8. 12. 2009 | Oliver Sálus

Juniorka ztratila zápas s Energií Karlovy Vary

32., úterý 8. 12. 2009
Sparta - Karlovy Vary SPA - KVA
Sparta: Kocián - Drvota, Husák (A), Dvořák, Žovinec, Sobotka, Veselý, Skřivánek, Vítek - Hanták, Půna, Sovík (C) - Rubeš, Přibyl, Chára (A) - Kniazev, Eis, Forman - Kučera.
Karlovy Vary: Honzík - Šik, Rohan (C), Funk, Dlapa, Schusser, Valek, Ryžuk - Hudák (A), Chaljavin, Flieger - Kverka, Frk, Sýkora - Mistoler, Vahovec, Baar, Vaněk, Kellner.
Branky a nahrávky: 7. Sovík (Půna) - 32. Hudák, 34. Hudák, 39. Kverka, 55. Sýkora (Frk, Kverka). Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
P r a h a - V pondělí 7. prosince v Malé hale v Holešovicích domácí Sparta nestačila na Karlovy Vary. Chyběly největší opory Žalčík a Merta. Jediný gól Sparty vstřelil Robert Sovík, ale to bylo ze strany domácích hokejistů vše.

Komentář

Ze začátku utkání mohli diváci sledovat především bitvu o střední pásmo. Puk byl spíše na hokejkách hostů. Ti se ale dostali k první střele až v páté minutě utkání. Potom začala útočit také domácí Sparta. Pro gólmana je velmi nepříjemné, když pustí gól hned z prvního střeleckého pokusu. Brankář David Honzík v barvách Energie hořkost této situace zakusil v sedmé minutě. Přes, jinak velmi dobře střežené střední pásmo přejela dvojice Robert Sovík-David Půna. První jmenovaný doklepl střelu druhého do odkryté branky. Takže Sparta se ujala vedení. Sovík prokázal svoji aktivitu a v 10. minutě se řítil do akce společně s Hantákem, tato gólová příležitost však druhou brankou neskončila, a tak se vydal útočit soupeř. Ve 14. minutě ujel obraně hostující útočník Chaljavin, příliš dlouho si však hrál na kouzelníka s pukem, a tak mu ho beci bez milosti sebrali. V první třetině se hrál poměrně vyrovnaný a nudný hokej ve středním pásmu s minimem gólových příležitostí. Obě mužstva hrála disciplinovaně, a tak k zakládání útoku mnoho přesilových her nepomohlo. Po prvním jednání byl na každé straně pouze jeden dvouminutový trest.

Ve druhé části začali hosté z Karlových Varů dotahovat ztrátu. Ve 32. minutě v přesilové hře se udála podobná gólová situace jako v první třetině. Tentokrát však na straně Energie. Po střele od modré čáry se v brankovišti nejrychleji zorientoval aktivní forvard Miroslav Hudák, který dopravil puk za brankovou čáru. Dvě minuty na to už Vary vedly. Znovu u toho byl Miroslav Hudák, který tak zaznamenal svůj druhý dnešní gól. Třetí hřebíček do rakve pražanů pak zatloukl minutu před koncem druhého dějství povedenou střelou Jaromír Kverka. Sparťané velmi nepřesně přihrávali, z čehož pramenilo spoustu chyb jak v útoku, tak i v obraně, kde toho třikrát využili hosté v podobě tří gólů. Varům se povedlo obrátit utkání a po druhé třetině šli hráči do kabin s hřejivým pocitem u srdce.

Ve třetí části to byl pořád stejný obrázek nepřesně přihrávající Sparty a klidného bránění Varů. Domací se v Malé Hale jen těžce dostávali do šancí. V polovině třetího dějství však jeden z Pražanů ujel hostující obraně a v samostatném úniku byl zahákován. Následnou příležitostí v podobě trestného střílení však Jiří Chára trestuhodně pohrdnul. Později Sparta hrála přesilovou hru, v ní ale také nic velkého nevymyslela, a tak bylo už definitivně rozhodnuto. V 55. minutě krásnou kombinační akci zakončil po přihrávkách Kverky a Frka Tomáš Sýkora. Karlovarská juniorka tak obrátila vývoj utkní ve svůj prospěch a zaslouženě si odvezla tři body.

Ohlasy trenérů

Trenér Energie Mlejnek: Po postupu do play-off jsme hráli jakoby bez většího nasazení. Poslední dvě utkáni už se to zlěpšilo. Dnes jsme maximálně spokojení, hráči odvedli dobrý výkon. První třetinu byl soupeř lepší, pak jsme to strhli v náš prospěch. Soupeř se snažil nějakým způsobem skóre vyrovnat, ale my jsme mu to nepovolili.

Trenér Sparty Geffert: Dnes jsme hráli špatně a proto jsme prohráli.

×
Odehrané 18:00 | Muži
Rytíři Kladno
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Zikmund: Únava nemůže hrát žádnou roli

KLA - SPA 3:2 - Drama bez bodového zisku

Horák: Machy má teď víc gólů než já

Permanentky na novou sezonu v prodeji!