23. 2. 2019 | Vojtěch Martinek

KOB - SPA 2:6 - Třináctá výhra v řadě!

II/15, sobota 23. 2. 2019
Kobra - Sparta KPR - SPA
Kobra: Tuček – Kalajev, Stejskal, Bucek, Mašek, Šesták, Bartoň, Frydrich – Král (C), Tichý (A), Nápravník, Rajilič, Sekula, Halfar, Strnad, Tůma, Bauer.
Sparta: Krbeček – Tomov, Brůna, Ludvík, Menzel, Adamec (C), Horáček – Broš, Bareš, Mácha, Höll, Krupička, Straka, David, Červenka, Němec, Vitouch (A).
Branky a nahrávky: 51. Frydrich (Tůma), 57. Strnad (Nápravník), rozh. gól v nadstavbě 62. Strnad (Stejskal) – 18. Brůna (Němec), 28. David (Straka), 35. Mácha (Krupička, Broš), 36. Mácha (Höll, Krupička), 40. Vitouch (Adamec, Červenka), 45. Bareš (Höll, Straka). Rozhodčí: Sýkora – Hynek, Ganger. Vyloučení: 0:6, 2:6. Využití: 1:1. Diváci: 72. Střely na branku: 31:34. Průběh utkání: 0:6, 2:6.
Úctyhodná vítězná série sparťanských dorostenců trvá už třináct utkání! V sobotu jí svěřenci Richarda Žemličky prodloužili výhrou 6:2 v malém pražském derby na Kobře, odkud si však odvezli jen tři body – ten poslední si totiž pro sebe urvali domácí.

Komentář

Úvodní dějství přineslo překvapivě vyrovnanou podívanou – Kobra se papírově lepšího soupeře nezalekla a pořádně mu znepříjemňovala život. Sparta se ovšem postupně dostala do tempa a už v osmé minutě mohla z přečíslení dva na jednoho otevřít skóre, jenže celou akci na poslední chvíli zhatil duchapřítomný domácí obránce.

Pár okamžiků na to se mohla prosadit zase Kobra. Stanislav Tichý proklouzl skrz holešovickou defenzívu a jeho výpad musel zastavit až Krbeček, který zakončení domácího forvarda vykryl betonem. Z první branky utkání se tak nakonec přeci jen radovali hosté – v polovině osmnácté minuty našel Richard Němec na modré čáře připraveného Patrika Brůnu, který propálil vše, co mu stálo v cestě.


Druhá třetina se už vyvíjela dle sparťanských představ. Po pomalejším startu rozjel střelnici v čase 27:41 František David, po jehož trefě se domácí Sekula nechal vyloučit za hákování. Toto vyloučení, ani to následné, kdy na lavici hanby putoval Stejskal, sice svěřenci trenérského dua Žemlička–Šrek nevyužili, mrzet je to ale vůbec nemuselo...

Do tříbrankového vedení je zkraje pětatřicáté minuty poslal Adam Mácha, který se o pár chvil později prosadil ještě podruhé. Šestákovo hákování pak setiny před závěrečnou sirénou potrestal Michal Vitouch a ač se tento zásah branickému publiku hodně nelíbil, rozhodčí jej rezolutně uznal. Sečteno, podtrženo – 0:5.


Z pětibrankového manka se rázem stalo šestibrankové. Po rychlé akci se v úvodu závěrečné dvacetiminutovky prosadil Albert Bareš, a přidal tak další hřebík do rakve domácího celku. Po souhře Bareše s Höllem se mohl v síti třepetat už sedmý kotouč, druhý jmenovaný ale z bezprostřední blízkosti brankoviště klec minul.

Kobra v závěrečných deseti minutách ukázala, že i přes silně nepříznivý stav zbraně skládat rozhodně nehodlá. Krbečka o čisté konto z prudkého protiútoku připravil Tomáš Frydrich, po vykázání Vitoucha pak na 2:6 snížil Lukáš Strnad. Na další zdramatizování už ale Branickým nezbýval čas, a tři body si tak odvezla do Holešovic Sparta.


Již tradiční nadstavba pak byla hotová velmi rychle. Minutu a půl po jejím startu totiž rozhodl Lukáš Strnad, a urval tak pro svůj tým aspoň bod, který je vzhledem k vyrovnaným bojům o udržení v nejvyšší soutěži pro Kobru velmi důležitý.

Ohlasy trenérů

Pavel Šrek (HC Sparta Praha): "Přijeli jsme na Kobru pro čtyři body a máme jenom tři, takže jsme trošku zklamaní. Dlouhodobě nám nadstavby nevychází, musíme na nich pracovat. Ztrácíme tím zbytečně body a Chomutov se na nás dotahuje. Jinak krom první třetiny, která nám nevyšla, byl celý zápas pod naší kontrolou a podali jsme poměrně slušný výkon."
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Zpátky na led! Kompletní tým zahájil přípravu

Machovský: Za kluky jsem chodil s ortézou

Polášek: Strašně se těším na partu v kabině

Vstupenky na derby a přípravu v prodeji!