33., středa 26. 12. 2007
Kladno - Sparta KLA - SPA
Kladno: Orct - Hájek, Šmach, Pavlas, M. Štěpánek, Ševc, Trončinský, Schnabel - Diviš, Patera, Martin Procházka - Čurilla, Gardoň, Kuchler - Horna, Kalla, Bělohlav - Rudovský, Z. Nedvěd, Tomajko.
Sparta: Štefl - Ptáček, Stehlík, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Tabaček - Melichárek, P. Nedvěd, Sivek - Ton, Langhammer, Vaic - Dragoun, Mrňa, Hromas - Švagrovský, Podlešák, od 24. navíc Becker.
Branky a nahrávky: 7. Nedvěd (Tomajko), 13. Patera (Diviš), 32. Patera (Kalla), 54. Gardoň (Kuchler). Rozhodčí: Mikula - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 7:6, navíc P. Nedvěd (Sparta) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4493.
Sparťanské střelecké trápení pokračuje. Holešovičtí na Kladně nedokázali vstřelit branku, a to i přes to, že si vypracovali řadu příležitostí. Největším smolařem, ale zároveň i nejaktivnějším hráčem Pražanů, byl Tibor Melichárek, který se několikrát dostal do nejvážnějších šancí. Slovenský forvard se však, stejně jako jeho spoluhráči, nedokázal střelecky prosadit ani ve více než minutu a půl dlouhé přesilovce pět na tři..

Do neoblíbeného Kladna přijela Sparta opět s pozměněnou sestavou. Chyběli stabilní útočníci Štrba s Netíkem, příležitost naopak dostal mladík Mrňa. Utkání začalo opatrně, až ve druhé třetině se osmělil ke střele Horna. Poté následovala přesilovka domácích, ve které sparťanského brankáře ohrozil Gardoň švihem. Šance hostů přišla v páté minutě, s Tonovým projektilem si Orct poradil. Kladno si zahrálo i druhou přesilovku, Štefl musel zasahovat zblízka proti Paterově pokusu. Dvě sekundy po konci početní výhody překonal Štefla rychlým blafákem Zdeněk Nedvěd. Kapitán Sparty Ptáček mohl vyrovnat při přesilové hře, Orcta překonal, ale za něj zaskočil obránce Trončinský. Na konci třinácté minuty šli domácí do dvoubrankového vedení. Diviš vystřelil, a opět blafákem prostřelil gólmana Holešovických Patera. Sparta se po druhém gólu vyburcovala k větší aktivitě, pokusy Nedvěda i Mrňi však skončily na pozorném Orctovi. Tlakem si hosté vynutili i přesilovou hru, ta ale zůstala nevyužita. Po ní hledal v dobré příležitosti Dragoun u tyčky hlídajícího Hromase, ten na puk nedosáhl.

Úřadující mistr druhé dějství začal lépe, Orctovu pozornost zkoušeli především obránci. V pětadvacáté minutě však Kladno mohlo vést již 3:0. Zdeněk Nedvěd uháněl s Tomajkem na jediného sparťanského obránce, nakonec svou akci překombinovali. O dvě minuty později objel branku Melichárek a pokusil se zasunout puk, strážce kladenské svatyně nepřekvapil. Sparta Kladno zatlačila, agilní Melichárek se dostal do dvou dalších šancí v přesilovce, všechny skončily na Orctově výstroji. Pak si početní výhodu vyzkoušeli opět domácí, když za držení putoval za katr Švagrovský. V čase 31:32 nahrál Kalla k protější tyčce Paterovi a bylo to 3:0. Hosté se nadále snažili s průběhem zápasu něco udělat, při přesilovce střílel Sivek, Orct byl nadále bezchybný. V šestatřicáté minutě pálil z mezikruží Horna, Štefl jeho pokus zastavil. Na opačné straně se brankáře Kladna snažili prostřelit mladíci Mrňa a Hromas, bezúspěšně.

Do třetí části vstoupili hráči Geus Okna několika střeleckými příležitostmi, hráli uvolněněji. V pětačtyřicáté minutě dostali hosté příležitost zahrát si dvojnásobnou přesilovku a to hned na minutu a půl. Nejlepší hráč Sparty v zápase Melichárek střílel do odkryté branky, trefil však jen hokejku rychle se přemisťujícího Orcta. Po skončení početní výhody ujel Gardoň, puk skončil na plastronu brankáře hostí. Americký forvard Becker v padesáté minutě zkoušel střelecké štěstí hned dvakrát, Orct jeho pokusy vyrazil. Kladno mělo poté další početní výhodu, jedinou šanci zaznamenal Procházka, který marně dorážel Ševcovu střelu. V polovině čtyřiapadesáté dal výsledku definitivní podobu Gardoň. Kuchler vystřelil, jeho pokus zastavila tyč, puk však do odkryté sítě vrátil Gardoň - 4:0. O pár okamžiků později pálil Sivek, Orct jeho lehkou střelu neudržel, ale stálo při něm štěstí. Hosté se snažili střílet i nadále, Švagrovský i Dragoun si však na Orctovi vylámali zuby. Potřetí v sezoně tak Sparta nedokázala vstřelit ani branku, tentokrát Kladnu podlehla 0:4.

Zdeněk Müller (Kladno): Podali jsme dobrý výkon a rozhodla druhá třetina, kdy jsme přečkali počáteční tlak Sparty a přesilovky a při naší přesilovce jsme dali na 3:0. To byl asi rozhodující moment zápasu. V závěru jsme výsledek kontrolovali. Musím opět vyzdvihnout Orcta, který podal výborný výkon.

Marian Jelínek (Sparta): Máme problém vstřelit branku kdekoli a komukoli, každý zápas se to opakuje. Herně jsme si dnes nezasloužili až takový debakl. Ve druhé třetině jsme tahali za lepší konec, za stavu 0:2 jsme chtěli ještě dát kontaktní gól. Bohužel potom přišla výborně soupeřem sehraná přesilová hra, která nás zlomila.