JUN: SPA - MBL 4:6 - První domácí porážka v sezoně

9., pátek 30. 9. 2022
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Artsatbanov (21. Liemann) – Böhm, David, Bartoň, Šindelek, Pavlák – Senčák (C), Fábry, Hamršmíd, Václavík, Novák, Hrabovetskyi, Bareš (A), Stepanchuk, Mácha, Höll, Hrabík, Žmola
Mladá Boleslav: Stuchlík – Hrouda, Vochvest, Němec, Jasečko, Křepelka (C), Rajgl, Vlasák, Moravec – Gardoň, Polák, Leden, Zvagulis, Půček (A), Malínek (A), Hruška, Vlasák, Vítek, Hradec, Vyroubal
Branky a nahrávky: 45. Senčák (Stepanchuk, Fábry), 57. Hrabík (Senčák, Böhm), 58. Fábry (Senčák, Böhm), 60. Hrabík (Senčák, Böhm) – 1. Němec (Hradec, Malínek), 15. Polák (Půček, Vlasák), 32. Hradec (Gardoň, Leden), 49. Polák (Rajgl), 50. Leden (Jasečko), 60. Polák (Půček). Rozhodčí: Jaroš, Květoň – Klouček, Dědek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 30:37. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 4:5, 4:6.
Sparta nestačila na domácím ledě na Mladou Boleslav v poměru 4:6 a připsala si tak první domácí porážku v sezoně. V zápasu náš tým dlouho tahal za kratší konec, díky skvělému závěru však do posledních vteřin bojoval o bodový zisk. V zápase absentujícího kapitána Filipa Ducháče nahradil na tomto postu David Senčák, který se podílel na všech brankách svého týmu.

Mladá Boleslav se dostala bleskově hned v první minutě do vedení, když přesným pokusem Artsatbanova překonal Šimon Němec. Sparťanští trenéři ještě u rozhodčích reklamovali možné nedovolené bránění brankáři, rozhodnutí na ledě se ale nezměnilo. Za Spartu mohl stav utkání srovnat Mácha, z pozice levého kruhu však orazítkoval pouze horní tyčku Stuchlíkovy branky.

A tak opět trestali Bruslaři, brankář Artsatbanov se při zákroku přesunul k levé tyčce a nebyl schopen rychlého návratu, čehož využil nadvakrát zakončující u pravé tyčky připravený Vojtěch Polák. Pro Spartu mohlo být ještě hůře, když se před brankou sám zjevil hostující Leden, naštěstí pro náš tým mu však selhala mířidla a trefil pouze prostředek branky.

Do druhé třetiny Sparta vsadila na impuls v podobě výměny brankářů, místo Artsatbanova tak nastoupil Liemann. Ten se následně úspěšně činil proti zakončení Vítka, kterého v ideální pozici nalezl před brankou Rajgl. Dostat na dostřel mohl Spartu chvíli před polovinou základní hrací doby Hrabovetskyi, kotouč ale ve velké šanci bohužel pro náš tým promáchl.

O chvíli poté přišla další trhlina v podobě hostujícího gólu, Mladoboleslavští sparťany zatlačili hluboko do jejich obranného pásma a Gardoň vyslal kotouč na před brankou stojícího nikým nehlídaného Vojtěcha Hradce, který tak měl díky odkryté brance již jednoduchou práci. Ke konci druhé části ještě zahrozil Leden, jeho prudkou střelu ovšem fantastickým bleskovým zákrokem lapačkou ukořistil Liemann.

Počátkem třetí části se prvního gólu v zápase dočkala také Sparta, kotouč se u modré čáry dostal ke Stepanchukovi, jehož prudkou střelu do branky soupeře neomylně tečí do branky usměrnil David Senčák. Šance na bodový zisk nicméně následně výrazně snížily dva slepené mladoboleslavské góly, nejprve se Vojtěch Polák po individuálním průniku prosadil střelou o tyčku, poté sparťanské obraně ujel Matěj Leden a Liemanna překonal přesnou střelou mezi betony. Dlouho to vypadalo na klidný závěr a neotřesitelné vedení hostů, v závěru však Sparta předvedla drtivé dotahování.

V rámci pouhých dvou a půl minuty se prosadil po přihrávce Senčáka zpoza branky Ondřej Hrabík, díky důrazu na brankovišti soupeře Andrej Fábry a po víceméně identické akci jako u druhé branky opět po Senčákově přihrávce Ondřej Hrabík. Sparťanská pohádka se však nakonec nekonala, v závěru ještě vítězství Mladoboleslavských potvrdil gólem do prázdné branky Vojtěch Polák. Náš tým tak vůbec poprvé v sezoně prohrál na domácím ledě.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): „Nehráli jsme dobře, do poloviny třetí třetiny jsme se k ničemu nedostali. Sice se nám povedlo snížit, ale nejde to otáčet v posledních minutách každé utkání. Včera se nám to povedlo, dnes už ne. Musíme hrát od začátku a po celých šedesát minut.“

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav): „Padesát pět minut jsme hráli, co jsme měli, drželi jsme se našeho plánu. Měli jsme zbytečná vyloučení, ty jsme však dokázali ubránit. Následně jsme počínaje naším kapitánem začali vymýšlet nesmysly a Spartu jsme vrátili úplně zbytečně do hry, v závěru jsme se pak klepali o výsledek. Jsme velmi rádi za tři body, skutečně jsme pětapadesát minut hráli dobře a následným zkratem jsme o ně málem přišli. Musí to pro nás být ponaučení pro příště.“