KLA - SPA 1:5 - Výhra na ledě posledního

30., úterý 11. 1. 2022
Kladno - Sparta KLA - SPA
Kladno: Gabriška (49. Hykel) – Strnad, Staněk, Rájek, Koštoval, Funk, Sýkora – Hurta, Kočka, Holeček, Šíma, Hrabík, Sachr, Kouba, Hvězda.
Sparta: Hrabal – Bartoň, Tomov, Šindelek, Tůma, Tomek, Ducháč, Menzel – Žmola, Mácha, Krupička, Konečný, Fábry, Vašíček, Vágner, Theimer, M. Vitouch, Zembol.
Branky a nahrávky: 34. Funk (Staněk, Sachr) – 11. Theimer (Konečný), 26. Tomek (Theimer, Konečný), 41. M. Vitouch (Fábry, Zembol), 47. Tomek (Zembol, Ducháč), 48. Tůma (Vágner, Tomov). Rozhodčí: Jaroš, Šindel - Axman, Maňák. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 29:34. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.
Sparťanští junioři úspěšně završili svou třízápasovou venkovní sérii, když porazili Kladno 5:1. Naši hokejisté si vypracovali v průběhu utkání dvoubrankový náskok, který i přes soupeřovo snížení navýšili. I díky pěti vstřeleným brankám sparťané zvítězili pošesté v řadě. Dvě branky zaznamenal obránce Tomáš Tomek a dvě asistence si připsal na své konto útočník Jakub Zembol.

Sparťanům se první třetina výsledkově s Kladnem vcelku povedla, když po úvodních dvaceti minutách drželi jednobrankové vedení. V jedenácté minutě se prosadil útočník Oto Theimer, který si připsal svou čtrnáctou branku v aktuální sezoně. Náš tým hrál ještě v první polovině úvodní části jednu přesilovou hru, kterou však nevyužil. Pražané si svou druhou početní výhodu přenesli do druhé třetiny.

Sparťané se však na sklonku druhé třetiny neprosadili. O pár minut později Rytíři hráli oslabení tří proti čtyřem, které náš tým potrestal. Na správném místě stál tentokrát obránce Tomáš Tomek, jenž po přesné Theimerově přihrávce překonal kladenského brankáře podruhé v utkání. Domácí hráči sice ztráceli dvě branky, ale i nadále drželi se svým soupeřem krok. Co se týče počtu střel, oba týmy vyslaly na brankáře celkem třináct střeleckých pokusů v prostřední části.

Kladenští hokejisté v dalších minutách druhé třetiny byli aktivní a za svou snahu si vysloužili kontaktní branku. V přesilové hře pěti proti třem si domácí hokejisté vytvořili tlak v útočném pásmu a Ladislav Funk svou třetí trefou v sezoně snížil skóre na rozdíl jedné branky. Sparťané i nadále po čtyřiceti minutách drželi nad Kladnem těsné vedení, tentokrát 2:1.

Náš tým ve třetí třetině výkonnostně šlápl do pedálu a rozhodl o svém vítězství. Sparťané skórovali hned v první minutě třetí části, když se prosadil Michal Vitouch. Sparťanský útočník si připsal svou devátou trefou v sezoně vrátil Spartě cenný dvoubrankový náskok. Jen o pár minut později se sparťané radovali znovu. Tomáš Tomek zužitkoval přesilovou hru svého týmu, když prostřelil kladenského brankáře počtvrté v utkání.

Naši hokejisté se tlačili do šancí a jednu z nich se jim podařilo využít. Na začátku devětačtyřicáté minuty duelu skóroval Jakub Tůma, který přidal pátou branku svého týmu a zároveň vyhnal kladenského brankáře Gabrišku z jeho pracoviště. Místo v modrém půlkruhu zaujal gólman Ondřej Hykel, kterého sparťané ve zbytku třetí třetiny už nepřekonali. Mrzet je to však nemuselo, jelikož zvítězili 5:1 a připsali si šestou výhru v řadě.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Dvě třetiny jsme nehráli vůbec dobře. Vymýšleli jsme složité kombinace, které vždy ztroskotaly na nepřesných přihrávkách. Až v posledních dvaceti minutách jsme konečně hráli svou hru, která nám zajistila plný bodový zisk."