LIO - SPA 1:2 - Rozhodly Kratěnovy branky

turnaj, sobota 2. 9. 2006
Curych - Sparta LIO - SPA
Curych: Sulander - Berra, Kout, Blindenbacher, Forster, Stoffel, Suchý, Leeger, Furrer - Mc Tavish, Alston, Lachmatov - Helfenstein, Zeiter, Moggi - Lindemann, Stirnimann, Bieber - Schnyder, Gloor, Bruderer.
Sparta: Salfický - Vykoukal, Mrázek, Ptáček, Protivný, Černošek, Benýšek, Tabaček - Ton, Langhammer, Kratěna - Dragoun, Netík, Hromas - Besser, Podlešák, Tvrzník - Kratzer, Vrbata, Hertl.
Branky a nahrávky: 28. Lindemann (Schnyder) - 40. Kratěna (Černošek), 56. Kratěna. Rozhodčí: Berneker - Hribar, Lesnjak. Vyloučení: 16:14, navíc Forster 5 min. + DKU, Moggi 10 min. (oba Curych). Využití: 0:0. V oslabení: 0:1.
Sparta své druhé vystoupení na turnaji v Salcburku zvládla. Curyšské Lvy totiž porazila 2:1. Švýcarský tým sice vedl, ale Ondřej Kratěna dvěma brankami otočil vývoj zápasu. Kratěna však zápas nedohrál, v osmapadesáté minutě byl totiž zasažen bruslí jednoho z hráčů Curychu do obličeje a odjel do nemocnice na šití. Nedělní soupeř Sparty bude znám v nočních hodinách.

V zápase mezi Spartou a švýcarským týmem Zurich Lions se dařilo ze začátku hlavně hráčům s rudým eskem na prsou. Bylo to dáno hlavně tím, že v prvních osmi minutách hráli Pražané tři přesilové hry. Ve druhé minutě prověřili Sulandera střelami Benýšek s Ptáčkem, oba na něm však ztroskotali. V páté minutě, v další přesilovce Sparty, prokličkoval Kratěna z rohu až před branku, puk však skončil na betonech finského brankáře. O pár minut později, při signalizované výhodě Sparty vypálil zprava osamocený Netík, s jeho střelou si však brankář soupeře poradil. O pár sekund později vypálil do chumlu hráčů před brankou Vykoukal, ale neprosadil se.V osmé minutě u mantinelu skolil Langhammera Forster a odešel s pětiminutovým trestem do kabin. Sparta si poté dokonce chvíli zahrála přesilovku 5 na 3, v níž však střelou zahrozil jen Netík. První střelu na sparťanského brankáře vyslali hráči Curychu až v čase 8:54, kdy od modré testoval Salfického pozornost Stoffel. Ve dvanácté minutě, při přesilovce Lvů, se před gólmana Sparty dostal osamocený Holfenstein, puk ho však neposlechl. O pár minut později tvrdě pálil od modré Vykoukal, na druhé straně zase Lindemann, oba však bezúspěšně. V šestnácté minutě, při dvojnásobné přesilovce Curychu, číhal u tyčky Zeiter, Salfický však rychlým přesunem zachránil. V té samé početní výhodě pokryl Salfický i pohotové střely Segera a Moggiho.

I na začátku druhého dějství se Sparta bránila, od modré se pokoušel bezúspěšně prosadit aktivní Seger. Příležitost zahrát si přesilovou hru dostali i Pražané. Ale rány Kratěny, Tona a Ptáčka končily u Sulandera. V šestadvacáté minutě po buly překvapil Salfického Forster a brankář Sparty si chvíli nebyl jistý, kde má puk. První branku utkání vstřelili v osmadvacáté minutě hráči Curychu. Z mezikruží vypálil Schnyder a Lindemann vrátil vyražený kotouč do sítě. O minutu později se při oslabení snažil procpat puk u Sulanderovy tyčky Hromas, avšak neúspěšně. Při stejné početní výhodě Curychu pálil nebezpečně Blindenbacher, Salfický byl pozorný. O minutu se role vyměnily, přesilovku hrála Sparta a Dragoun z pravého křídla provětral Sulanderovu lapačku. Zničehonic se však o pár sekund později zjevil na druhé straně před Salfickým osamocený Stirnimann, jeho zakončení však postrádala na důrazu. V sedmatřicáté minutě při přesilovce Sparty čtyři na tři pálil zleva tvrdě Ton, jeho rána skončila na betonech finského gólmana. V čase 39:02 vystřelil z pravého kruhu Černošek, Sulander jeho ránu vyrazil na levý kruh, kde číhal Kratěna, pro kterého už bylo snadné poslat puk nad ležícím brankářem Curychu do sítě. Po čtyřiceti minutách tedy odcházely oba týmy do kabin za stavu 1:1.

Na počátku třetí třetiny hrála Sparta v početní výhodě. Černošek nahodil k brance soupeře a Hromas řádně provětral obranu Curychu. Ve čtyřiačtyřicáté minutě vyprášil Salfického betony tvrdou ranou Gloor. O dvě minuty později ujel v oslabení osamocený Kratěna, jeho kličku ale Sulander vystihl. Na druhé straně dvakrát vypálil od modré čáry Seger, gólman Sparty vždy na jeho střely viděl. V sedmačtyřicáté minutě předvedl Salfický bleskurychlou lapačku proti střele Mc Tavishe, který pálil z mezikruží. Poté hrál Curych dvojnásobnou přesilovku, Suchý při ní vystřelil od modré čáry, ale Salfický čaroval proti několika dorážkám, které následovaly. Středem kluziště se v té samé přesilovce projel opět Kanaďan Mc Tavish, ale Salfický si s ním opět poradil. V následujících minutách Sparta tvrdě střílela Kratěnou a Netíkem, ale ani jeden z nich nebyl úspěšný. V šestapadesáté minutě hráli Švýcaři další z řady přesilových her, avšak Kratěna vystihl rozehrávku soupeře, vypálil zleva z prostoru mezi kruhem a modrou čarou, a jeho rána prolétla Sulanderovi nad lapačkou a skončila pod horní tyčkou jeho branky. V osmapadesáté minutě pokračovala přesilovka Curychu. Seger od modré čáry trefil tyčku, v obraně Sparty nastal zmatek, při kterém se Kratěnova tvář střetla s bruslí jednoho z hráčů Curychu. Kratěna byl tedy s krvácející tváří odvezen do nemocnice na šití. Curych pokračoval v náporu i po skončení přesilové hry, Salfický však dál odolával. Necelých čtyřicet sekund před koncem zápasu odvolali Švýcaři brankáře, ale ani tento tah jim nevyšel. V samotném závěru utkání si ještě účty ručně vyřídili Hromas s Lindemannem, což však už nic nezměnilo na faktu, že Sparta porazila tým Zurich Lions 2:1.