26. 10. 2019 | Lukáš Ureš, Petr Pavlík

KLA - SPA 2:3 - Dorost veze tři body z Kladna

14., sobota 26. 10. 2019
Kladno - Sparta KLA - SPA
Kladno: Gabriška – Danda, Malý, Hvězda, Burger, Havel, Koštoval, Kohlíček, Sýkora – Vimmer, Holeček, Hurta, Kouba, Bareš, Nedvěd, Ullrych, Adam, Šapovaliv.
Sparta: Krbeček – Tomov, Ludvík, Horáček, Ducháč, Menzel, Adamec – Mácha, Höll, Straka, David, Václavík, Červenka, Tůma, Pražák, Theimer, Vitouch, Senčák.
Branky a nahrávky: 18. Vimmer (Šapovaliv, Hvězda), 37. Danda (Havel) - 27. Adamec (M. Vitouch), 29. Václavík (M. Vitouch, Ducháč), 43. Václavík. Rozhodčí: Folk - Lauko, Kotek. Vyloučení: 4:5. Bez využití . V oslabení: . Diváci:0110 . Střely na branku: 28:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3..

Čtrnácté kolo ELIOD Extraligy dorostu odehráli naši dorostenci v nedalekém Kladně, kde bojovali o další bodový zisk. Sparťané nevkročili do utkání tou správnou nohou, nicméně v pozdějším průběhu zápasu srovnali krok a ve třetí třetině vystřelil tříbodovou výhru Tomáš Václavík. Sparťanský útočník si připsal dvě branky, a pomohl tak svému týmu k cenné výhře.

Komentář

První třetina nabídla celkem devatenáct střel, ale pouze jedinou branku. O tu se na konci osmnácté minuty postaral po souhře Hvězdy a Šapovaliva zakončující Štěpán Vimmer – 1:0.


Kladenské vedení vydrželo pouze do začátku dvacáté sedmé minuty. Vitouch vytáhl Andreje Adamce, který přesnou ranou vyrovnal stav utkání – 1:1. O dvě minuty později se už Sparťané radovali z vedení. Opět u akce byl Michal Vitouch doplněný Ducháčem, kteří vytvořili kombinaci, na jejímž konci byl Tomáš Václavík – 1:2. Ještě před druhou přestávkou se domácím podařilo vyrovnat. Danda nahrál Janu Havlovi, který překonal Jakuba Krbečka – 2:2.


Od kladenských střelců to v tomto duelu bylo vše. Posledním hráčem, který se zapsal na střeleckou listinu byl sparťanský Tomáš Václavík, který stanovil finální podobu výsledku – 2:3.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Neuvirth: Chci ve Spartě slavit titul!

Permanentky na novou sezonu v prodeji!

Jurčina: Rauma? Máme se na co těšit

Permanentkáři si mohou vyzvednout ročenku!