JUN: MBL - SPA 0:3 - Čtvrtý triumf v řadě!

51., pátek 3. 3. 2023
Mladá Boleslav - Sparta MBL - SPA
Mladá Boleslav: Forst – Sypecký, Vlasák, Hlinský, Hrouda, Vochvest, Němec, Moravec "C" – Hruška, Polák, Lisler, Moyseyev, Gardoň, Šachl, Vimmer, Zvagulis, Vítek, Hradec "A", Král, Malínek
Sparta: Artsatbanov – Ducháč "C", Červenka "A", Böhm, David, Bartoň, Šindelek, Tůma – Hrabík, Krupička, Hauser, Hamršmíd, Theimer, Vitouch, Stepanchuk, Fábry, Senčák "A", Novák, Mácha, Holeček
Branky a nahrávky: 14. Šindelek (Mácha, Červenka), 26. Krupička (Hamršmíd, Theimer), 52. Červenka (Fábry, Šindelek). Rozhodčí: Valda, Zeliska – Komárek, Maňák. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 99. Střely na branku: 0:3. Průběh utkání: .
Naši junioři potvrdili skvělou formu, když si i díky dvěma gólům v přesilovkách poradili s Mladou Boleslaví na jejím ledě 3:0 a připsali si velmi důležitý triumf v boji o play off. Svěřenci Richarda Žemličky si připsali čtvrté vítězství v řadě a sérii mohou natáhnout v sobotním duelu v Liberci.

Oba týmy vstoupily do zápasu aktivně, přičemž už ve druhé minutě musel Zvagulisovu střelu pokrýt sparťanský brankář svou lapačkou. O dvě minuty později šli domácí do čtyř, čehož naši mladíci využili k vytvoření souvislého tlaku, leč bez výraznějších střeleckých šancí. V dalších minutách se hra přelévala ze strany na stranu, aniž by některé z mužstev našlo recept na soupeřovu obranu.

Domácím trošku pomohl faul Petra Hausera, leč sparťané oslabení zvládli skvěle. Ve čtrnácté minutě bylo ještě veseleji, když si jeden z obránců před brankou srazil do sítě střelu Filipa Šindelka od modré čáry. Vzápětí měli Bruslaři navrch, jenže náš gólman několikrát úspěšně zasáhl. V závěru jsme si zahráli další početní výhodu, jenže bez výraznějšího efektu.

Začátek prostředního dějství poznamenala přesilová hra Mladé Boleslavi, jejíž většina pokračovala po přestávce. Náš brankář však pokračoval v jistém výkonu, a když jsme kritickou situaci zvládli, do čtyř šli znovu domácí a byli potrestáni! Důrazný Jan Krupička před brankou překonal gólmana po Hamršmídově povedené střele ze strany. Středočeši se nemohli dostat do tempa, naopak znovu faulovali.

Vlasákovo vyloučení se však obešlo bez výraznější gólové šance a domácí se ubránili. Ve druhé polovině třetiny se činil zejména domácí brankář, v jehož výstroji skončila Krupičkova, Böhmova i Stepanchukova střela, tudíž jsme si do šaten odnesli dvougólový náskok.

Závěrečná siréna znovu přinesla sparťanský trest, ale Bruslaři si v úvodu třetího dějství znovu nedokázali gólově pomoci. Naopak jejich gólman musel svou lapačkou krýt nepříjemnou Hamršmídovu střelu v oslabení, načež jsme pokračovali v herní aktivitě. Když už oba týmy prověřily gólmany, šlo spíše o propagační střely, které nemohly ani jednomu nadělat potíže.

V úvodu závěrečné desetiminutovky se udál zřejmě klíčový moment. Vlasákovo podrážení poslalo domácí do oslabení, při němž se sparťané usadili v pásmu a střela Jakuba Červenky od modré čáry zaplula za Forstovy záda. Sparta pokračovala ve velké pohodě, kontrolovala hru a nakonec uhájila důležité vítězství 3:0, díky kterému se přiblížila play off.