KOM - SPA 1:8 - Klimek zničil Kometu Brno

6., pátek 26. 9. 2014
Kometa Brno - Sparta KOM - SPA
Kometa Brno: Falter (11. Čiliak) – Kováčik, Ptáček, Kuboš, Kempný, Hanzlík, König – Ton, Němec, Hruška – T. Svoboda, Zohorna, Káňa – J. Svoboda, Čermák, Ostřížek – Mrázek, Raška, Vondráček. Trenér: Vladimír Kýhos.
Sparta: Novotný – Piskáček, Polášek, Barinka, Pilař, Mikuš, Hrbas – Kumstát, Pech, Rolinek – Réway, Hlinka, Klimek – Sabolič, Přibyl, Cingel – Forman, Volek, Buchtele. Trenér: Josef Jandač.
Branky a nahrávky: 16. Čermák (Kuboš, Kempný) – 4. Hlinka (Klimek), 9. Cingel (Přibyl, Polášek), 11. Klimek (Hlinka, Polášek), 21. Klimek (Kumstát, Polášek), 25. Přibyl (Forman, Polášek), 37. Rolinek, 55. Klimek (Hlinka, Réway), 60. Klimek (Réway,Polášek). Rozhodčí: Hradil, Šír – Bryška, Skopal. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200. Střely na branku: 25:26. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:8. Nejlepší hráči utkání: Čermák - Klimek.
Odveta za semifinálové vyřazení v minulé sezoně sparťanům vyšla na jedničku! Brněnskou Kometu totiž na jejím ledě naprosto znemožnili a nasázeli jí hned osm branek. Na destrukci soupeře se nejvíce podílel útočník Lukáš Klimek, který vstřelil čtyři branky a na další nahrával. Filip Novotný v brance Pražanů inkasoval pouze jedinkrát.

Netradičně vlakem vyrazili hokejisté Sparty na cestu do Brna a jak se v první třetině ukázalo, pohodlí v rychlíku jim více než prospělo. Běžela čtvrtá minuta, k Jaroslavu Hlinkovi se dostal odražený kotouč, zkušený útočník se prohnal jako expres polevé straně kluziště a přízemní střelou překonal z první větší šance brankáře Faltera. V osmé minutě byl vyloučen Zohorna a hosté za šest vteřin nekompromisně trestali. Střelu Poláška nejprve tečoval Přibyl a o gólovou dorážku se postaral Lukáš Cingel.

Sparťanská kanonáda pokračovala, o dvě minuty později vypálil od modré znovu Polášek a jemná teč Lukáše Klimka vyhnala Faltera z brány. Brňané se dlouho hledali a nemohli se dostat do hry, až jim pomohl sparťanský faul nakonec pětibodového Poláška. Následnou početní výhodu za šestatřicet vteřin využil kapitán Leoš Čermák. Tím skončila i první část hry.

30,77 %
taková byla procentuální úspěšnost sparťanské střelby

Sotva se brněnští diváci usadili do hlediště, tak již za sedmapadesát vteřin museli spolknout další hořkou pilulku. Lukáš Klimek dostal příliš mnoho prostoru před Čiliakovou klecí a bez problémů zavěsil. Střelnice pokračovala i nadále, avšak ostré náboje měli pouze Jandačovi muži. Jeden z nich propadl znovu do sítě, Forman servíroval a Daniel Přibyl slavil.

Brněnské publikum se nestačilo divit, ale domácím se nedařilo takřka nic. Navíc přespříliš propustná defenziva Komety inkasovala i pošesté, to slovenského gólmana překonal lehkým bekhendem Tomáš Rolinek. Divoká druhá třetina tak skončila velkým rozdílem, výsledek hovořil za vše.

Poslední dějství se už jen v podstatě dohrávalo. Kometa myslela na korekci ve výsledku a málem se to povedlo Čermákovi nebo Kempnému, ale výtečný brankář Novotný si duel užíval. Totéž platilo i pro Hlinku, který mohl přidat svůj druhý gól, ale Čiliak ho vychytal lapačkou. Pět minut před koncem však přidala Sparta sedmou branku, Hlinka předložil puk do předbrankového prostoru, kde byl Lukáš Klimek, a kdyby se hrálo v Praze, padají po jeho hattricku čepice. Ani to však Lukáši Klimkovi nestačilo, protože 40 sekund před koncem zápasu přidal v přesilové hře po nabídce Réwaye svou čtvrtou a celkově osmou branku.

Martin Pešout (HC Kometa Brno): Nevyšlo nám vůbec nic. Dostali jsme hned v úvodu jednoduché góly, což udalo ráz zápasu. Nechtěli jsme zápas zabalit, pokoušeli jsme se něco udělat. Bylo to ale proti rozjeté Spartě kontraproduktivní. Výkony brankářů nejsou ideální, nechceme ale svádět porážku jen na ně. Sparta nás přehrála, neměli jsme síly výsledek otočit.

Zdeněk Moták (HC Sparta Praha): Na zápas jsme se dobře připravili. Podali jsme kvalitní a hlavně kolektivní výkon. Byli jsme lepší ve všech směrech. Kromě osmi gólů jsme si vypracovali ještě další šance. Do psychické pohody nám hodně pomohlo vítězství v derby se Slavií.