29. 3. 2022 | Vojtěch Martinek

Junioři: SPA - KOM 6:2 - Postup do semifinále!

ČF5, úterý 29. 3. 2022
Sparta - Kometa Brno SPA - KOM
Sparta: Krbeček – Tomov, Šindelek, Tůma, David, Tomek, Červenka, Ducháč (C) – Kubánek, Hauser, Krupička, Hrabík, Konečný, Ton (A), Vágner, Theimer, Vitouch, Zembol (A).
Kometa Brno: Schnattinger – Řehák, Fajmon, Holemý, Sedláček (C), Svoboda, Němec – Horký, Bartes (A), Šalé, Meluzín, Bělohlav, Malý (A), Kos, Rakus, Boltvan, Nesvadba, Harmim.
Branky a nahrávky: 11. Krupička (Theimer, Tomov), 13. Vágner (Tůma), 33. Hauser (Tomek, Hrabík), 39. Ton (Vitouch), 41. Konečný (Hrabík, Tomov), 57. Theimer (Krupička, Tomek) – 13. Šalé (Fajmon), 40. Bartes (Holemý, Meluzín). Rozhodčí: Fraňo, Pilný – Axman, Bohuněk. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 227. Střely na branku: 50:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 6:2.
Svěřenci Richarda Žemličky jsou v semifinále! Juniorka úterní pátý duel nervy drásající série s brněnskou Kometou zvládla na jedničku a po vítězství 6:2 postupuje do semifinále, ve kterém narazí na Plzeň. Brankami se na úspěchu podíleli Jan Krupička, Michal Vágner, Petr Hauser, Petr Ton, Jakub Konečný a Oto Theimer, zatímco mezi třemi tyčemi týmu dodával jistotu Jakub Krbeček.

Komentář

Sparta musela hned zkraje utkání bránit oslabení, které zvládla na jedničku a jen chvíli po návratu do plného počtu si vypracovala první větší šanci. Ton našel krátkou přihrávkou z kruhu na středu volného spoluhráče, který byl v ideální pozici pro zakončení, ale Schnattinger jeho pokus vykryl betonem.

Na úvodní gól si tak velmi slušná návštěva v holešovické hale musela počkat až do jedenácté minuty. Jan Krupička své parádní sólo v předbrankovém prostoru zakončil úklidem kotouče k pravé tyči, a poslal tak domácí do vedení. Než se pak brněnský gólman stačil pořádně vzpamatovat, lovil ze své klece další puk. Tentokrát po lehké střele Michala Vágnera – 2:0.

Třicet sekund po druhém zásahu Pražanů přišla reakce, Eduard Šalé po rychlém výpadu Komety snížil na rozdíl jediné branky. Moravané se následně oklepali a po zbytek periody hráli se svými soky vyrovnanou partii, která ale další gól nenabídla.


Prostřední část byla dlouho hlavně defenzivní, moc šancí v Praze mezi jednadvacátou a dvaatřicátou minutou k vidění nebylo. Stojaté vody rozvířil až v čase 32:03 Petr Hauser, který za záda bezmocného Schnattingera doklepl odraženou střelu Tomáše Tomka.

Po hrstce spálených šancí na obou stranách přišel další gól až těsně před koncem dějství. Po souhře s Vitouchem se prosadil Petr Ton, který tak Spartě zařídil velmi pohodlný tříbrankový náskok. Ten sice v samotném závěru ještě seřízl Sebastian Bartes, ale i tak byla Kometa před poslední dvacetiminutovkou ve velmi složité situaci.


Ta se těsně po startu poslední periody ještě výrazně zkomplikovala. Přečíslení dva na jednoho střelou z voleje k pravé tyči v pátý gól Pražanů přetavil Jakub Konečný a začínalo být jasné, že do semifinále zamíří domácí. Kometa sice měla ještě spoustu času na to bitvu zdramatizovat, velmi rychle jí ale došly síly a drtivá většina třetiny se nesla ve velmi klidném tempu. Sparta kontrolovala hru a své soky k ničemu nepouštěla.

Zisk vstupenky do vyřazovacích bojů v čase 56:30 ještě zásahem prázdné branky definitivně potvrdil Oto Theimer. Svěřenci Richarda Žemličky po velmi zodpovědném a sebevědomém výkonu zdolali kousající rivaly z Brna a před hlasitou diváckou kulisou zvítězili 6:2.

Ohlasy trenérů

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Dnes to bylo vyvrcholení celé série, skvělý a vyrovnaný hokej z obou stran. Tahle utkání všechny hráče posouvají vpřed a to je to důležité! Kluci odvedli skvělý bojovný výkon, zaslouženě vyhráli a postoupili dál. V neposlední řadě je třeba vyseknout poklonu i soupeři, který hrál výborně. Je vidět, že v jejich akademii pracují s mládeží skvěle. Nyní se už musíme připravovat na těžkou semifinálovou sérii s Plzní, moc se těšíme!"

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!