4. 3. 2023 | Daniel Ryl

JUN: LIB - SPA 0:3 - Junioři jsou krůček od playoff!

52., sobota 4. 3. 2023
Liberec - Sparta LIB - SPA
Liberec: Hambálek – Jakubec, Koštoval, Culek, Meisel, Hladík (A), Ehrenberger – Przybyla, Janata, Kofroň, Kříž, Vološín, Pérez (A), Jansa, Hrabčák, Bačkovský, Jenčovský (C), Gajda, Hois
Sparta: Artsatbanov – Tůma, Böhm, Bartoň, Ducháč (C), Červenka (A), David, Pavlák, Fábry, Hrabovetskij, Senčák (A), Hrabík, Novák, Theimer, Holeček, Stepančuk, Krupička, Mácha, Hamršmíd, Hauser
Branky a nahrávky: 15. Pavlák (Böhm, Hauser), 27. Krupička, 46. Bartoň (Tůma). Rozhodčí: Zavřel, Bernat - Hradil, Juránek. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 29:39. Průběh utkání: 0:3.
Skvěle, mladíci! Junioři po Mladé Boleslavi vynulovali také Liberec, po stejném průběhu zápasu zvítězili 3:0 a výrazně nakročili za postupem do playoff. Vyřazovací část si mohou mladí sparťané i díky skvělému brankáři Hlibu ARTSATBANOVi zajistit už v pátečním domácím utkání proti Kometě, kdy jim stačí k jistotě postupu získat bod.

Komentář

Karty byly před utkáním rozdány jasně, Liberec potřeboval v boji o play off nutně bodovat, naši junioři naopak zvýšit náskok na dotírající mužstva mimo osmičku. Už ve třetí minutě jsme po faulu Adama Kofroně hráli přesilovku, Bílí Tygři však byli v oslabení špičkoví a bezchybní.

Opatrný zápas bez šancí přinesl další liberecký faul v osmé minutě, nepříjemná Ducháčova rána od modré však letěla jen mimo. Vzápětí Severočeši faulovali potřetí, celkem 24 vteřin proti třem našemu týmu pomohlo k vytvoření tlaku, leč střely ze všech stran létaly jen mimo branku.

Ve třinácté minutě při signalizovaném trestu domácích najel před branku David Senčák, ale puk kolem betonu neprohodil. Tentokrát už ale početní výhoda přinesla kýžený efekt, když střelu Martina Böhma domácí gólman jen vyrazil a pohotový Dominik Pavlák nás dostal do vedení! V závěru třetiny Hlib Artsatbanov pohotově pokryl individuální Gajdův průnik.


Vyloučení Sparty z prvního dějství trvalo jen sedm vteřin, domácí tak v přesilovce pokračovali po přestávce. Velkou šanci na vyrovnání měl Jakub Ehrenberger, jehož střela z levé strany orazítkovala pouze spojnici sparťanské branky! Na druhé straně se na slotu zjevil Petr Hauser, jenž trefil pro změnu levou tyčku a stav se neměnil.

Nedisciplinovanost trápila obě mužstva, v další přesilovce mohl z druhé vyrovnat Jakub Ehrenberger, ale naše opora byla proti. Před polovinou třetiny jsme si však vyvinuli silný tlak, trefili i tyčku, přesto domácí ustáli. O to horší ránou bylo, že gól padl vzápětí po chybě domácí defenzivy, která zapomněla v obranném pásmu na Jana Krupičku, jenž získal puk a překonal gólmana.

Sparta byla nadále aktivní, domácí držel zejména gólman, zatímco na druhé straně dvakrát zacinkala branková konstrukce. Hlib Artsatbanov ukázal mrštné betony i proti tečované střele od modré a držel náš dvougólový náskok. Naši mladíci měli v závěru třetiny další přesilovku, při níž Liberečtí blokovali jednu střelu za druhou. Navíc mohli sami zahrozit, ale Gajdovu střela ze slotu skončila v Artsatbanově náruči.


Velmi podobný průběh zápasu jako v Mladé Boleslavi pokračoval i nadále. Útočný faul zkraje třetí části dal domácím výhodu, kterou však nedokázali vůbec využít. A za svůj neúspěch byli potrestáni, když se ujala střela Tomáše Bartoně k pravé tyčce liberecké branky. Tlak našeho mužstva vzápětí zabrzdil další faul, ale domácí opět nepochodili.

Ve čtyřech se následně bránili také Severočeši, leč Böhmův i Novákův projektil od modré letěly mimo. V závěru fauloval Ondřej Hrabík, Liberec už hrál na riziko a málem se mu nevyplatilo. Únik Andreje Fábryho domácí brankář pokryl a vzápětí si Petr Hauser vypracoval trestné střílení, po němž bohužel neuspěl. Venkovní trip však skončil skvěle - šesti body, dvěma nulami a velkým nakročením do play off.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Další posezonní posilou Sparty je Vojtěch Mozík

Forman: Chlápovi držím v autobuse místo

Filip Chlapík se vrací do Sparty!

Aaron Irving je novou posilou Sparty!