KOM - SPA 1:2 - Sparta veze z Brna tři body

31., neděle 11. 12. 2011
Kometa Brno - Sparta KOM - SPA
Kometa Brno: Hovi (od 17. Trvaj) - Švrček, Žižka, Vašíček, Kováčik, Bičánek, Malec, Kempný - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - Zohorna, L. Čermák, Dlouhý - Balej, Petrovický, Holec - Erat, Koreis, Jankovič.
Sparta: Pöpperle - Hanzlík, Krstev, Philipp, Kučný, Kočí, Milam, Sersen, Kasík - Pacovský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Janský, Žalčík, Forman.
Branky a nahrávky: 44. Čermák (Dlouhý) - 8. Bližňák (I. Rachůnek, Sersen), 17. Pacovský (T. Rachůnek). Rozhodčí: Minář, Mikula - Bryška, Novák. Vyloučení: 4:6, navíc Sersen (SPA) desetiminutový trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7083. Střely na branku: 25:27. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
B r n o – Pražská Sparta v posledním utkání před reprezentační pauzou porazila brněnskou Kometu na soupeřově ledě. Po brankách Bližňáka a Pacovského v první třetině nedala svému soupeři šanci, a odčinila tak zaváhání na ledě Pardubic v kole předešlém.

Hodně vlažně začalo utkání mezi Kometou a Spartou. Pražané se od samého začátku snažili odčinit páteční debakl v Pardubicích a hnala se do útoku. Vůbec první šance zápasu přišla v osmé minutě a hned byla gólová. Mario Bližňák se z ničeho nic dostal před bránu a krásnou ranou prostřelil Hoviho. Ve čtrnácté minutě nebezpečně vypálil Pacovský a jakoby předznamenal následující minuty. Sám Dominik Pacovský ujel brněnské obraně a z levého kruhu vymetl pavučiny v Hoviho bráně – 0:2. Finský brankář neměl prakticky žádné zákroky a dvakrát lovil kotouč ze své brány. Kouč Venera jej vyměnil za Trvaje, který do konce třetiny již neinkasoval.

Druhá třetina pokračovala v trendu té první. Sparta hrála, co potřebovala, Kometa čím dál víc zabředávala do krize. Šancí moc neměla, naopak musela děkovat Trvajovi, jenž pokryl několik tutovek borců v rudých dresech. Tomáš Rachůnek byl zcela sám před brněnskou bránou, ale neuspěl. O pár chvil později hrála Kometa přesilovku, jenže málem inkasovala. Bližňák předložil kotouč na zlatém podnose pro Petra Tona a ten se z jasné pozice překvapivě netrefil. Tým kouče Venery toho příliš před Pöpperlem nepředvedl, šance byly spíše nevýrazné. Skvěle chytající Trvaj však držel brněnské naděje na vyrovnání.

V poslední třetině se přeci jen Kometa zlepšila, pomohla jí totiž rychlá kontaktní branka. Tu vstřelil ve čtyřiačtyřicáté minutě Leoš Čermák, jenž dotlačil kotouč za ležícího Pöpperleho. Brňané vrhli všechny síly do útočení a mohli i vyrovnat, ale neměla dostatek štěstí. Stejně tak Sparta mohla rozhodnout. Bližňák, Pacovský a nebo Ton, který dokonce ujížděl sám na brněnského brankáře. Branku nakonec nepřinesla ani závěrečná brněnská hra bez brankáře, a tak veze Sparta z Brna všechny tři body do Prahy.

Zdeněk Venera (Brno): První třetinu jsme začali hodně nervózně. Vlivem dvou smolných gólů a minulých výsledků je to už naše sedmá porážka v řadě o gól. Na výkonu byla patrná nervozita a svázanost. Sparta si vítězství o gól zasloužila. Hodně jsme otevřeli hru a nabídli soupeři hodně šancí, kdy nás podržel brankář Trvaj. Pořád čekáme, že se štěstěna otočí a přijde psychická vzpruha. Zatím ale čekáme marně.
Patrik Martinec: (Sparta): Odehráli jsme velice slušné utkání a zaslouženě si odvážíme tři body. Střelecky se nám dařilo pouze v první třetině. Potýkáme se s neproměňováním šancí. I dnes jsme s tímto problémem bojovali. Mohli jsme vyhrát mnohem výraznějším výsledkem a mohli mít klid už mnohem dříve. Páteční prohru jsme si rozebrali. Výhodou bylo, že se další zápas odehrál naštěstí velmi rychle a už jsme se v porážce nebabrali.