17. 11. 2010 | Daniel Ryl

Junioři zdolali Karlovy Vary 4:2

32., středa 17. 11. 2010
Sparta - Karlovy Vary SPA - KVA
Sparta: Sedláček - Švaříček, Kolář, Sobotka, Hudák, Valeš, Vítek - Sovík, Rubeš, Eis - Dvořák, Kučera, Rybalkin - Chára, Puna, Kniazev
Karlovy Vary: Habal - Rohan, Schusser, Valeš, Šik, Funk, Andrlík - Baar, Kverka, Půlpán - Záhora, Hudák, Kentoš - Sýkora, Vachovec, Vaněk - Švec
Branky a nahrávky: 17. Sovík(Eis, Kolář), 39. Rubeš (Eis, Sovík), 43. Kučera (Chára, Žovinec), 47. Kučera (Rybalkin) - 9. Šik (Záhora, Kentoš), 39. Vaněk (Sýkora, Vachovec). Rozhodčí: J.Jílek - M.Svoboda, K.Zavřel. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:2. Diváci: 51. Střely na branku: 30:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2 .
P r a h a - NOEN Extraliga juniorů již zase nabrala na obrátkách a sparťanské juniory čekalo další domácí utkání. Přívítali Karlovy Vary a přestože dvakrát prohrávali, dokázali utkání otočit ve svůj prospěch. Hlavní hvězdou zápasu byl Frank Kučera, jenž vstřelil dvě branky Sparty.

Fotogalerie

Komentář

Oba týmy vstoupily do utkání velmi opatrně a byla na nich znát reprezentační přestávka. Až v deváté minutě utkání viděli diváci poprvé rozvlněnou síť v brance. Po sólové akci se prosadil Vojtěch Šik a poslal hostující tým do vedení, když dorazil svou střelu, kterou ještě Sedláček vyrazil. Po dvou minutách přišla velmi zajímavá možnost pro hostující celek, aby zvýšil svůj náskok. Na trestné pykal Rybalkin s Eisem a hosté mohli přesně minutu a čtyřiačtyřicet vteřin hrát proti třem. Obrana domácích byla ovšem velmi poctivá a kompletní oslabení bez problému zvládla. V sedmnácté minutě přišla odměna v podobě první domácí branky. Stanislav Eis zpracoval na obranné modré přihrávku Koláře a vydal se vstříc brance hostí. Po svém sólovém průniku nalezl zcela volného Roberta Sovíka a ten už neměl těžkou práci. Habal v brance Karlovarských byl proti jeho střele do odkryté klece bezmocný. První útok Sparty prožil velmi dobré odpoledne. Svou aktivitou nadělával hostujícím velké problémy. Necelé dvě minuty před koncem se mohl prosadit Sovík, ale nedokázal překonat Habala po pobídce Rubeše. Stav se do konce první periody nezměnil.

Promzrlí fanoušci viděli další opatrný začátek třetiny, který nepřinesl nic výrazného. Ve čtyřiadvacáté minutě ujel Rybalkin, ale svůj únik v branku neproměnil. Minutu poté přišel další světlý moment Rubešova útoku. Puk se po ose Eis - Rubeš - Eis dostal až na hokejku Sovíka, ten ovšem velmi zajímavou možnost nedokázal využít. V šestnácté minutě všem domácím hráčům a hlavně brankáři Sedláčkovi asi pořádně zatrnulo. Od modré to zkoušel hostující Valeš a jeho kotouč skončil po teči až na horní síťce Sedláčkovy branky, do které padal pomalým obloučkem. Dvě minuty do konce druhé třetiny fauloval kolenem domácí Sobotka karlovarského Kentoše a ten musel se zraněným kolenem na ošetřovnu. Po pár vteřinách na to Karlovarští odpověděli nejlepším možným způsobem. V závaru nejdříve vytáhl Sedláček brilantní zákrok, ale s dorážkou Dominika Vaňka nemohl nic dělat. Domácí se ovšem nehodlali smířit s nepříznivým stavem a čtyři vteřiny před koncem druhé periody srovnali stav utkání. Z naprosto totožné situace zakončoval Tomáš Rubeš a jeho dorážka se doklouzala pod Habalovými betony až za brankovou čáru. Po dvou třetinách tedy platil vyrovnaný stav a třetí třetina slibovala ještě zajímavý děj.

Hosté do poslední třetiny vlétli. Po dvou minutách se objevil v obrovské šanci Vaněk, ale svou možnost nevyužil, jelikož Sedláček reflexivně vyrazil nad. Následující minuta byla branková. Domácí využili své přesilovky a krásnou kombinaci Sparty zakončil do odkryté klece Frank Kučera. Nikdo nemohl tušit, že se ten samý hráč prosadí také podruhé. V sedmačtyřicáté minutě střílel z otočky od modré Rybalkin a Frank Kučera jeho střelu tečoval přesně vedle Habalovy levé tyče. Hluchou desetiminutovku přerušil jen Kučera s Rybalkinem. První jmenovanný vyslal Rybalkina do samostatného průniku, přesto se stav neměnil. Proti byl Vladislav Habal, který svým levým betonem udržel naděje Karlových Varů na zvrat v utkání. Ten stále nepřicházel a proto dvě minutky před koncem přišel time-out domácích a power-play hostí. Ti také Spartu sevřeli do kleští, ovšem skvělý Ondřej Sedláček a pečlivá obrana Sparty odvracela jeden kotouč za druhým. Zřejmě rozhodující chvíle přišla v čase 58:53. Hosté tlačili, seč jim síly stačili, ale svou aktivitu přehnali. Po zákroku Sedláčka do brankáře Sparty jeden z hostí zajel bruslí, což se nelíbilo domácím hráčům a hlavně Danielovi Sobotkovi, jenž byl v následné šarvátce nejaktivnější. Rozhodčí už žádné velké tresty nerozdávali. Na trestné se objevil pouze sparťanský bek a karlovarský Hudák. Utkání se již v poklidu dohrálo a domácí tým mohl slavit další domácí vítězství.

Ohlasy trenérů

Pavel Arnošt (SPARTA PRAHA): "Pro nás to bylo velmi důležité utkání, jelikož nás neminula reprezentační přestávka a soutěž se zase pomalu rozjíždí. Brali jsme na vědomí důležitost utkání, ale také vysokou kvalitu Karlových Varů. Po hráčích jsem chtěl hlavně koncentrovanost a velmi dobrou defenzivu. To se po celý zápas dařilo a jsme rádi, že jsme toto utkání dotáhli do vítězného konce."

Karel Mlejnek (KARLOVY VARY): " Soupeř byl dnes jednoznačně lepší a já mu gratuluji k vítězství, protože byl pohyblivější a důraznější. Pro nás je škoda, že jsme neudrželi vedení 2:1 do konce druhé třetiny, přestože byl soupeř lepší. Domácí ve třetí třetině utkání otočili, a to velmi zalouženě."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

O účast na MS U20 zabojují tři sparťané

Horák: Gesto fair play? Klobouk dolů

Leo Gudas: Radka bych ve Spartě viděl rád

Mistři 2007 - II. díl: Co dělají šampioni?