27. 3. 2018 | Jan Kousal, Petr Pavlík

LIB - SPA 1:4 - Starší dorost je v semifinále

ČF2, úterý 27. 3. 2018
Liberec - Sparta LIB - SPA
Liberec: Pařík – Aubrecht, Adamec, Šuráň, Charvát, Žůrek, Had, Ira – Rychlovský, Maťátko, Liška, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek (C), Kotyza, Žemba, Šafařovský, Šeliga.
Sparta: Mičán – J. Najman, Bláha, Tůma, Havlín, Prchal, Vorobjev, Pika, Gajdoš – M. Najman, Prymula, O. Pšenička, Kasanda, Dani, Obadal, Flídr, Arnošt (C), Kropáček, Čech, D. Vitouch.
Branky a nahrávky: 11. Šeliga (Had) - 7. Kropáček (Havlín, Prymula), 11. Kropáček (Prymula, Havlín), 55. Arnošt (TS), 56. D. Vitouch (Prymula). Rozhodčí: Veinfurter - Lučan, Axman. Vyloučení: 9:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 192. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Skvělý počin zaznamenali sparťanští starší dorostenci v druhém čtvrtfinálovém klání proti Liberci. Pod Ještědem sparťané už od první třetiny vedli a ve třetí části ještě přidali dvě branky. O tu první se postaral z trestného střílení Dominik Arnošt a hned poté se prosadil útočník David Vitouch. Pražané si tak z Liberce odvezli cennou výhru 4:1. K postupu Sparty mezi nejlepší čtyři celky výraznou měrou přispěl také Vojtěch Kropáček, který v utkání vstřelil dva góly.

Komentář

Úvodní šanci druhého zápasu si připravili Bílí Tygři, Rychlovského střelu z mezikruží však Mičán dokázala zastavit. Na druhé straně už se červené světlo rozsvítilo. Vojtěch Kropáček dostal nabito mezi kruhy, přesně zamířil a střelou zápěstím propálil Paříka.

A Sparta udeřila v přesilovce i podruhé. Vojtěch Kropáček tentokrát šikovně nastavil brusli přihrávce Prymula a s velkou dávkou štěstí nasměroval puk za Paříka. Vzápětí ale hostující obraně ujel Dominik Šeliga, jenž mezi betony gólmana propasíroval puk až za brankovou čáru.


V prostředním dějství se Pražané s vědomím svého náskoku více zatáhli, a Liberečtí tak byli tím aktivnějším týmem. I v jeho obraně ale vznikala okénko jako stvořená pro rychlé brejky, kterých ze strany Sparty nebylo málo. Všechny ale ztroskotaly na Paříkovi. Největší příležitost ve druhé dvacetiminutovce skóre srovnat měl Hájek. Po přiťuknutí Vomáčky zpoza brány mu přistál puk na holi v blízkosti hostujícího brankoviště, Mičán ale se vytáhl famózním zákrokem.


Třetí třetina měla velmi podobný obraz jako ta druhá. Velmi blízko vyrovnávací trefě byl Maťátko, liberecký útočník ale v přesilové hře odkrytou bránu minul. A pak přišlo definitivní rozuzlení. Pařík hodil hůl do jízdy Dominika Arnošta, což bylo podnětem k nařízení trestného střílení. Sparťanský kapitán se rozjel velmi odhodlaně a trefil mezírku mezi betony domácího gólmana.

Jen o pár chvil později se Pařík srazil za bránou s Maťátkem, volného kotouče se ujal Prymula, který ho předložil před prázdnou bránu Davidu Vitouchovi, a ten stanovil konečnou podobu skóre. Sparťanský starší dorost tak přetlačil Tygry 4:1, a kvalifikoval se tak na finálový turnaj v Ostravě!

Ohlasy trenérů

Jiří Katz (HC Sparta Praha): "Viděli jsme výborné utkání z obou stran. Hodně nám pomohly první dva góly. Po nich jsme sice hned inkasovali, ale jinak jsme ten tlak domácích ustáli. Pak už oba týmy hrály hodně zodpovědně. Klíčem k úspěchu byla ubráněná oslabení. V posledních deseti minutách už to domácí museli otevřít a nám se podařilo dát branku. Sice z trestného střílení, ale byla moc důležitá. Klukům patří velká gratulace."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Chlapík: Rád bych si za Spartu ještě zahrál

Trenéři: Jsme rádi, že můžeme být na ledě

​Sparťanská krev #14: Kdy jindy, když ne teď!

Bratři ve Spartě: Nedvědovi, Francouzi i naděje