19. 10. 2018 | Vladimír Vykoukal, Vojtěch Martinek, Vojtěch Martinek

LIB - SPA 3:2p - Junioři v Turnově neuspěli

11., pátek 19. 10. 2018
Liberec - Sparta LIB - SPA
Liberec: Pařík – Aubrecht, Hampl, Charvát, Kovář, Zůrek, Had – Rychlovský, Dospěl, Šafařovský, Burda, Strnad, Jiruš, Klapka, Drábek, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba.
Sparta: Škorpík – Bláha, Pika, Havlín, Prchal, Krutil, Tomek, Gajdoš – Kuracina, Prymula, Klimo, Schwamberger, Kropáček, Obadal, Rubeš, Pšenička, Dani, Gluzman, Vitouch.
Branky a nahrávky: 13. Žemba (Cikhart, Jiruš), 55. Šeliga (Drábek), 62. Burda – 13. Tomek (Rubeš), 19. Pšenička (Bláha). Rozhodčí: Místecký – Kajínek, Toman. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Diváci: 250. Střely na branku: 44:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
V pátek vycestovali junioři pražské Sparty do Turnova, kde se střetli s Libercem. Na severu Čech sice dlouho vedli, Tygři však v závěru utkání nakonec zvládli vyrovnat v prodloužení o svém vítězství rozhodnout. Pod trefy Pražanů se podepsali Tomek s Pšeničkou.

Komentář

Úvod zápasu patřil Tygrům, slibné šance si vypracovali Strnad a Žemba, ani jeden však Škorpíka nepřekonal. Ve 13. minutě si najel do pásma Cikhart, dobře vystřelil, Škorpík jeho projektil vyrazil pouze k Janu Žembovi, který už neměl problém zasunout kotouč za brankovou čáru – 1:0. Odpověď sparťanů na sebe nenechala dlouho čekat. Po Rubešově přihrávce se dobře umístěnou přízemní střelou prosadil Tomáš Tomek – 1:1. Těsně před koncem první dvacetiminutovky hráli Sparťané přesilovku a touto šancí nepohrdli. V závaru před brankou se nejlépe zorientoval Ondřej Pšenička – 1:2.


V úvodu prostřední dvacetiminutovky jsme mohli vidět několik přesilovek na obou stranách, ani jeden z týmů ji však v gól neproměnil. Výborný zákrok předvedl Pařík, když se před ním sám zničehonic objevil jeden ze sparťanů. Před koncem druhé části hry se opět zaskvěl Pařík, který výborně zasáhl proti Gajdošově projektilu.


Do třetí třetiny nastoupili aktivněji Pražané, ve velké šanci se ocitl Gluzman, jenže sám před brankou Paříka minul. V 53. minutě už to málem bylo 1:3, kotouč se totiž snášel za libereckého brankáře, ten však výborně rukou vyrazil touš mimo tři tyče. V 55. minutě byl vyloučen Rubeš a Liberečtí nabídnutou početní výhodou nepohrdli, Škorpíka totiž překonal Dominik Šeliga a poslal zápas do prodloužení.


Hned v úvodu prodloužení si Tygři zahráli přesilovku, kterou nepohrdli. Ve skrumáži před brankou se k puku dostal Václav Burda, který jej dotlačil za Škorpíka.

Ohlasy trenérů

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Je velká škoda, že jsme to vedení ve třetí třetině pustili vedení po naší individuální chybě. Myslím si, že průběh zápasu neodpovídal konečnému výsledku. Jinak to utkání měli velmi dobré tempo, museli jsme je uklidnit, někdy poslechli, někdy bohužel ne."

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec): "Myslím si, že to bylo velmi dobré juniorské utkání. My nejsme zvyklí hrát na malém hřišti, takže to bylo trošku něco jiného. Nabádali jsme kluky k větší střelbě a a aby se tlačili do předbrankového prostoru, což kluci plnili. My jsme dneska měli více štestí, i Sparta si zasloužila vyhrát. Publikum bylo výborné, kluci si to určitě užili."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Naštvaný Forman: Musíme udělat play off!

SPA - OLO 1:3 - Sparťané podlehli Olomouci

Buchtele: Zbytečné drama, ale důležité body

CHM - SPA 2:3p - Sparta vyhrála v prodloužení