Junioři přišli o další body. Na ledě Liberce prohráli 3:4

28., úterý 12. 10. 2010
Liberec - Sparta LIB - SPA
Liberec: Jelínek - Niko, Karlík, Lacek, Šimek, Šefl, Sobotka, Říha, Jandejsek - Jonák, Bulíř, Skalický - Jánošík, Kedršt, Kouřil - Valášek, Mulač, Maďar - Kraus, Miškovský, Bittner.
Sparta: Kocián - Sobotka D., Švaříček, Veselý, Kovář, Drvota, Žovinec - Rubeš, Merta, Hanták, Kniazev, Forman, Přibyl, Antončík, Eis, Doležal, Sovík.
Branky a nahrávky: 2. Maďar (Niko), 26. Miškovský (Bittner), 43. Kedršt (Kouřil), 53. Jonák (Maďar) - 12. Rubeš (Sobotka D., Přibyl), 33. Rubeš (Eis), 47. Přibyl (Rubeš). Rozhodčí: Hrubý - Kajínek, Podrazil . Vyloučení: 6:6 . Využití: 1:1 . V oslabení: 1:0 . Střely na branku: 35:30 . Průběh utkání: 1:0,1:1,2:1,2:2,3:2,3:3,4:3.
P r a h a - Dnes odpoledne čekala juniorský celek cesta na Sever Čech, kde ho přivítal Liberec. Velmi vyrovnané utkání skončilo vítězstvím domácích v poměru 4:3. U všech tří branek Sparty byl Tomáš Rubeš, který si připsal dvě branky a jednu asistenci.

Oba týmy chtěly v úterním utkání odčinit nezdary z posledního kola. V něm Liberec nestačil na Budějovice a Sparta doma podlehla Třinci, a tak se už od prvních vteřin hrálo hodně útočně. První branka padla už v čase 1:57, když se po střele Nika dostal puk k Partiku Maďarovi, a ten ho pohotově dorazil za záda bezmocného Ondřeje Kociána, čímž poslal domácí do vedení. Liberec pak mohl náskok navýšit, ale spolupráce Bulíře s Jonákem skončila těsně nad brankou hostů.

Sparta se po inkasované brance do tempa dostávala pomaleji, nicméně ve druhé polovině první třetiny přebrala aktivitu, z čehož rezultovala nejprve střela Hantáka do tyčky, a ve dvanácté minutě už i vyrovnávací trefa. O ní se postaral Tomáš Rubeš, který zastavil nahození Daniela Sobotky od modré a rychle ho poslal pod padajícím Jelínkem do liberecké sítě. Severočeši si náskok chtěli vzít zpět, ale v přesilovce ze sedmnácté minuty na Kociána recept nenašli.

Do druhé třetiny vstoupil lépe holešovický celek, ale paradoxně to byli opět Tygři, kteří šli do vedení. Daniel Miškovský totiž předvedl nádhernou individuální akci, během které projel přes půlku Tipsport areny, kličkou se zbavil obránce a blafákem zasunul puk za beton Kociána – 2:1. Hrstka diváků pak viděla několik šancí na obou stranách, do poloviny utkání už se ale stav nezměnil.

Další branka totiž přišla až v minutě třiatřicáté, když Eisovu střelu doklepl za Jelínka Tomáš Rubeš a svou druhou brankou v utkání dokázal opět srovnat stav. Závěr prostřední dvacetiminutovky nabídl řadu vyloučení, které ale ani přes několik dobrých možností na vstřelení branky, ukazatelem skóre nepohnuly.

Sparta hrála v úvodu třetí třetiny přesilovku, dva rychlé fauly Přibyla a Eise, ovšem počet sil na ledě otočily a v dlouhé přesilovce dokázali jít Tygři potřetí do trháku. Kouřil našel zpoza branky volného Jaroslava Kedršta, a ten se pěknou trefou k tyči postaral o branku na 3:2. Sparta přidala a i na tuhle trefu našla odpověď. Formana sice Jelínek ještě se štěstím vychytal, na akci Daniela Přibyla zakončenou střelou mezi jeho betony už ale nestačil.

Hra se pak začala trochu kouskovat a už se začínalo pomalu blížit prodloužení. Ve třiapadesáté minutě hrála Sparta přesilovku, místo vítězné trefy pro Pražany ale přišla nečekaná ztráta puku a brejk na druhé straně, ve kterém se ocitl Vít Jonák. Předsezónní posila Bílých Tygrů v souboji s Kociánem uspěla střelou nad vyrážečku – 4:3. Hostům se již počtvrté jednogólové manko stáhnout nepovedlo, a zpod Ještědu odjíždějí bez bodů.