KOM - SPA 1:7 - Junioři deklasovali Kometu

II/3., čtvrtek 14. 2. 2013
Kometa Brno - Sparta KOM - SPA
Kometa Brno: Klimeš (od 52. Oujezdský) - Šidák, Mytiska, Peslar, Sedlák, Vojáček, Vágner, Dittrich - Pospíšil, Račanský, Raška, Beneš, Mrázek, Papp, Lašák, Kusko, Boček, Wasserbauer, Buhaj, Janoušek.
Sparta: Bílek P. - Bílek D., Švaříček, Skřivánek, Březina, Veselý, Doležal, Škop, Müller, Bodnár, Brém, Matějček, Teubner, Brzobohatý, Rubeš, Arnošt, Merta, Hampl, Procházka.
Branky a nahrávky: 1. Kusko (Vojáček, Raška) - 6. Matějček (Procházka, Rubeš), 14. Doležal (Škop, D. Bílek), 17. Procházka (Rubeš), 37. Merta (Hampl), 46. Matějček (Procházka), 50. Brzobohatý (Brém, Doležal), 52. Brzobohatý (Doležal). Rozhodčí: Vampola - Černý, Novák. Vyloučení: 6:7, navíc Buhaj (KOM) 10 minut. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 189. Střely na branku: 23:35. Průběh utkání: 1:0, 1:7.
B r n o - Ačkoliv už v první minutě souboje na ledě Komety Brno inkasovali, dokázali nakonec sparťanští junioři proměnit duel ve střeleckou exhibici. Soupeři nakonec svěřenci Pavla Gefferta nadělili sedm branek. Hned dvakrát se z přesné trefy radovali Martin Matějček a Patrick Brzobohatý.

Úvod zápasu vyšel lépe domácí Kometě. Neuběhla ještě ani minuta a brněnský Silvester Kusko dorazil po Vojáčkově akci volný puk za záda sparťanského brankáře Bílka. Vedení ale modrobílým barvám nevydrželo dlouho, sparťané stupňovali svůj tlak, až se dočkali také první branky. Martin Matějček dostal přihrávku na levý kruh a střelou k tyči propálil brněnského Klimeše.

Domácí chtěli rychle překlopit vedení na svoji stranu, šance reprezentantů Mrázka s Raškou však vyzněly vniveč. Neuspěl ani rychlík Buhaj, který se mohl dostat do samostatného úniku proti pražskému brankáři. O slovo se tedy přihlásili znovu hosté. Zdeněk Doležal dostal přesnou přihrávku do mezikruží a ještě přesnější střelou našel skulinku mezi betony Klimeše.

Během přesilové hry mohli sparťané odskočit na dvoubrankový rozdíl, Švaříčkova pumelenice z první však trefila jen dobře se přesouvajícího Klimeše. Ten již ale z další pražské rány kapituloval potřetí. Martin Procházka dostal přesný pas do jízdy a z pravého křídla se nemýlil. Trefou na 3:1 také určil stav po první třetině.

Ve druhé třetině pokračovali Pražané v aktivní hře a Kometu pouštěli do šancí jen sporadicky, největší příležitost Komety měl Pospíšil, z nulového úhlu však poslal touš pouze do břevna. I hosté měli několik slibných šancí, jedna se jim dokonce podařila zužitkovat. David Merta dostal přesný pas během přečíslení dva na jednoho, nabruslil si před Klimeše, kterého pohotovou kličkou překonal počtvrté.

Obrat se ve třetí části již nekonal, navíc hosté přidali ještě tři branky, čímž podtrhli svoji dominantu v duelu. Nejprve se trefil Martin Matějček, který z mezikruží poslal volný puk za záda překvapeného Klimeše. Poslední dva góly si na svůj účet připsal sparťanský Patrick Brzobohatý, který nejprve v signalizované výhodě doklepl volný puk za záda Klimeše, po necelých dvou minutách již brněnského strážce svatyně vyhnal z brány, když se ve skrumáži zorientoval jako první.

Do brněnské brány tak nastoupil Aleš Oujezdský, který již neinkasoval. Naopak v samotném závěru se vytasil s pohotovým zákrokem, kdy vynuloval právě Brzobohatého, který se zjevil sám před brněnskou dvojkou. Po závěrečně siréně shodili sparťané rukavice a jali se slavit ke svému gólmanovi, takhle vysoké vítězství asi nikdo z nich nečekal.

Pavel Pazourek (HC Kometa Brno): Kromě úvodních pěti minut jsme byli daleko slabším mančaftem. Pomalejším a bez kontaktu. S tímto zápasy vyhrávat nemůžeme. Soupeř byl lepší, byl posílen několika staršími hráči. Ale podle toho, jak jsme hráli, to nemohlo dopadnout jinak.

Pavel Geffert (HC Sparta Praha): Ze začátku, kdy jsme v první minutě dostali gól, jsme byli poměrně zaskočeni. Následně jsme vyrovnali a už jsme měli štěstí, které k hokeji nepochybně patří, my. To přeje připraveným, kterými byli naši hráči.