2., úterý 11. 1. 2011
Sparta - Zlín SPA - ZLN
Sparta: Sedláček - Sobotka, Švaříček, Veselý, Kolář, Žovinec, Vítek, Dvořák - Přibyl, Kučera, Sovík - Kniazev, Rubeš, Eis - Tůma, Chára, Forman - Hampl, Puna.
Zlín: Zavadil - Řezníček, Hampl, Valenta, Matějíček, Zámorský, Sadil, Blinka, Zábojník - Fořt, Haloda, Finsterle, Pospíšil, Vodný, Holík, Šoula, Popelka, Vodák.
Branky a nahrávky: 2. Kniazev (Kolář), 38. Tůma (Forman) - 26. Pospíšil (Finsterle, Sadil). Rozhodčí: Pešina - Novák, Kostka. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 73. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
P r a h a - Sparťanská juniorka dokázala na svém ledě porazit houževnatý Zlín v poměru 2:1. Domácí šli do vedení už ve druhé minutě utkání, ale soupeř ve druhé třetině srovnal. Vítěznou branku vstřelil v signalizované výhodě David Tůma.

Úvod utkání vyšel lépe domácím. Už po 52 vteřinách hry se Zlín dopustil faulu a Sparta dokázala vyloučení potrestat, trefil se Valerij Kniazev. Ve čtvrté minutě zvedali ruce nad hlavu i zlínští hráči, když natlačili Sedláčka i s pukem do branky. Radost jim ale zkazilo rozpažení rozhodčího. Celá první třetina byla poznamenána častými vyloučeními, na trestnou putovali tři hráči z každého týmu. I přes šance v přesilových hrách se ale skóre do první sirény už nezměnilo.

Na začátku druhého dějství dopravili sparťané podruhé puk za záda zlínského Zavadila, ale branky bylo dosaženo kopnutím a nebyla uznána. Poté přišly chvíle Moravanů. Při střele Vodáka ještě Sedláček jednobrankové vedení uhájil, ale při přečíslení Zlína dva na jednoho už byl na zakončení Marka Pospíšila krátký.

Ve 36. minutě si šel střelec vyrovnávací branky posedět na trestnou za sekání a Sparta měla možnost přiklonit znovu skóre na svou stranu. To se jí sice při jeho vyloučení nepodařilo, ale po skončení přesilové hry hosté znovu faulovali a v signalizované výhodě protlačil po nepřehledné situaci puk do branky David Tůma.

Stejný hráč mohl v úvodu třetí části navýšit své střelecké konto, ale na odražený puk před odkrytou klecí Zavadila nedosáhl. Zlínu se čas na vyrovnání pomalu ale jistě krátil, Sedláček likvidoval všechny jeho střelecké pokusy. Po vyloučení Žovince v polovině 59. minuty se mu naskytla příležitost hrát power play v šesti proti čtyřem, ale domácí odolali i dvojnásobnému přečíslení a těsné vítězství 2:1 udrželi.

Pavel Arnošt (Sparta): Dnes to pro nás byl velice důležitý zápas, byli jsme odhodlaní udělat pro vítězství cokoliv. Na ledě bylo vidět, že jsme se snažili hrát zodpovědný hokej. Zlepšili jsme se v obraně, a když v tom budeme pokračovat, tak budou výsledky lepší. Jsme rádi za vítězství a doufáme, že se dostaneme na vítěznou vlnu.

Jiří Šolc (Zlín): Vyrovnané utkání, Sparta byla důraznější v koncovce, proměnila dvě přesilovky. Myslím, že zaslouženě vyhrála, i když bod jsme si odtud při troše štěstí odvézt mohli.