasit brankář Ebenstreit, po závaru před brankou Energie mířil mimo Žmola. Zákonitě tak přišel trest v podobě obdržené branky, po ztrátě kotouče jednoho ze sparťanů se do samostatného úniku dostal Petr Vojáček a tváří v tvář Vedralovi zamířil nekompromisně do levého dolního růžku branky. Náš tým dokázal zareagovat a brzy vyrovnal, nakonec však tato branka rozhodčím pro postavení útočícího hráče v brankovišti uznána nebyla.


Zvýšit mohl za energetiky Galnor, jeho střelu však Vedral vyrazil mantinelem mimo pro náš tým nebezpečný prostor. Vyrovnat tak naopak mohl následně Krupička, když se sám s kotoučem na holi hnal k brance, na poslední chvíli mu však puk na holi poskočil a k samotnému zakončení tak nedošlo, s následným závarem si pak poradil Ebenstreit. Srovnání skóre nakonec přeci jen přišlo, po najetí si po levém křídle do pásma z takřka nulového úhlu vypálil Oliver Samson a trefil se přesně mezi Ebenstreitův levý beton a lapačku.


Bohužel pro náš celek přišel hned v úvodu třetí části opětovný zisk vedení v podání Karlovarských, na vrchol mezikruží dostal od Galnora kotouč Matyáš Beran a nekompromisně střelou tahem zavěsil do levého horního růžku branky. Náš tým si následně vytvořil relativní tlak, do žádných větších příležitostí se ovšem sparťané dostat nedokázali, zejména kvůli zodpovědné obraně hostů a pozornému Ebenstreitovi.

V závěru utkání tak přišly naopak dvě hostující rány, slabší chvilku si vybral brankář Vedral, kterému střela vyslaná z levého křídla vypadla z výstroje a kotouč tak do odkryté branky zakončil z pravého křídla k brance sjíždějící Jakub Galnor, následně ještě na konečný výsledek zvýšil David Varvařovský, když si z levého křídla najel před branku a bekhendovým zakončením vymetl levý horní růžek branky.

Ohlasy trenérů

Tomáš Netík (HC Sparta Praha): „Za mě šlo o vyrovnané utkání, každý víme, o co v tabulce momentálně hrajeme. Jednalo se o poctivý zápas z obou stran. Bohužel nám nebyla uznána branka, která mohla znamenat dost možná zlom v celém utkání. Soupeř nám následně ve skóre odskočil a již jsme nebyli schopni jej dohnat, prohra je tedy nejspíš zasloužená.“

Pavel Arnošt (HC Energie Karlovy Vary): „Z naší strany šlo o propagaci hokeje v Karlovarském kraji, což nám vyšlo, takže jsme spokojeni, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Utkání jsme zvládli zejména výborným týmovým výkonem, rovněž nás podržel brankář.“

×
Dnes v 18:00 | Dor.
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 18:00 | Muži
Mountfield HK
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Měsíc Sparťanské krve zakončíme v Hradci

​Vosmík: Oslavy budou pro sparťany velký zážitek

Holešovice oživíme s hvězdami! Lístky mizí

Zlaté góly Sparty: pálily legendy i mladík