23. 2. 2024 | Lucie Citterbartová

JUN: SPA - MBL 2:3 - Těsná porážka s Bruslaři

OPO24, pátek 23. 2. 2024
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Kalista – Samson, Culek, J. Červenka, D. Pavlák, David, Mack, Janský – Krupička, Senčák, Fábry – Hauser, Holeček, Daníček – Bareš, Hamršmíd, Stěpančuk – Odehnal, Novák, S. Pavlák.
Mladá Boleslav: D. Hora – T. Moravec, Křivánek, A. Vlasák, Š. Němec, Sypecký, J. Průšek, Ri. Kubíček – M. Vojáček, Kučera, Gardoň (A) – Zvagulis, Šachl, Hurt – Teplý, Šindelář, Hruška (A) – Hrouda (C).
Branky a nahrávky: 3. Krupička (Senčák, Culek), 25. Fábry (D. Pavlák, Krupička) – 3. Sypecký (Křivánek, Šachl), 26. Š. Němec (Gardoň), 53. Gardoň (Zvagulis). Rozhodčí: Čáp, Domský – Štěpánek, Figer. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 36:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
Sparťanští junioři na Mladou Boleslav v této sezoně neumí. V dalším zápase na domácí půdě podlehli svěřenci Tomáše Netíka Bruslařům po vyrovnaném zápase těsně 2:3. V utkání jsme dvakrát vedli, kýžený třetí gól ale ve třetí dvacetiminutovce vstřelili Středočeši.

Komentář

Úvodní třetinu jsme otevřeli naší přesilovou hrou, která začala již po třiceti vteřinách hry. V těchto dvou minutách poprvé v zápase vystřelil nejproduktivnější junior Oliver Samson, jehož střela ale byla nakonec sražena vysoko do ochranné sítě. Na něj navázal Petr Hauser, který ze své oblíbené střelecké pozice napálil jen betony brankáře Hory, a k dorážce se tak dostal ještě Marek Daníček, který ale ani svými dorážkami z mrtvého úhlu neuspěl. Od modré o pár vteřin později střílel David Senčák s Ondřejem Culkem, ale ani ti své šance neproměnili. Po pár dalších pokusech ale bylo naše čekání u konce. Našim juniorům se totiž podařilo využít první přesilovku! Ondřej Culek poslal od modré čáry přihrávku na pravý kruh, odkud vystřelil David Senčák, jehož pokus do branky usměrnil Jan Krupička a otevřel skóre zápasu.

Naše vedení ale nevydrželo bohužel dlouho. O půl minuty později Mladoboleslavští po zásluze Jiřího Sypeckého vyslal puk až ze středního pásma a Kalistovi kotouč prošel mezi betony. Ale nevzdávali jsme se. Do několika další šance se opět dostali Samson, tentokrát v kombinaci s Bogdanem Stepanchukem, jež se ale k teči jeho střely bohužel nedostal. Puku se pak ujal Mikuláš Odehnal, který se rychle probojoval do pásma a vystřelil na Horu, jeho pokus pak ještě dorážel Daníček, ale opět neúspěšně. Mladoboleslavští v přesilovce po delší chvíli napálili Kučera ze spodní hrany pravého kruhu napálil levou spojnici tyček naší branky.

Šancemi na to navázali ještě Hauser a Andrej Fábry z pravého kruhu, nebo Lukáš Novák, který se pokusil Horu překvapit z ostrého úhlu. Bohužel ale ani jeden pokus nespadl za Horova záda. V závěru třetiny se do útoku dostal ještě útočník bruslařů Šachl, po jehož střele se puk odrazil od všech tří tyček, branka z toho ale nebyla. Stav byl tak do další třetiny vyrovnaný 1:1.


A i do další třetiny jsme vkročili aktivně. Po vhazování zamířil puk hned k Horovi, odkud si pak Fábry vytáhl puk ze závaru před brankou, avšak z mezikruží napálil jen tyčku. Za Horou se jen o 25 vteřin později rozezněla i další tyčka. Červenka pak pálil z jízdy z levého kruhu, ale trefil nakonec jen Horovu lapačku. Zvládli jsme další oslabení a těsně po jeho konci jsme si zpět navrátili vedení! přečíslení dva na jednoho našel Dominik Pavlák přihrávkou z ostrého úhlu přes osu před brankou kapitána Andreje Fábryho který usměrnil kotouč do poloodkryté branky.

Bohužel ale i tentokrát bylo bleskově srovnáno. Matěj Gardoň našel ve středním pásmu Šimona Němce, který si sjel až na kruh, odkud prostřelil Kalistu nad levým ramenem. K závěru třetiny byly oběma týmům nabídnuty přesilovky, ale ani jednu z nich nikdo nevyužil. Do výrazné šance se dostal ještě mladoboleslavský obránce Adam Vlasák, který rozezněl ještě znova tyčku branky Michala Kalisty.


Poslední dvacetiminutovka začala bojem o puk ve středním pásmu, který vyústil v kotouč končící na sparťanské střídačce. Po vhazovaní zkusil Červenka vypálit od modré, ale jeho rána byla sražena do ochranné sítě. Nabito dostal ještě Stěpančuk, který se následně zjevil úplně sám v útočném pásmu, ale tváří v tvář Horovi neuspěl, když branku přestřelil bohužel přestřelil. Své šance měli i Bruslaři, žádná z nich ale nebyla pro Kalistu nebezpečnou, ačkoliv ale jedna mířila na tyčku naší branky.

Další obrovská příležitost pro nás, tentokrát opět Fábry, jenž v přečíslení hledal Krupičku, ten ale promáchl. Krupička byl ovšem faulovaný, a tak jsme si zahráli početní převahu. Té jsme ale nedokázali bohužel využít. Naopak Bruslaři dokázali využít naší chyby, když jsme si nepohlídali navrátivšího se Matěje Gardoně, který jel na Kalistu zcela sám a gólmanovi přesně poslal puk mezi beton a lapačku. Jelikož tento gól padl v 52. minutě, pokusili jsme se o snížení behěm hry bez brankáře, ale bohužel i přes velikou akci Hausera, který vypálil od modré a Hora kotouč vyrazil přímo na hokejku Senčáka, ten ale promarnil šanci a kotouč do poloodkryté branky nedokázal dorazit. Tři body si tak odevzli hosté zpět do Mladé Boleslavi.

Ohlasy trenérů

Tomáš Netík (HC Sparta Praha): „Po dvou nevydařených zápasech s Třincem jsme si něco málo řekli, ale i tak to nebylo podle našich představ. Padesát minut utkání jsme to nebyli my, nehráli jsme naši hru. Hrát posledních deset minut nestačí. Sice jsme prohráli o gól, ale jestli se chceme vrátit zpět na vítěznou vlnu, musíme makat víc a víc."

Marek Melenovský (BK Mladá Boleslav): „My jsme potřebovali takový zápas. Pomohlo to, co jsme si říkali a kluci do toho přidali ještě bojovnost. Zápas jsme z naší strany zvládli velmi dobře po taktické straně. Bylo vidět, že kluci měli chuť po vítězství po sérii porážek, takže si výsledku vážíme. Potřebujeme tyto těžké zápasy zvládat.“

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu