ČF2, sobota 19. 3. 2011
Sparta - Litvínov SPA - LIT
Sparta: Sedláček (Kocián) - Švaříček, Veselý, Drvota, Žovinec, Zacpálek, Dvořák, Kolář - Rubeš, Sovík (C), Forman - Tůma, Přibyl, Kučera - Kniazev, Žálčík, Eis - Antončík. Trenér: Pavel Arnošt.
Litvínov: Nechvátal (Brýl) - Hora, Čejka, Bittner, Kasal, Zilcher, Eminger, Kousalík, Havelka - Mackal, Račuk, Smolka, Šrámek, Matai, Procházka, Jurčík, Ejem, Kafan. Trenér: Josef Beránek.
Branky a nahrávky: 56. Přibyl (Rubeš), 61. Rubeš (Přibyl) - 27. Eminger (Kafan). Rozhodčí: V. Pěšina, E. Kostka, J. Bláha. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 458. Střely na branku: 16:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.
PRAHA - Sparťanští junioři zvládli roli favorita a na domácím ledě vybojovali druhé vítězství nad houževnatým soupeřem z Litvínova. Postup do semifinále si zajistili po tuhém boji až v prodloužení, když v jednašedesáté minutě zápasu dostal puk za brankovou čáru produktivní útočník Tomáš Rubeš.

Druhé čtvrtfinále bylo velmi vyrovnané, oba týmy hrály pohledný útočný hokej a vytvářely si dobré příležitosti ke skórování. Jako první se prosadili hosté, obránce Vladimír Eminger se zapojil do rychlého protiútoku litvínovských a po přihrávce od Kryštofa Kafana překonal Vojtěcha Sedláčka.

Domácí gólman byl jedním z nejlepších hráčů utkání, připsal si pětatřicet úspěšných zákroků. Sparťané se ke střelbě tak často nedostávali, hostům ze severu Čech dali lekci z efektivity. Patrik Nechvátal v brance Litvínova čelil pouze šestnácti střelám. Dvě z nich však skončily za jeho zády.

Autorem vyrovnávajícího gólu Sparty se stal necelých pět minut před koncem třetí třetiny Daniel Přibyl. Za stavu 1:1 se v Tesla Aréně prodlužovalo. Již po osmatřiceti sekundách nastaveného času rozhodl o vyřazení Litvínova a sparťanském postupu do semifinále Tomáš Rubeš. Aktivní forvard zaznamenal druhý bod v zápase.

Pavel Arnošt (Sparta): Naší hře dnes chyběla potřebná lehkost, byli jsme na ledě poměrně těžkopádní a křečovití. Kluky asi svázala nervozita, možná na ně zapůsobil tlak domácího prostředí. Jsem rád, že jsme přesto vybojovali vítězství a postoupili do semifinále.

Ondřej Weissmann (Litvínov): Myslím si, že naši hráči mají za sebou velice dobrý zápas. Určitě se zlepšili oproti zápasu v Litvínově, více bojovali a častěji stříleli. Věděli jsme, že Sparta má kvalitní tým. Dnes nám to dokázala.