8. 9. 2023 | Daniel Ryl

JUN: LIT - SPA 2:1 - Opět smolná porážka o gól

5., pátek 8. 9. 2023
Litvínov - Sparta LIT - SPA
Litvínov: Kubík – Zachariáš, Soušek, Bystřický, Hocelík, Prokeš, Vyhlídal, M. Hora (A) – Dohnal, D. Čech (A), Peroutka – Maštalířský, Ducháček, Scafari – Višněvskij, O. Postl I, L. Tůma – Špaček, Bednařík, Dej (C).
Sparta: Vedral – Šindelek, T. Bartoň, Culek, J. Červenka (A), Samson, David (A), Janský – S. Pavlák, Krupička, Fábry (C) – Poláček, Daníček, Odehnal – Holeček, Novák, Žmola – Bareš, Hamršmíd.
Branky a nahrávky: 19. Maštalířský (O. Postl I, D. Čech), 25. L. Tůma (Peroutka, Bednařík) – 14. Fábry (J. Červenka, Šindelek). Rozhodčí: Hlinka, Glanc – Belko, Kokrment. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Trápení obhájců juniorského titulu pokračuje i po pátém utkání. Svěřenci Tomáše Netíka odjeli tentokrát do Litvínova, kde sice gólem Andreje Fábryho vedli, přesto o náskok přišli a nakonec potřetí v řadě prohráli o jediný gól. V dalším utkání se naši junioři představí v sobotu v Českých Budějovicích, kde zakončí sérii tři venkovních duelů v řadě.

Komentář

Svěřenci Tomáše Netíka odjeli na sever Čech s chutí napravit nevydařený start sezony. Ve vyrovnané bitvě na ledě Vervy jsme se po přesném zásahu Andreje Fábryho ujali vedení. Vzápětí přišly dva tresty v krátkém sledu a krátce po hře ve čtyřech na obou stranách dokázali domácí vyrovnat, a to po trefě Matěje Maštalířského.

Gólově chudé utkání pokračovalo i ve druhém dějství, krátce po návratu z kabin udeřil Lukáš Tůma a jeho radost by byla jistě větší, kdyby tušil, že je jeho zásah posledním. Spartě ve druhém dějství nepomohla ani jedna přesilovka, naopak ve třetím dějství mohla při svých třech trestech ještě inkasovat, ale Šimon Vedral v brance zabránil vyšší porážce.

Ohlasy trenérů

Tomáš Netík (HC Sparta Praha): "Nevyšel nám vstup do druhé třetiny, ve které jsme inkasovali rozhodující gól. Jinak si ale myslím, že jsme byli lepším týmem a měli mírně navrch. Bohužel ale prostě nedáme gól, pak navíc inkasujeme z takových náhodných akcí. Věřím, že v Českých Budějovicích už střeleckou smůlu zlomíme a konečně bodujeme."

×
Dnes v 13:00 | Dor.
HC Sparta Praha
Banes Motor České Budějovice
×
Dnes v 16:15 | Jun.
HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Horák: Zůstáváme pokorní, těšíme se na derby

SPA - OLO 4:0 - Šestý triumf řídil Horák

Pavlák: První výhra nám zvedne sebevědomí!

Den otevřených dveří pro budoucí hokejisty