45., úterý 21. 2. 2006
Sparta - Liberec SPA - LIB
Sparta: Neuvirth - Procházka, Cunik, Klouček, Drak, Ton M., Kanov, Jobb - Handlovský, Voříšek, Krätzer, Bezouška, Kupec, Fišer, Meidl, Ton K., Martinec, Rybecký, Burian, Mrňa.
Liberec: Nedvídek - Zákoutský, Kájínek, Mrkvička, Jaroměřský, Pavlů, Tondr M., Hrach - Kopic, Bacovský, Nevyhoštěný, Liška, Tondr L., Vach, Bezděk, Langr, Peřina.
Branky a nahrávky: 7. Voříšek (Cunik, Procházka), 13. Mrňa (Ton M.), 45. Burian (Fišer), 48. Procházka (Kupec, Voříšek), 55. Mrňa (Meidl) - 22. Tondr L. (Vach), 30. Tondr L.(Nevyhoštěný, Vach). Rozhodčí: Jebavý - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 6:9 Navíc Krätzer SPA 10+DKU nesporovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 49.
Pokud chtějí sparťanští mladíci pomýšlet na obhajobu loňského stříbrného místa, musí nyní porážet všechny soupeře, aby postoupili do play off. Po druhém Kladnu jim byli soupeřem Bílí Tygři a také tuto prověrku junioři zvládli, když soka z pod Ještědu porazili 5:2. V tabulce se tedy posunuli na páté místo, které je zatím posílá jen do předkola nadstavbové části. Největší zásluhu na příznivém výsledku má Pavel Mrňa, který vsítil dvě branky.

Chuť jít za vítězstvím byla na Pražanech znát od prvních minut. Přestože se domácí museli brzy bránit v oslabení, kdy čelili nepříjemným atakům Martina Tondra a Vacha, ubránili se na výbornou a brzy mohli udeřit. Nejdříve zle před brankou operovali sparťanští Fišer s Kupcem, ale jejich kombinace k brance ještě nevedla. Zato přesilovkový zásah ze 7. minuty již gólovou radost do domácího tábora přivábil. Na trestné lavici seděl Liška, když se Voříšek prosmýkl mezi beky a umístěným švihem nad lapačku Nedvídka vsítil úvodní gól. Holešovičtí hráli aktivně i nadále, bruslili a snažili se překvapit hosty nepředvídatelnými pasy a rychlými výpady. Jeden z nich vyšel hned v 13. minutě. Přečíslení tři na dva vyřešil dobře Martin Ton, který přenechal kotouč Mrňovi, ten bez váhání napálil touš ke vzdálenější tyči a skóre navýšil. Tělem si dělal prostor také Handlovský, umnou stahovačkou se zbavil dotírajícího beka hostí, zblízka ale vyprášil jen betony připraveného Nedvídka. Liberec mohl snížit Nevyhoštěným, jenž si svou cestu namířil k Neuvirthovi společně s Bacovským, ale dobrou příležitost tygrům zhatil obětavý pád Draka do přihrávky. V závěru v početní výhodě prověřili tvrdými pokusy pozornost strážce liberecké svatyně ještě Fišer a Burian, Nedvídek se ale nachytat nenechal a oba puky pevně sevřel v lapačce.

Jako blesk z čistého nebe přišlo snížení Liberce ve 22. minutě. Okénka v domácí obraně využil Vach, uháněl sám dopředu, ale Neuvirtha ještě nepřekonal. To se podařilo až Lukášovi Tondrovi, který najížděl z druhé vlny a dorážkou sparťanského mladíka překonal. Podrážděný útočník Krätzer následně obdržel trest za nesportovní chování a rozhořčený odpochodoval brzy do šatny. Při hře ve čtyřech na obou stranách se uvolňoval po křídle Kupec, štěstí zkusil ranou po ledě, ale rozklekem hrozící nebezpečí uhasil pohotový liberecký brankář. Ve 28. minutě od modré nahodil puk na svatyni hostí Procházka, ten doplachtil až do sítě překvapeného Nedvídka, ale branka nebyla uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Sparťané se nestačili ještě oklepat a už byl v polovině utkání stav vyrovnaný. Osamocená trojice Libereckých zůstala bez povšimnutí před Neuvirthem, párkrát si vyměnila puk krátkým sledem rychlých přihrávek, až na konci celé akce stál zakončující Lukáš Tondr a pohodlně poslal puk do odkryté poloviny klece. Závěr třetiny hatila častá vyloučení, která ničila jinak pohledný hokej plný kombinačních parád. V jedné z početních výhod Handlovský prošel sám celým kluzištěm, Nedvídek jej ale v poslední chvíli vychytal špičkou betonu. Po přesné příhře Voříška se neprosadil také Cunik, jenž z mezikruží nedokázal zamířit do růžku branky.

Začátek třetí třetiny odstartovalo přečíslení Kupce s Voříškem, dvojice si vyměnila puk třikrát, napočtvrté ovšem přihrávka na prvně jmenovaného již neprošla. Ujala se akce domácích ze 45. minuty. V dalším přečíslení vybídl Fišer ke skórování Buriana, který pod padajícím Nedvídkem střelou bez přípravy vrátil Spartě vedení. Nedůslednost v obraně hostí a časté chyby nepodpořil spolehlivým výkonem ani brankář Nedvídek, když ve 48. minutě propustil za svá záda oblouček z hole Procházky. Potvrdilo se pravidlo, když nevíš co s pukem, hoď jej na branku. Liberečtí se dostali vážněji ke slovu až v přesilové hře. Neuvirtha neoklamala rána Vacha z mezikruží do ramene, nepřekvapil jej ani rychlý švih z hole Kopice mířící do horní poloviny branky. V téže přesilovce Tygrů se naopak prosadila opět Sparta. Mrňa s Meidlem ujížděli na osamoceného Nedvídka, pohráli si s ním a poté prvně jmenovaný bez starostí postrčil kotouč za brankovou čáru. Vedení o tři branky posadilo domácí ještě více na koně, ti si zápas hlídali s velkým klidem a nedovolovali soupeři příliš často ohrožovat Neuvirthovu branku. Nejblíže byl kontaktnímu gólu jen Liška, který z nenápadné akce v posledních sekundách zápasu trefil vzdálenější tyč. Pražané předvedli velice dobrý výkon především v defenzívě, dařilo se také směrem dopředu. Juniorská liga má na programu ještě dvě kola, ale téměř nikdo si nemůže být v tabulce svým postavením jistý.