10., čtvrtek 5. 10. 2006
Sparta - Plzeň SPA - PLZ
Sparta: Michalec - Vošmik, Cunik, Hanzl, Spudil, Trojan, Sem, Kanov - Hertl, Rybecký, Mrňa, Krätzer, Kafka, Karpov, Bezouška, Morkes, Regner, Ton, Slaba, Pacovský
Plzeň: Ulč (od 11. Halmoši) - Martinec, Krajčík, Špiler, Zeman, Krňoul, Kašpar, Černý - Špinka, Heřman, Holub, Stránský, Kocman, Kubalík, Šimán, Pitule, Setikovský, Jindra, Holý, Sýkora, Trojan
Branky a nahrávky: 1. Rybecký (Krätzer), 8. Karpov (Pacovský, Kafka), 11. Ton (Kanov), 16. Bezouška (Trojan), 35. Krätzer (Ton), 47. Hertl (Spudil, Cunik), 48. Krätzer (Rybecký) - 28. Martinec (Holý), 31. Holý (Heřman). Rozhodčí: Homola. Vyloučení: 4:8. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 85.
HC Sparta Praha - HC Lasselsberger Plzeň 7:2 (4:0, 1:2, 2:0)

P r a h a - Po debaklu, který si sparťanští junioři přivezli z Liberce, si zřejmě vzali příklad ze severočeské produktivity. Plzeňský brankář Ulč se pomalu ani nestačil rozkoukat a již po jedenácti minutách přenechal své místo náhradníku Halmošimu. Hosté sice ve druhé třetině snížili na 4:2, ale pátým zásahem je uzemnil Jakub Krätzer, který v zápase zaznamenal dvě branky a jednu asistenci. Junioři si tak zalepili malou bolístku po tygřím výprasku.

Junioři Sparty vlétli do zápasu jako namydlený blesk a již po devětatřiceti vteřinách otevřel skóre Lukáš Rybecký, když po Krätzerově střele dorazil kotouč za Ulčova záda. Ve třetí minutě spáchali hosté před domácí brankářem Michalcem závar, ale bez výsledku. Minutu nato pálil hostující útočník Holý jen do masky domácího gólmana. V 7. minutě se před hostující brankou zjevil zcela osamocený Karpov, ale svou střelu namířil do hrudi Petra Ulče. Zato Tomáš Karpov se o pár sekund později nemýlil a po přihrávce Pacovského zvýšil vedení na 2:0. V minutě 11. byl vyloučen hostující obránce Černý za hákování a Sparta rozjela přesilovkový kolotoč. Při jedné ze situací u mantinelu fauloval opět plzeňský hráč, ale byla ponechána výhoda. Při signalizovaném vyloučení poslal křižnou přihrávku brankovištěm Kanov a našel zcela volného Karla Tona, pro kterého bylo lahůdkou zasunou puk za brankovou čáru. Tento moment vyhnal Petra Ulče z branky a nasměroval do ní Dominika Halmošiho. Ve 14. minutě byl vyloučen hostující Krňoul a necelou minutu po něm domácí Krätzer. V přesilovde Plzně měl slibnou šanci hostující bek Špiler, ale jeho pumelice od modré pouze vyprášila Michalcův pravý chránič. Ihned po této situaci se uplatnilo omšelé pravidlo nedáš - dostaneš, když po přihrávce Trojana ujel po levé straně Michal Bezouška, objel branku a nekompromisně zavěsil puk k tyči. Několik málo vteřin před sirénou měl šanci hostující Stránský, ale jeho střela od modré minula branku. Po dvaceti minutách tak Sparta vedla na Plzní 4:0.

Na začátku třetiny druhé se Spartě poštěstilo zahrát si 13 vteřin přesilovou hru 5 na 3, když byli postupně vyloučeni Špinka a Kubalík. Domácí však tuto početní výhodu nezužitkovali. V 27. minutě vytáhli hosté své drápky a připsali si první zářez na své konto, když Michalcovi nepochopitelně propadl puk po nahození Lukáše Martince. Snížení postavilo hosty na nohy a o tři minuty později snížil již jen na rozdíl dvou branek Martin Holý, když z mezikruží vymetl pavučinu v rohu domácí svatyně. Ve 34. minutě všal byl vyloučen hostující Špiler a Jakub Krätzer poslal Plzeň zpět do kolen. O pět minut později se do brejku dostal domácí forvard Kafka, ale byl čistě odstaven obráncem. Po dvou třetinách tak domácí vedli 5:2.

První vážnou šanci ve třetí části si vytvořil hostující útočník Kubalík ve 44. minutě, ale svou z mezikruží trefil jen sponici Michalcovy brány. V 47. minutě zvýšil na 6:2 Tomáš Hertl, když po kombinaci se Spudilem a Cunikem dorazil puk do branky. Necelou minutu poté přidal poslední trefu v zápase Jakub Krätzer, když po přihrávce Rybeckého vyhnal pavouky z rohu pravého horního rohu plzeňské branky. Hosté si ještě vytvořili několik příležitostí, konkrétně v 50. minutě Špinka a Trojan, ale neuspěli. Po sérii vyloučení dohrávali hosté ve třech, ale Sparta již jen kontrolovala puk a jen lehce oťukávala útočné pásmo.

Junioři pražské Sparty tak deklasovali své vrstevníky z Plzně 7:2 po třetinách 4:0, 1:2, 2:0. V příštím kole zajíždějí na led Chemopetrolu Litvínov.