LIB - SPA 2:1p - Junioři se vrací s bodem

II/6, sobota 3. 3. 2018
Liberec - Sparta LIB - SPA
Liberec: Žajdlík – Miročnikov, Hanousek, Krejsa, Turský, Benák, Kunst, Starosta – Holenda, Šír, Průžek, Piroutek, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Jursa, Burda, Teplý, Hrabík, Chrtek.
Sparta: Wolf – Jandus M., Janda, Mrkvička, Sedliský, Eliáš, Jeřábek – Jandus T., Scwamberger, Fabiánek, Bílek, Komárek, Procházka, Pejchal, Kropáček, Pšenička, Dubský, Wojnar.
Branky a nahrávky: 26. Teplý (Chrtek, Krejsa), 64. Teplý (Jursa) - 18. Jeřábek (Wojnar, Komárek). Rozhodčí: Úlehla - Kis, Špringl. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 155. Střely na branku: 45:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
V šestém utkání skupiny o účast v play off zavítali junioři na led posledního Liberce, kde i přes úvodní nástup domácích vedli po gólu Radka Jeřábka 1:0. Bílí Tygři ale zásluhou Michala Teplého vyrovnali a díky stejnému hráči získali v prodloužení bod navíc. Sparta se ale udržela s jedenácti body na druhém místě tabulky se ztrátou dvou bodů na vedoucí Plzeň a náskokem jednoho bodu na třetí Pardubice. V příštím kole pak ve čtvrtek 8. března přivítají Mladou Boleslav.

Sparta se musela už v úvodu zápasu bránit vydařenému nástupu Bílých Tygrů, kteří několikrát prověřili brankáře Adama Wolfa. Při přečíslení tři na jednoho se Petr Wiencek rozhodl zakončit individuálně a málem hostujícího gólmana překonal, ale Wolf nakonec našel kotouč ve své výstroji.

Liberečtí byli i nadále mnohem aktivnější a Sparta se do útoku dostávala jen ojediněle. Paradoxně ale jeden ze svých protiútoků využila, když Jakub Wojnar přihrál na modrou Radku Jeřábkovi, a ten v 18. minutě využil clony před Žajdlíkem, když střelou pod břevno otevřel skóre.

V prostřední dvacetiminutovce Liberečtí dále pokračovali v obléhání sparťanské svatyně a nakonec se prosadili. Ke sražené střele Ondřeje Chrtka se dostal Michal Teplý, jenž dorazil kotouč do odkryté klece – 1:1. Hra se poté přiostřila a tempo kouskovala vyloučení. V závěru druhého dějství se Ondřej Procházka ocitl sám před Matějem Žajdlíkem, liberecký brankář ale jeho backhandovou kličku skvěle vystihl.

Ve třetí třetině se při přesilové hře dostal do samostatného úniku Jiří Průžek, který si ovšem na Adamu Wolfovi vylámal zuby. Následně vybojoval kotouč za brankou Jan Jeník a poslal jej sjíždějícímu Kryštofu Hrabíkovi, jehož střelu stačil přesouvající se Wolf jen tak tak vyrazit nad břevno. V závěru už se obě mužstva soustředila především na defenzivu a šancí bylo k vidění stále méně. Po základní hrací době byl stav stále nerozhodný a utkání muselo rozhodnout prodloužení.

V něm se čekalo na rozhodující trefu do čtvrté minuty, ve které se povedenou střelou zpoza obránce podruhé v zápase prosadil Michal Teplý, jenž vystřelil Tygrům bonusový bod. Sparta pro změnu padla ve třetím ze šesti odehraných zápasů nadstavbové skupiny o účast v play off.

Valdemar Jiruš (Bílí Tygři Liberec): "Měli jsme slušný vstup do utkání, dostali jsme soupeře pod tlak a měli jsme šance. Ty jsme bohužel nevyužili, v skupině o postup do play-off se dost potýkáme s koncovkou a příležitosti, které si vytvoříme, nejsme schopni proměnit. To je naše bolest, na které zapracujeme. Jsme rádi, že jsme hráli dobře v defenzivě a plnili věci, které jsme si řekli. Těší nás, že jsme utkání zvládli. Máme tam ale rezervy v zakončení a sehrání přesilových her, na což se následující týden zaměříme. Doufejme, že v pátečním utkání přijde zlepšení."

Jiří Zelenka (HC Sparta Praha): "Bylo to urputné utkání s obrovským nasazením od obou týmů. Hrálo se ve vysokém tempu. Škoda, že jsme to nedotáhli až do nájezdů, bylo by to úplně vyrovnané. Liberec měl víc štěstí v prodloužení, vyhrál zaslouženě a my mu gratulujeme. Pro nás je to velmi důležitý bod."