KLA - SPA 4:3sn - Sparta padla až po nájezdech

POU10, neděle 27. 3. 2011
Kladno - Sparta KLA - SPA
Kladno: Cikánek - Drtina, Nedvěd, Růžička, Mrázek, Piskáček, Šmach, Mnatsyan - Dalecký, Kotrla, Smoleňák - Bílek, Kalla, Valský - Látal, Stieler, Eberle - Hovorka, Knotek, Bělohlav
Sparta: Novotný - Sobotka, Gulaši, Philipp, Žovinec, Kolář, Veselý, Husák, Macholda - Ton, Výborný, Přibyl - Žálčík, Pacovský, Hromas - S. Treille, Rubeš, Tůma - Sovík, Kafka, Bartánus
Branky a nahrávky: 23. Šmach (Bílek), 38. Stieler (Piskáček, Růžička), 39. Dalecký (Smoleňák, Kotrla), 70. Stieler - 40. Přibyl (Výborný, Ton), 45. Rubeš (S. Treille, Kafka), 49. Gulaši (Philipp, Ton). Rozhodčí: Homola, Polák - Vengřín, Poruba. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. Diváci: 1576. Střely na branku: 38:33. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3sn.
Sparta byla na ledě Kladna naháněným celkem a dokonce prohrávala již o tři branky. Nakonec se hostující hráči zvedli a utkání po vyrovnání dotáhli až k samostaným nájezdům, ve kterých bylo domácí Kladno šťastnějším týmem.

Do první šance utkání se dostával sparťan Kafka, domácí Cikánek mu včasným výjezdem akci překazil. První vážnou šanci viděli fanoušci až v 8. minutě, kdy se do přečíslení dva na jednoho dostali Kalla s Bílkem. Jenže skvělým zákrokem se prezentoval hostující brankář Novotný, když zastavil Bílkovo zakončení. O pár minut později kontroval tvrdou ránou Ton, i zde byl Cikánek připraven a puk našel v lapačce. Další velkou možnost na skórování zmařil Novotný dokonce při přesilové hře Sparty. Kladenští se při vlastním oslabení dostali do přečíslení, při kterém Drtina našel Stielera, jenže jeho pokus skončil u brankáře hostí. Oba týmy měly možnost několika přesilových her. Ani jeden z týmů se nedokázal nějakprosadit. Jen domácí byli při vlastním oslabení nebezpečnější. To když těsně před první sirénou ujel Kotrla, i v tomto případě si na Novotného nepřišel.

Druhá třetina začala úspěšnou přesilovkou Kladna, když na sparťanskou branku nahodil od mantinelu Ondřej Šmach a puk se k údivu všech dostal až do branky. I nadále byli domácí aktivnějším a nebezpečnějším týmem. Ojedinělé akce jako v případě Tona a jím uvolněného Gulašiho končili u dobře chytajícího Cikánka. Ten se nejvíce zapotil při šanci Bartánuse z 33. minuty, výborným zákrokem se prezentoval kladenský brankář. Na nervy domácích fandů zabrnkal Sacha Treille, když se ve vlastním oslabení probil až před Cikánka.

Brankové hody začaly při návratu vyloučeného Žálčíka na led. Kladno se udrželo v pásmu a dokázalo navýšit skóre. Do Piskáčkovy střely vložil hůl David Stieler a tečoval puk mimo Novotného dosah. Hned po rozehrání se do šance hnala Sparta. Její zakončení opět skončilo u Cikánka. Vzápětí se na druhé straně dokázali domácí hokejisté prosadit. Po akci Kotrly se Smoleňákem mohl z branky radovat Jan Dalecký. Kladno po dvou brankách Spartu jednoduše přehrávalo, když přišel výpad prvního útoku hostujícího celku. Rychlou výměnu puku mezi Výborným a Tonem zakončil před brankou volný Daniel Přibyl pouhé dvě sekundy před koncem třetiny.

Sparta přečkala úvodní tlak domácího Kladna na začátku třetí části a sama udeřila v početní výhodě. Až učebnicovou akci, kdy Sacha Treille po přihrávce Kafky naznačil střelu a nezištně přihrál na Tomáše Rubeše. Ten sám naznačil také střelu, položil si Cikánka a do prázdné branky snížil na rozdíl jediného gólu. O pár minut později poslali rozhodčí domácí tým do třech. Tuto nabídnutou situaci dokázali Pražané využít, když se dělovou ránou od modré prosadil Michal Gulaši. I přes ztrátu dvoubrankového vedení byli domácí hráči velmi aktivní a snažili se rozhodnout v normální hrací době.

Zákrokem večera se dal označit ten z 52. minuty, kdy Novotný z bezprostřední blízkosti vychytal kladenského Bílka. Zvýšená aktivita domácích hráčů vedla k několika přesilovým hrám a dalším šancím a střelám, ale všechny zůstaly nevyužity a tak utkání dospělo do prodloužení. V něm bylo po celou dobu aktivnější Kladno. I přes několik slibných šancí se utkání dostalo až samostatným nájezdům. Ty pro Kladno rozhodl až v páté sérii svým druhým gólem David Stieler.

Petr Tatíček (HC VAGNERPLAST Kladno): "Z nasazených mladíků mě nejvíce potěšil Dalecký, nejen z toho důvodu, že vstřelil branku. Ale u dalších to bohužel z jejich strany tolik pozitivní nebylo. Pokud se týká dohrávání play out, myslím si, že je to nutné zlo, i když se samozřejmě přitom musí myslet i na diváky, kteří chtějí vidět svoje hráče. V dalších zápasech chceme dát příležitost dalším juniorům Strnadovi a Kuželovi."

Miloslav Hořava (HC Sparta Praha): "Myslím si, že je nesmysl hovořit o tom, jestli by se play out mělo či nemělo dohrávat, i když již prakticky o nic nejde. Systém je takhle nastavený a domnívám se, že je to ideální příležitost dát prostor talentovaným mladíkům. Musím však konstatovat, že dnes mě svým výkonem oproti předchozímu zápasu s Mladou Boleslaví zklamali. Tentokrát jim chybělo hlavně úsilí. Musí si uvědomit, že musí pracovat na sto procent v jakémkoli střetnutí či tréninku."