JUN: SPA - MBL 6:1 - Obrat v semifinále!

SF3, úterý 4. 4. 2023
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Artsatbanov – Šindelek, Böhm, Ducháč (C), Červenka (A), Tůma, Pavlák – Krupička, Vitouch, Senčák (A), Hrabík, Novák, Hamršmíd, Holeček, Höll, Theimer, Höll, Mácha, Stepanchuk, Hauser
Mladá Boleslav: Stuchlík – Sypecký, Vlasák, Rajgl, Hrouda (A), Čech, Křepelka, Němec, Moravec (C) – Hruška, Polák, Půček (A), Lisler Gardoň, Šachl, Zvagulis, Vítek, Vimmer, Vyroubal, Malínek
Branky a nahrávky: 25. Höll (Theimer, Tůma), 37. Senčák (Holeček, Tůma), 39. Holeček (Senčák, Tůma), 41. Hrabík (Krupička, Hauser), 46. Hrabík (Böhm, Šindelek), 56. Krupička (Hrabík, Hauser) – 14. Rajgl (Vítek, Hruška). Rozhodčí: Wagner, Zavřel - Juránek, Dědek. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 488. Střely na branku: 14:21. Průběh utkání: 0:1, 6:1. Stav série: 2:1.
Úvodní domácí semifinále playoff vyšlo našim juniorům skvěle! V parádní atmosféře v Holešovicích sice po neefektivní první části prohrávali, jenže skvělou druhou a třetí třetinou utkání otočili zejména díky tříbodovým Ondřeji Hrabíkovi a Jakubu Tůmovi. Série na čtyři vítězné zápasy pokračuje už ve středu na domácím ledě.

Skvělá návštěva několika stovek sparťanů sledovala v Holešovicích vydařený sparťanský nástup, jemuž chybělo nebezpečné zakončení a góly. Když už přece jen nějaký puk přiletěl, Stuchlík byl pozorný, ale v desáté minutě musel se svými parťáky poprvé čelit přesile našeho týmu. Úvodní početní výhoda však sparťanům vůbec nesedla, za což byli potrestáni. Junioři se dočkali i velkého transparentu od příznivců v kotli: "VZHŮRU NA VRCHOL!"

Ve čtrnácté minutě jsme ztratili kotouč na útočné polovině, načež Artsartbanov pokryl prvotní střelu z přečíslení dvou proti třem, ale dorážející Tomáš Rajgl otevřel skóre. Inkasovaný gól naše mladíky rozhodil, těžko se vraceli do tempa, zatímco Bruslaři zodpovědně strážili své pásmo.

Oba týmy vstoupily do prostřední části s chutí, leč bez šancí. Čekání ukončil v páté minutě Sebastian Höll, jenž při našem tlaku dostal zpoza branky puk do levého kruhu, odkud svižnou střelou rozradostnil hlasité sparťanské fanoušky. Vzápětí nepříjemně zakončovali Krupička, Senčák i Theimer, ale ani jeden z našich zakončovatelů obrat nedokonal.

Neefektivitu mohl potrestat pro změnu Křepelka, kterému stačilo při zmatku v brankovišti trefit odkrytou branku, jenže neuspěl! Trenéři Středočechů nepochválí ani své svěřence za přesilovku, ve které střílel jen Moravec, jinak si Bruslaři nevytvořili vůbec nic a zakončení Rajgla z dálky přišlo až po Vitouchově návratu na ledovou plochu. Karty se obrátily v průběhu šestatřicáté minuty, kdy sekal Hrouda.

Naši junioři se okamžitě usadili kolem Stuchlíka, jejich dobrý pohyb dělal hostům problémy, a přestože Holečkova střela z kruhu neprošla, z brankoviště dorážející David Senčák mohl slavit! Aby toho nebylo málo, do závěru třetiny poslalo hosty do čtyř špatné střídání. Svěřenci Richarda Žemličky navázali na předchozí kolotoč, když tentokrát Senčák vyvezl puk do kruhu a pěknou žabkou našel před brankou Tomáše Holečka, který z voleje přidal třetí branku.

Obrat v závěru druhé třetiny naše hochy povzbudil, jelikož už po necelé minutě otočili hru ve středním pásmu a Krupičkovu přihrávku zpoza branky potrestal na brankovišti nehlídaný Ondřej Hrabík. Euforii trošku přibrzdilo Holečkovo vyloučení, Čechova střela však letěla jen mimo a sparťané důležité oslabení zvládli, načež mohli pokračovat v herní pohodě.

Výborný pohyb v útočném pásmu využil Böhm, jenž z rohu navezl puk za branku a žabkou našel v levém kruhu znovu Ondřeje Hrabíka, jehož prudká rána propadla do branky! V další přesilovce naše mužstvo pro změnu neuspělo, přesto kontrolovalo dění na ledě a mířilo za zaslouženým vítězstvím.

I přes výrazný náskok však náš tým nepolevil a chtěl domácí fanoušky potěšit pošesté, což se mu nakonec podařilo. Únik Jakuba Krupičky sice Stuchlík pokryl, jenže sražený puk sparťanský útočník rychle převzal, objel branku a bekhendem zasunul puk do odkryté sítě. Závěrečné vteřiny ještě nabídly potyčku, která byla vzkazem před středečním čtvrtým duelem, do kterého půjdeme jako vedoucí tým série.

Sparťané si užili zaslouženou děkovačku před solidně zaplněným kotlem fanoušků, kteří perfektně povzbuzovali mladé sparťanské naděje po celé utkání. Po závěrečném hvizdu navíc po sobě celý kotel dokonale uklidili.