LIB - SPA 2:3p - Juniorka otočila duel s Libercem!

III/3, čtvrtek 7. 3. 2019
Liberec - Sparta LIB - SPA
Liberec: Pařík – Aubrecht, Kunst, Hampl, Charvát, Žůrek, Ira – Najman, Rychlovský, Šír, Šafařovský, Teplý, Jiruš, Chrtek, Klapka, Drábek, Cikhart, Šeliga, Žemba.
Sparta: Škorpík – Klodner, Poizl, Krutil, Bláha, Pika, Havlín, Prchal – Prymula, Schwamberger, Dani, Slavíček, Rubeš, Pšenička, Kuracina, Arnošt, Gluzman, Čech, Vitouch.
Branky a nahrávky: 6. Jiruš, 41. Rychlovský (Žůrek) – 44. Rubeš (Arnošt, Kuracina), 52. Prymula (Bláha, Pšenička), 63. Dani (Čech, Pika). Rozhodčí: Místecký – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:4, navíc Schwamberger (SPA) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 98. Střely na branku: 30:29. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
Nejstarší mládežnická kategorie ve čtvrtek vyrazila do Liberce, odkud si po parádním obratu odváží dva body! Sparta pod Ještědem na začátku třetí třetiny prohrávala o dvě branky, manko ovšem v průběhu periody smazala trefami Václava Rubeše a Patrika Prymuly. Bod navíc jí pak v prodloužení vystřelil Miroslav Dani. Juniorka si tak už o víkendu v Hradci může zajistit vstupenku do vyřazovacích bojů.

Dobrou příležitost na otevření skóre měli jako první Pražané, kteří si už v čtvrté minutě zahráli přesilovku, jenže se v ní paradoxně prosadili Tygři, konkrétně Škorpíka propálil Vojtěch Jiruš – 1:0. Sparťané mohli zanedlouho vyrovnat, Rychlovský byl totiž vyloučen za podrážení, Pařík ale svůj tým výbornými zákroky podržel. Po první siréně tak odcházeli Liberečtí do kabin s jednogólovým náskokem.

Ani prostřední dvacetiminutovka nenabídla žádné gólové hody. Oba týmy si v ní zahrály jednou přesilovku, liberecký Pařík i gólman hostí Škorpík však předváděli skvělé zákroky a útočníkům se je nedařilo překonat. Před poslední periodou tak Tygři neměli nic jistého, vedli pouze o jednu branku.

Hned na začátku třetí třetiny ale domácí své vedení navýšili! Už po necelé minutě se totiž po přihrávce Žůrka prosadil Jakub Rychlovský – 2:0. Hostům se však podařilo rychle snížit, po nahrávce Arnošta propálil Paříka Václav Rubeš – 2:1. Vzápětí bylo pro Tygry ještě hůř, Patrik Prymula totiž vyrovnal stav utkání – 2:2. Do konce základní hrací doby už gól nepadl a bylo jasné, že se o důležitém bonusovém bodu rozhodne v prodloužení.

V něm se ale bohužel pro Tygry prosadil Miroslav Dani, který dobře zužitkoval pěknou přihrávku Čecha.