28. 2. 2010 | Štěpán Tomš, Pavel Hrdina

Junioři nastříleli Boleslavi sedm gólů

50., neděle 28. 2. 2010
Mladá Boleslav - Sparta MBL - SPA
Mladá Boleslav: Klimíček – Švaříček, Houser, Vrba, Šimon, Mikulaštík, Soukup, Sedláček, Arazim, Martínek – Krejčík, Loskot, Jiránek, Belay, Kadlčík, Antončík, Protivný, Lenc
Sparta: Novotný – Kořínek, Veselý, Pohl, Drvota, Žovinec, Vošmik, Husák, Zacpálek, Přibyl – Hanták, Tůma, Szakal, Forman, Kučera, Chára, Půna, Sovík, Luňák
Branky a nahrávky: 27. Belay (Houser, Arazim), 29. Vrba (Protivný), 54. Lenc (Kadlčík), 56. Loskot (Martínek) – 6. Sovík (Husák, Luňák), 16. Luňák (Vošmik, Chára), 31. Tůma (Chára, Husák), 39. Sovík, 44. Chára (Tůma, Husák), 46. Luňák (Chára), 54. Tůma (Luňák). Rozhodčí: Stolín – Maštalíř, Svoboda. Vyloučení: 12:8, navíc Soukup 5 min + do konce utkání a Švaříček 10 minut OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 70.
Ze hlediska bránění bezstarostný hokej byl k vidění v Mladé Boleslavi při pátečním zápase mezi místními juniory a jejich pražským soupeřem. Sparta si v první třetině vypracovala dvoubrankový náskok a nakonec vyhrála vysoko 7:4. K vítězství táhli Geffertovy svěřence Lukáš Luňák a David Tůma, kteří si připsali každý po třech kanadských bodech

Komentář

Už ve třetí minutě zahrávali domácí první přesilovku, ve které skončila tečovaná střela Soukupa těsně mimo. Zanedlouho si vyzkoušeli hru v početní výhodě i hosté a v čase 5:31 slavili první úspěch, když se trefil Sovík z mezikruží. Střela Antončíka v signalizované výhodě měla rozhodně gólové parametry, po teči však skončila mimo.

Domácí získali velkou šanci na vyrovnání v přesilovce 5 na 3, která trvala celých 99 sekund, a i když ji boleslavští hráči strávili celou v útočném pásmu, málo stříleli a gól nedali. Ve 13. minutě dorážel Belay střelu Loskota, brance ale zamezil skvělým zákrokem brankář Novotný. Udeřili tak znovu hokejisté v rudých dresech. Luňákovi se nakonec podařilo puk za čáru došťouchat. V 16. minutě vystihl Klimíček blafák Tůmy a v úplném závěru první dvacetiminutovky nevyužila Boleslav další přesilovku.

Stejně tak neuspěla zkraje druhé části v početní výhodě Sparta. Ve 23. minutě přišel faul Luňáka na unikajícího Krejčíka, který se postavil k nařízenému trestnému střílení sám a neuspěl. Snížení na 1:2 zaznamenal až Belay a ještě před polovinou zápasu si sjel od modré čáry Vrba a střelou do horního rohu Novotného klece vyrovnal.

Nicméně nerozhodný stav neplatil ani dvě minuty a Spartě vrátil vedení z bezprostření blízkosti Tůma. Před druhou sirénou zaváhal za bránou Mikulaštík, z čehož vytěžil čtvrtou branku Sovík.

Ve 42. minutě se ozvala po lehké střele Kučery tyčka, ale po chvíli rozvlnil Chára síť za Klimíčkem jemnou tečí Tůmovy střely. Ve 46. minutě předvedl Chára šikovnou stahovačku v úniku 2 na 1 a předložil puk před prázdnou bránu Luňákovi. O minutu později mělo celé boleslavské útočné trio ruce nad hlavou, avšak branku neviděl ani hlavní rozhodčí, ani brankový.

V 50. minutě se zaskvěl lapačkou Klimíček proti gólové ráně Sovíka. Poslední sparťanský úspěch tak zaznamenal s pomocí horní tyčky Tůma. Bleskové snížení zařídil Lenc a pět minut před koncem snížil na konečných 4:7 v elegantní otočce Loskot. V nervózním závěru kompenzovali domácí oslabení hrou bez brankáře a nakonec došlo i na dvojnásobnou přesilovku Pražanů, která už nic neřešila.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kudrna: Kabina mi chybí, těším se zpátky

Machovský: Konkurence nás posouvá dál

5 let v O2 areně: rekordy i hvězdy NHL

Permanentky na novou sezonu v prodeji!