23. 2. 2023 | Daniel Ryl

JUN: SPA - ZLN 2:1 - Série porážek skončila!

50., čtvrtek 23. 2. 2023
Sparta - Zlín SPA - ZLN
Sparta: Artsatbanov – Pavlák, Tůma, David, Červenka, Ducháč, Böhm, Bartoň – Hauser, Novák, Hrabík, Senčák, Hrabovetskyi, Fábry, Stepanchuk, Krupička, Höll, M. Vitouch, Hamršmíd, Žmola
Zlín: Málek – Šišák, Burian, Nábělek, Hamrla, Špaňhel, Zavřel, Mikel – Kaláč, Tomek, Pilát, Heš, Frömel, Marek, Matúšů, Chludil, Laciga, Čechmánek, Klimek
Branky a nahrávky: 4. Hauser (Senčák, Hrabík), 28. Hauser (Senčák, Hrabík) – 52. Chludil (Zavřel, Laciga). Rozhodčí: Zavřel, Bejček – Kajínek, Šimánek. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 31:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Čtvrteční předehrávka vyšla juniorům na jedničku! Před utkáním proti Zlínu předali šek na 50 tisíc korun Kapce naděje, načež díky dvěma gólům Petra Hausera ukončili sérii tří porážek a pokračují v myšlenkách na účast v play off. Na devátý Liberec mají ze sedmého místa náskok pěti bodů a další si mohou připsat už v pátečním duelu proti Olomouci.

Komentář

Čestné buly vhodil Sebastian Weitz, jenž ve sparťanském klubu působil a dokonce se stal v 8. třídě mistrem republiky. Kariéru však musel přerušit kvůli onemocnění a transplantaci kostní dřeně. Šek na 50 tisíc korun pro Kapku naděje tedy putoval do správných rukou, stejně jako první gól zápasu.

Ačkoliv sparťané z první střely Málka nepřekonali, ve čtvrté minutě se na konci povedené akce v útočném pásmu objevil Petr Hauser a pohotovou střelou otevřel skóre! Sparta pokračovala v aktivitě, přestože ji zbrzdilo Fábryho vyloučení, při němž měl slibnou šanci Frömel, ale jeho pokus z mezikruží sparťanský gólman vyrazil.

Aktivní posila z áčka byla ve sparťanském dresu znát, leč další výraznější šance nepřicházely. V závěru navíc putovali naši mladíci znovu do čtyř, ale Zlínští si nedokázali vybojovat trvalý tlak.


Karty se obrátily v úvodu druhého dějství, kdy fauloval Čechmánek a Sparta měla svou první přesilovku. Šikovná a bohužel nepřesná teč Hrabíka však byla nejnebezpečnější akcí, tudíž se stav neměnil. Kotouč několikrát měnil majitele, hra se přelévala ze strany na stranu, ale žádný výraznější rozruch se neudál.

Čekání fanoušků ukončil až velký tlak sparťanů, kteří zavřeli Berany kolem branky a Senčákovu pobídku zpoza branky Petr Hauser pohotově využil! Sparta měla v dalších minutách herně navrch, přesto Málek kryl jen standardní pokus. Ač jsme dostali v závěru přesilovku, už po devatenácti vteřinách fauloval Böhm a síly se vyrovnaly. Velkou šanci měl v závěrečných vteřinách Burian, ale po Frömelově pobídce netrefil odkrytou branku.


Moravané se nechtěli dát lacino, což potvrdili ve třetím dějství. Aktivní nástup musel několikrát tlumit Artsatbanov - úspěšně. S kotoučem si několikrát užili také sparťané, leč neefektivně a bez výrazné střelby.

Oba brankáři pokračovali v likvidaci lehkých pokusů, než Artsatbanov neudržel první zakončení Lukáš Chludila po buly a nadvakrát inkasoval. Sparta navíc šla počtvrté do čtyř, což mohli hosté potrestat, ale neuspěli. Naopak jsme mohli výrazně nakročit za výhrou při brejku v oslabení, ale Hamršmíd nabídnutou příležitost nevyužil.

Pražský celek kontroloval hru, jenže Berani cítili, že mají šanci na úspěch a nevzdávali se. Bojovný závěr zápasu okořenila minutová hra bez brankáře, při které se ale nerozvlnila ani jedna síť a naše série porážek skončila.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Další posezonní posilou Sparty je Vojtěch Mozík

Forman: Chlápovi držím v autobuse místo

Filip Chlapík se vrací do Sparty!

Aaron Irving je novou posilou Sparty!