KVA - SPA 1:4 - Dorost veze čtyři body z Karlových Varů

9., sobota 13. 10. 2018
Karlovy Vary - Sparta KVA - SPA
Karlovy Vary: Bajgar – Vogel, Hohl, Petretič, Prošek, Zolnaj – März, Sapoušek, Šmajda, Blecha, Botoš, Bubanec, Remeš, Hrůša
Sparta: Krbeček – Ducháč, Brůna, Ludvík, Tomov – Höll, Broš, Vitouch, David, Krupička, Mácha, Červenka, Theimer, Němec, Bareš, Kalný, Pírs, Straka
Branky a nahrávky: 32. Botoš – 29. Krupička (Mácha, Červenka), 35. Broš (David, Vitouch), 53. Mácha (Krupička), 60. Höll, rozh. gól v nadstavbě 65. David (Vitouch). Rozhodčí: Němec – Juránek, Baxa. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 56. Střely na branku: 26:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.
Sparťanští dorostenci v rámci devátého kola zavítali na led Karlových Varů. V první třetině měli domácí lehkou převahu, nicméně od druhého dějství to začalo být v jasné režiji Pražanů. Na první gól Sparty Energie zareagovala, jenže na další tři trefy hokejistů z hlavního města nikoliv. Hosté navíc v nadstavbě zužitkovali svůj tlak a vybojovali čtvrtý bod v zápase.

Do zápasu mladí sparťané nevstoupili šťastně, již v první minutě šli do čtyř. I přes snahu domácích ale neinkasovali. Karlovy Vary však udržely převahu i v dalším průběhu, nicméně Sparta se z toho postupně oklepala a začala se také dostávat do šancí. Bajgara postupně ohrozil Broš a tečí Davidova nahození Vitouch, ale bez úspěchu. Na druhé straně odpověděli pokusy Vogel a Šmajda, ale ani gólman Krbeček nekapituloval. Energie dostala možnost otevřít skóre ve dvojnásobné přesilovce, to se jí však nepodařilo a první dějství skončilo beze změny.

Do druhé třetiny vstoupili Pražané v početní výhodě. Největší šanci skórovat měl v úniku sparťan Jan Krupička, domácího brankáře nepřekvapil. Následovalo období, kdy byly neustále otevřená dvířka na trestné lavice, nicméně žádná branka nepadla. Poprvé se skóre změnilo až ve 29. minutě. Byl to právě Jan Krupička, který napodruhé vyzrál na domácího maskovaného muže střelou z mezikruží. Karlovy Vary však nalezly rychlou odpověď. Ze skrumáže před hostující svatyní se prosadil Jan Botoš - 1:1.

To ale ještě nebylo vše. Západočeši totiž šli na trestnou lavici. Netrvalo dlouho a Bajgar lovil puk ze své sítě znovu. Z mezikruží se prosadil Josef Broš a vrátil Spartě vedení. Karlovarští se ale nevzdali. Začali silně tlačit a Pražané měli hodně práce. Zvolili i oddechový čas, aby nátlak utlumili. To se jim nakonec povedlo, přečkali horké chvíle a koncem dvacetiminutovky dokonce mohl skórovat Červenka, který nastřelil tyč.

Třetí třetinu odstartovali lépe sparťané, kteří se usídlili v pásmu domácích. Postupně se Karlovy Vary dostaly z tlaku a začaly ověřovat Krbečkovu pozornost. Jenže i tak měla více ze hry Sparta a Západočechům začaly docházet síly. Krupička mohl zvýšit dalším samostatným únikem, ztroskotal však na Bajgarovi. Smutnit ale dlouho nemusel. Krátce po konci přesilové hry nahrál Adamovi Máchovi, jenž zvýšil na 3:1.

Pražané zvyšovali svou převahu, Karlovarští se těžko dostávali ze svého území. Nicméně závěrem základní hrací doby se domácím povedlo na delší čas vyhnat Spartu z pásma a odvolali svého brankáře, aby zkusili štěstí v šesti. Nicméně se jim to nevydařilo a přes celé hřiště se do prázdné trefil Sebastian Höll a rozhodl o tříbodovém vítězství pro Pražany 4:1.

V následující nadstavbě si Sparta udržela střeleckou převahu, nenechala to dojít do samostatných nájezdů, neboť pár sekund před koncem pětiminutové herní pasáže se do střeleckých statistik zapsal František David a zajistil svému celku čtvrtý bod.