LIT - SPA 1:4 - Sparťané dobyli také Litvínov!

37., neděle 20. 1. 2019
Litvínov - Sparta LIT - SPA
Litvínov: Janus – Trončinský, Ščotka, Graborenko, Doudera, Suchánek, Baránek – Válek, Hübl (A), Lukeš – Petružálek (A), Hanzl, Trávníček (C) – Kašpar, Svoboda, Helt – Jícha, Havelka, Jurčík.
Sparta: Sedláček – Blain, Kalina, Piskáček, Delisle, Dvořák, Košťálek, de la Rose – Buchtele, Klimek (A), Forman – Klíma, Vrána (C), Kudrna – Jarůšek, Pech (A), Rousek – Smejkal, Sill, Beran.
Branky a nahrávky: 40. Trávníček (Graborenko, Ščotka) – 4. Blain (Smejkal), 20. Pech (Vrána, Forman), 54. Klimek (Buchtele, Forman), 58. Klimek (Dvořák). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 011. Střely na branku: 30:27. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4. Nejlepší hráči utkání: Michal Trávníček - Miroslav Forman.
Po páteční výhře na ledě Karlových Varů zvítězili sparťané stejným poměrem i v Litvínově, víkend jim tedy přinesl plný počet šesti bodů! Na severu Čech se v první třetině prosadili Jeremie Blain s Lukášem Pechem, Litvínov sice snížil na 1:2, ale více mu už brankář Jakub Sedláček nedovolil. Výhru potvrdil dalšími dvěma trefami Lukáš Klimek.

Jedinou změnou oproti vítězné sestavě z duelu v Karlových Varech bylo nasazení brankáře Jakuba Sedláčka, který se už od počátku musel činit. A stejně tak jeho protějšek v litvínovské brance, jako první Januse prověřil kapitán Vrána. Jako první se v od počátku v tempu hraném utkání prosadili sparťané, konkrétně jejich nejproduktivnější obránce Jeremie Blain. Ten si narazil se Smejkalem, najel si před branku, převzal puk zpět a úspěšně pálil z první do růžku branky. Černožlutí měli možnost ke srovnání v první přesilové hře zápasu, ale kromě střely Petružálka v ní moc nepředvedli.

A sami šli vzápětí do čtyř, když faulovali Pecha hned po jeho vyjetí z trestné lavice. V početní výhodě Pražanů byl vidět Košťálek, ale skóre se neměnilo. Ve druhé polovině první třetiny měli domácí více ze hry, jejich tlak vrcholil ve výhodě po faulu Berana a pokračoval v přesilové hře, kde byli hodně vidět Lukeš s Hüblem. Závěr třetiny už ale patřil opět Spartě. Nejprve měl velkou šanci Smejkal, poté už se prosadil Lukáš Pech. Ten stál na začátku celé akce, poté se puk přes Vránu a Formana dostal zpět k němu a Pech po objetí branky už jen doklepával do odkryté klece.

Prostřední dvacetiminutovka zpočátku příliš šancí nenabízela. Sparťané o sobě dali vědět v další přesilovce, přes zlepšení oproti první třetině ale na třetí trefu nedosáhli. Už v pěti na obou stranách nahazoval Piskáček puk před branku, kde ho ale Janus odvážně odpálil holí pryč, než se k němu dostali sparťané. Na druhé straně neuspěli Trončinský se Suchánkem, poté ovšem přišla přesilovka domácích, která přinesla snížení na rozdíl jediné branky. Litvínov měl dlouhou výhodu, poté pokračoval v klasické početní výhodě. Graborenko pálil z horní hranice pravého kruhu a Michal Trávníček clonící před brankou ztečoval puk mimo Sedláčkův dosah.

Další přesilovka domácího týmu přišla hned v úvodu třetí části, tentokrát se ale Litvínovským vůbec nevydařila a místy z hlediště zazníval dokonce pískot. Po návratu vyloučeného Dvořáka do hry byli sparťané lepší, dobrou šanci si připsali nahrávající Pech se zakončujícím Rouskem a o chvíli později také Vrána. Když už se Litvínov nadechoval k honbě za vyrovnáním, přišel třetí sparťanský zásah. Forman byl tvrdě sražen k ledu, přesto stihl v pádu přihrát na střed hřiště, kam si najel Lukáš Klimek a prostřelil Januse. Litvínov učinil poslední pokus ke zvratu tři a půl minuty před koncem, kdy odvolal brankáře. Tento krok potrestal svým druhým gólem v utkání Lukáš Klimek, který po přihrávce Dvořáka trefil opuštěnou klec domácích.

Radim Skuhrovec (HC Verva Litvínov): "Do utkání jsme nevstoupili dobře. Nabídli jsme v první třetině Spartě dvě branky svými chybami. Jednou v obranném pásmu a pak jsme při signalizované výhodě dvakrát propadli. V první třetině jsme nehráli dobře, ale ve druhé třetině jsme do toho vstoupili trošku lépe. Vyústilo to v kontaktní gól, ale ve třetí třetině už si to Sparta pohlídala. Vypadl nám z přesilovkové formace Franta Lukeš, který odstoupil vinou drobnějšího zranění, a naše úderná síla už pak nebyla taková. Nedokážeme si vysvětlit, že na hřištích soupeřů se nám daří více než doma."

Uwe Krupp (HC Sparta Praha): "Byl to velmi dobrý zápas. Oba týmy na to vlétly hned po příchodu z šatny a pro nás byl velmi důležitý první gól. Na konci první třetiny se nám podařilo přidat druhou branku, což bylo také klíčové. Ve druhé třetině se Litvínov dostal zpátky do hry a my jsme tam měli pár vyloučení. Odvedli jsme ale velice dobrou práci v oslabení. Třetí třetina byla o tom, abychom se drželi naší taktiky, dobře forčekovali a dostávali se do brejků. To se nám dařilo. Mám velkou radost, že máme tři body."