41., sobota 8. 1. 2011
Slavia - Sparta SLA - SPA
Slavia: Dlouhý - Příhoda, Tomek, Jaškin Mikhail, Müller, Jeník, Hellar, Růžička, Suchánek, Kejdana, Mavrojanidis, Warneke, Moravec, Koubek, Krejčí, Wszolek, Semrád, Nejezchleb, Vögel, Klhůfek.
Sparta: Kocián - Sobotka, Švaříček, Veselý, Kolář, Drvota, Žovinec, Doležal, Kniazev, Forman, Přibyl, Kučera, Chára, Rubeš, Eis, Žalčík, Hampl, Puna, Sovík, Dvořák, Vítek.
Branky a nahrávky: 60. Suchánek (Krejčí, Müller) - 18. Eis (Kniazev), 28. Žalčík (Přibyl, Rubeš), 47. Kučera (Dvořák, Přibyl), 60. Švaříček (Kniazev). Vyloučení: 8:6. Využití: 1:0. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
P r a h a - Sparťanská juniorka jasně přehrála svého rivala ze Slavie. Ve 47. minutě vedla už 3:0, když každou třetinu přidávala jednu branku. Domácí Slavia zaznamenala čestný úspěch až v poslední minutě utkání, a pokazila tak Kociánovi čisté konto. Na konečných 4:1 zvýšil v poslední vteřině utkání Filip Švaříček.

Vstup obou pražských celků do juniorského derby byl poněkud chladný. Oba týmy se v úvodu spíše oťukávaly a na útočné výpady moc příležitostí neměly. Nervózní první třetinu zlomil po pasu Kniazeva ze samostatného úniku Stanislav Eis, když slávistického brankáře Dlouhého překonal až z dorážky.

Ve druhé dvacetiminutovce už pomalu, ale jistě začala přebírat iniciativu Sparta a domácí brankář se měl co ohánět. Především díky němu téměř do poloviny utkání sešívaní prohrávali pouze o gól.

Přesněji ve 27. minutě už na učebnicově zahranou situaci Holešovických gólman Dlouhý nestačil. V rohu se zbavil svého strážce Daniel Přibyl, před bránou domácích našel volného Lukáše Žalčíka, který z bezprostřední blízkosti překonal Dlouhého podruhé.

Do šaten tak šla Sparta za dvoubrankového vedení.

Po druhé přestávce byla vidět chuť slávistů se skóre pohnout v jejich prospěch, ale koncentrovaná obrana hostů je do gólových šancí napouštěla. Navíc ve 47. minutě trefil přesně horní růžek slávistické brány Frank Kučera, čímž rozhodl o dělbě bodů.

Pětatřicet sekund před třetí sirénou ještě Slavia díky Jáchymu Suchánkovi snížila, ale v čase 59:59 udělal poslední kosmetickou úpravu střeleckého účtu sparťan Filip Švaříček.

Sparta si tak po výhře 4:1 odvezla všechny tři body do Holešovic.