10. 3. 2023 | Jakub Houžvička

JUN: SPA - KOM 4:1 - Čtvrtfinále zajištěno!

53., pátek 10. 3. 2023
Sparta - Kometa Brno SPA - KOM
Sparta: Artsatbanov — Pavlák, Tůma, David, Červenka, Ducháč, Böhm, Šindelek — Holeček, Mácha, Hauser, Novák, Hrabík, Hrabovetskyi, Stepanchuk, Krupička, Hamršmíd, Höll
Kometa Brno: Kavan — Řehák, Kuswito, Bůžek, Svoboda, Ulbricht, Němec — Rakus, Otava, Šantora, Nesvadba, Cakl, Masař, Bělohlav, Panasenko, Linka, Boltvan, Bárta, Horváth
Branky a nahrávky: 2. Krupička (Hamršmíd), 33. Hrabík (Hauser, Ducháč), 40. Holeček (Šindelek, Hauser), 47. Krupička (Tůma) – 15. Panasenko (Otava). Rozhodčí: Šimon Glanc, Antonín Valda — Jakub Frodl, František Pěkný. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 56. Střely na branku: 30:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Sparta poráží na domácím ledě rivala z Brna v poměru 4:1 a zajišťuje si tak účast ve čtvrtfinále letošního playoff! Náš tým navázal na skvělé defenzivní výkony z posledních zápasů, když obdržel pouhý jeden gól a v zápase v ani jeden moment neprohrával. Na vítězství se zásadně podílel dvougólový Jan Krupička, brankář Hlib Artsatbanov si připsal devětadvacet úspěšných zákroků.

Komentář

Po pouhé minutě hry šel náš tým do vedení, se střelami Hamršmída si Kavan ještě dokázal poradit, na následné objetí branky v podání Jana Krupičky byl však již krátký. Zvýšit mohl Hrabík, když mířil na brankáře Komety osamocen, s jeho kličkou si však Kavan poradil. Naopak se tak Brněnští dočkali vyrovnání, na konci svižné akce stál úspěšný zakončovatel Bohdan Panasenko. Oba týmy se ve velkých šancích vystřídali ještě v úplném závěru třetiny, nejprve z dobré pozice mezi kruhy branku trestuhodně minul Horváth, aby následně z bezprostřední blízkost neúspěšně zakončoval Holeček.


Krátce po polovině základní hrací doby se sparťané dostali opět do vedení, před odkrytou branku Hauser předložil kotouč Ondřeji Hrabíkovi, který poté již nezaváhal. Následně přišla ofenzivní smršť našeho týmu, ze které nejvíce vyčnívala hned dvě nebezpečná zakončení Hausera, hlavně díky Kavanovi se skóre neměnilo. V úplném závěru druhé části nakonec přeci jen brankář Komety potřetí kapituloval, když se z prostoru mezikruží ke střele odhodlal a neomylně k pravé tyčce zamířil Tomáš Holeček.


Třetí třetina začala množstvím vyloučení na obou stranách, po jednom takovém hrála Sparta oslabení, když na trestnou lavici za vysokou hůl zamířil Stepanchuk. Oproti očekávanému průběhu tato početní nevýhoda přinesla našemu týmu štěstí, když se dokázal po Tůmově přihrávce prosadit podruhé v zápase Jan Krupička. Obrovskou šanci na snížení Brno dostalo v úplném závěru utkání, když na trestnou lavici zamířili po sobě v krátkém časovém úseku Hauser s Šindelkem a náš tým tak šel do tří. V posledních zápasech vždy skvělá obrana však zvládla odolat a v posledních vteřinách tak naopak ještě mohl zvýšit Hauser, kterého v samostatném úniku vychytal Kavan. Nic dalšího se již v zápase nestalo a Sparta si tak po vítězství 4:1 nad rivalem zajistila účast ve čtvrtfinále playoff.


×
Dnes v 14:00 | Dor.
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Do Třince jedeme vrátit sérii do Prahy

DOR: TRI - SPA 4:0 - První semifinále pro Třinec

Tomášek: Sil máme ještě dost!

Kempný: Dál musíme jít s čistou hlavou